Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaSamochodowych kradzieży ciąg dalszy…

Ikona
(Zam: 31.08.2010 r., godz. 20.55)

Działki letniskowe w dalszym ciągu pozostają w zainteresowaniu złodziei samochodów. W tym tygodniu z posesji zginęły dwie hondy. Na tym jednak złodzieje nie kończą. Uszkadzają stacyjki, kradną radia i … kierunkowskazy.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pladze kradzieży samochodów osobowych. Na tym jednak zgłoszenia do policji się nie zakończyły. Choć trzeci tydzień sierpnia obfitował w kradzieże passatów, tym razem łupem padły dwie hondy na łączną kwotę 165 tys. złotych. W nocy z czwartku na piątek z terenu działki letniskowej w miejscowości Ostrykół Dworski (gmina Długosiodło) zginęła honda. Mieszkaniec Warszawy straty oszacował na kwotę 120 tys. złotych. Dwa dni później na policję zgłosił się kolejny mieszkaniec Warszawy, który został poszkodowany. W nocy z dnia 28 na 29 sierpnia skradziono hondę wartą 45 tys. zł. Do kradzieży doszło z terenu jego działki letniskowej w Udrzynie (gmina Brańszczyk).

Prawdopodobnie skutki nieudanej kradzieży, podczas patrolu policyjnego odkryła policja. Funkcjonariusze zauważyli uszkodzone drzwi w jednym z garaży przy ul. Sikorskiego. Ustalono, że w nocy z 27 na 28 sierpnia po wyważeniu drzwi garażowych, włamywacze weszli do wnętrza, a następnie po wybiciu szyby w stojącym aucie uszkodzili stacyjkę. Z pojazdu nic nie zginęło. Mieszkanka Wyszkowa oszacowała straty na kwotę tysiąca złotych.

W niedzielne popołudnie mieszkaniec Wyszkowa zgłosił, że wyłamano drzwi w oplu zaparkowanym przy ul. Witosa. Oprócz zniszczeń, skradziono radio samochodowe. Według oceny właściciela straty wynoszą 320 zł. Samochodowi złodzieje nie potrafili się oprzeć nawet kierunkowskazom z volkswagena zaparkowanego przy ul. Pułtuskiej w Wyszkowie. Wyrządzili straty na kwotę dwustu złotych. Do kradzieży doszło 23 sierpnia.

Właściciele samochodów powinni szczególnie zadbać o właściwe zabezpieczenie pojazdów przed kradzieżami. Dobry alarm samochodowy, czy zamknięty garaż mogą pozwolić na uniknięcie wielu kłopotów i strat liczonych w dziesiątkach tysięcy.

E.M.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl