Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraBug zaczyna od porażki

(Zam: 19.08.2015 r., godz. 16.42)

Nieudanie sezon 2015/16 zainaugurowali piłkarze Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Artura Salamona przegrali 1:2 w pierwszej kolejce z drużyną reprezentującą Naprzód Skórzec.

Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 9 sierpnia w Skórcu. Przed meczem ciężko było wytypować faworyta, jednakże w starciu z ligowym beniaminkiem stawia się z reguły na zespół przeciwny. Tym razem ta reguła, niestety zawiodła.
Bug zagrał w mocno eksperymentalnym ustawieniu. Na boisku pojawili się debiutanci – Krzysztof Goleń, Łukasz Wolf, Mateusz Paradowski i Bartosz Salamon. Na pomocy wystąpił jeden z czołowych, w ubiegłym sezonie zawodników drużyny rezerw, Maciej Bala, a w ataku po raz pierwszy w oficjalnym meczu – Jakub Rejnuś. Samo spotkanie toczone było w niezbyt wysokim tempie, któremu nie sprzyjała upalna aura. Pierwsi do bramki trafili gospodarze. Piłkarze Naprzodu przejęli piłkę w środkowej strefie boiska, a chwilę później po prostopadłym podaniu jeden z ich napastników znalazł się sam na sam z wyszkowskim bramkarzem, którego pokonał strzałem na „dalszy” słupek. Wyszkowianie mieli swoje okazje, w dwóch niezłych sytuacjach chybił Jakub Rejnuś. Skutecznością popisał się natomiast Ernest Dobkowski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Naprzodu i jeszcze w pierwszej połowie zdobył wyrównującą bramkę.
W drugiej odsłonie sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Spotkanie w tej części było prowadzone w wolnym tempie, a walka toczyła się głównie w środku pola. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, nieoczekiwanie, w doliczonym czasie gry akcję na wagę zwycięstwa przeprowadzili gospodarze. Po długim podaniu z głębi pola i nieporozumieniu pomiędzy wyszkowskimi defensorami i bramkarzem, w sytuacji sam na sam znalazł się jeden z gospodarzy i skutecznym strzałem zapewnił swojemu zespołowi trzy punkty na otwarcie sezonu. Wyszkowski Bug będzie musiał ich szukać w następnym spotkaniu, z MKS-em Przasnysz, które zostanie rozegrane w najbliższy piątek (14 sierpnia), na stadionie WOSiR. Początek o godz. 18.00.
Naprzód Skórzec – Bug Wyszków 2:1 (1:1)
Bramka dla Bugu: E. Dobkowski 43.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – K. Kaput, M. Paradowski, M. Maciak, R. Nogaj – E. Dobkowski, Ł. Wolf, M. Bala, B. Salamon, Ł. Damętko – J. Rejnuś.

Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Wkra Bieżuń – MKS Ciechanów 1:1
Bzura Chodaków – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:2
Korona Szydłowo – Narew Ostrołęka 3:0 (wo)
Huragan Wołomin – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:0
Mazur Gostynin – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 0:2
Mławianka Mława – Błękitni Gąbin 4:2
MKS Przasnysz – Wisła II Płock 3:0
Czarni Węgrów – KS Łomianki 0:1
Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl