Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 stycznia 2021 r., imieniny Felicji, Rafała

Orkiestra wróciła z Grecji

(Zam: 26.08.2015 r., godz. 14.03)

Wyszkowska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej odwiedziła Rivierę Olimpijską w Grecji. Czas poświęcała głównie na odpoczynek i plażowanie, ale codziennie wieczorem odbywały się też ćwiczenia z zakresu musztry paradnej, gry w sekcjach instrumentalnych oraz próby przed nadchodzącymi występami.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP cyklicznie koncertuje w naszym kraju, a także poza jego granicami (m.in. w USA, Szwecji, Litwie, Bułgarii i we Włoszech). Od kilkunastu lat młodzi artyści jeżdżą na warsztaty muzyczne do Świnoujścia, a stamtąd na festiwale muzyczne do Niemiec (Heikendorf, Alsfeld). W tym roku wyszkowska orkiestra odwiedziła Rivierę Olimpijską w Grecji.
Orkiestra wyjechała na warsztaty muzyczne 22 lipca. Młodzież spędziła 10 dni w malowniczej miejscowości Pantaleimonas, tuż u stóp Masywu Olimpu, w pobliżu Salonik – drugiego co do wielkości greckiego miasta. Orkiestra dała trzy koncerty – dwa w Pantaleimonas oraz jeden w pobliskim mieście Leptokaria. Młodzi muzycy zwiedzili m.in. Riwierę Olimpijską, mieli okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji mitologii podczas wycieczki na wzgórza Olimpu, odwiedzić bajeczne miasteczko Stary Pantaleimonas, a tam zobaczyć tradycyjną, grecką zabawę. Podziwiali niesamowite widoki podczas wycieczki do Parku Narodowego Olimpu. Pojechali też do Tessalii, a tam przez wąwóz Tempi, wzdłuż przełomu rzeki Pinios, do wyrytego w skale Sanktuarium Świętej Paraskewi. Następnie Orkiestra udała się do pracowni ikon bizantyjskich w mieście Kalambaka, położonej u podnóża Meteorów. Tam młodzież zobaczyła, jak artyści stosując tradycyjne materiały farby i drewno wykonują wierne kopie ikon, których oryginały znajdują się w greckich klasztorach i muzeach. Największą atrakcją były jednak bizantyjskie klasztory Meteora, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Położone są w zachodniej części niziny Tessali na szczytach wapiennych skał.
Muzycy wrócili do Wyszkowa 2 sierpnia wypoczęci, opaleni i szczęśliwi. Greckie wakacje to wspaniała nagroda za cały rok ciężkiej pracy, a także okazja do nabrania sił przed nadchodzącymi koncertami.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w sierpniu ma serię koncertów w Wyszkowie. Wystąpiła podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego w Wyszkowskiej Komendzie Uzupełnień i w Rybienku Leśnym na uroczystości z okazji 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920. Z kolei 30 sierpnia będzie można jej posłuchać podczas dożynek powiatowo-gminnych, na stadionie Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Oprac. J.P.
***
Młodzieżowa Orkiestra Dęta dziękuje za wsparcie finansowe powiatowi wyszkowskiemu oraz gminie Wyszków.

Komentarze

Dodane przez Sroka, w dniu 29.08.2015 r., godz. 11.11
A co na tej wycieczce robił mecenas Siekierski?
skoro dofinasowana
Dodane przez Ula, w dniu 02.09.2015 r., godz. 14.18
z pewnością był też na plaży

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl