Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Światowy Dzień Chorego

Ikona
(Zam: 15.02.2011 r., godz. 12.20)

Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego w dniu 11 lutego, kiedy Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes. Gmina Brańszczyk uczciła ten dzień w Domu Emeryta prowadzonym przez zakon orionistów.

Witając zgromadzonych gości wójt gminy Mieczysław Pękul powiedział:
– Jest mi niezmiernie miło, że możemy się zebrać w tym miejscu, w tak licznym gronie. Są wśród nas tacy, którzy potrzebują pomocy i ci, którzy tę pomoc na co dzień niosą.

Wójt przywitał szczególnie gorąco księży przybyłych na tę uroczystość, na czele z ks. prałatem Ludwikiem Brzostowskim, wikariuszem biskupim z Łomży, oraz dyrektorów i przedstawicieli licznych instytucji, a także organizacji pracujących na rzecz chorych.

Celem tego dnia jest refleksja nad tajemnicą cierpienia oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby i pomoc chorym. Jest to też okazja, by zachęcić do wolontariatu. Ojciec Święty Jan Paweł II pragnął, by żaden chory czy cierpiący nie czuł się odrzucony i zapomniany. Ten dzień szczególnie skłania do pochylenia się nad cierpieniem oraz cierpiącym i to w każdym wymiarze, zarówno psychicznym, fizycznym, jak i duchowym.

– Każdy z nas ma swój rodzaj cierpienia – podkreślił w czasie okolicznościowej homilii ks. prałat Brzostowski. Docenił też rolę współczesnych samarytan, którzy mają dobre serce i chcą przychodzić z pomocą ludziom potrzebującym. Ksiądz prałat przywołał postać Jana Pawła II, którego beatyfikację przeżyjemy 1 maja. Uroczysty charakter miał tego dnia sakrament namaszczenia chorych, który kapłani udzielili cierpiącym.

Po mszy świętej wszyscy uczestnicy spotkania zebrali się na uroczystym posiłku. Chorzy, cierpiący, często samotni obejrzeli także program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzciance.

D.L.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl