Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraMateusz Tryc z wolnym losem w ME

(Zam: 19.08.2015 r., godz. 16.38)

W piątek 6 sierpnia, w znajdującym się w niewielkiej odległości od bułgarskiej Sofii Samokovie, rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Boksie Olimpijskim Mężczyzn. Udział w kontynentalnym czempionacie bierze Mateusz Tryc, który w 1/16 finału wylosował wolny los.

W kategorii półciężkiej (-81 kg), w której boksuje Mateusz Tryc, wystartowało 28 czołowych pięściarzy z całej Europy. Wśród tej grupy, 4 z nich uniknęło walki w eliminacjach (odpowiadających według „drabinki” 1/16 finału) poprzez tzw. wolny los. Wśród czwórki szczęśliwców znalazł się Mateusz Tryc. Przypomnijmy, że wyszkowski pięściarz, obecny wicemistrz Polski seniorów w kategorii półciężkiej, wywalczył powołanie do reprezentacji na Mistrzostwa Europy, dzięki wygraniu bezpośredniej rywalizacji z obecnym mistrzem kraju, Arkadiuszem Szwedowiczem. Wyszkowianin jak sam twierdzi, jest obecnie w bardzo dobrej formie fizycznej, co w połączeniu ze szczęśliwym losowaniem daje nadzieję na osiągnięcie przez niego przynajmniej tak dobrego rezultatu, jak podczas ostatnich ME. W 2013 r., w białoruskim Mińsku, wyszkowianin dotarł do ćwierćfinału imprezy, osiągając najlepszy wynik ze wszystkich kadrowiczów i został ostatecznie sklasyfikowany na szóstym miejscu w Europie.
Aby dotrzeć do ćwierćfinału na tegorocznej imprezie, Tryc będzie musiał wygrać jedną walkę. Jego rywalem będzie Słowak, Mataj Strnisko, który w eliminacjach pokonał niejednogłośnie (2:1, 28-26, 28-26, 26-28) reprezentującego Bośnię i Hercegowinę, Dzemala Bosnjaka. 20-letni Strnisko to utalentowany zawodnik, boksujący na co dzień w słowackim klubie BCS Nitra. Słowak nie osiągnął jak dotychczas znaczących sukcesów na arenie międzynarodowej. W tym roku można było go zobaczyć na Igrzyskach Europejskich w Baku, gdzie odpadł w 1/4 finału. AIBA nie klasyfikuje Strnisko w pierwszej 40-tce wagi półciężkiej na świecie (Mateusz Tryc jest na 21 pozycji w tym rankingu). Starcie Mateusz Tryc vs Mataj Strnisko odbędzie się we wtorek 11 sierpnia (przed napisaniem niniejszego tekstu – przyp. red.). Wierzymy, że wyszkowski pięściarz wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.
Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl