Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 15 kwietnia 2024 r., imieniny Anastazji, OlimpiiDuże zagrożenie pożarowe

(Zam: 12.08.2015 r., godz. 17.54)

Ponad dwadzieścia interwencji w miniony weekend zanotowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. W większości dotyczyły one pożarów, do których doszło w powiecie wyszkowskim. Jak informuje rzecznik prasowy powiatowej komendy PSP kpt. Marcin Turowski, dzięki szybkiej interwencji pożary udało się opanować odpowiednio wcześnie.

Nikt w trakcie tych zdarzeń nie ucierpiał. Upały panujące od dłuższego czasu spowodowały, że ściółka w lasach jest bardzo sucha, stąd też pożary, do których doszło m.in. w Nowym Lubielu, Sieczychach, Podgaci, Rząśniku, Tuchlinie, Zabrodziu, Białymbłocie. Słoma paliła się w Michalinie, Brańszczyku. W akcjach uczestniczyły też zastępy strażaków ochotników. W Głuchach, gdzie 8 sierpnia doszło do pożaru przyczepy ze słomą, interweniowała OSP Zabrodzie. Jak relacjonuje jednostka na swojej stronie internetowej, druhowie na miejscu zdarzenia zastali w całości objętą ogniem przyczepę rolniczą, w której znajdowała się paczkowana słoma. Właścicielowi przyczepy udało się w ostatniej chwili odczepić ciągnik, dzięki czemu pojazd nie spłonął.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Upały, w dniu 13.08.2015 r., godz. 13.11
Dzieki zdecydowanemu opowiedzeniu się komitetu "Masz Wybór" Marka Głowackiego - mamy nad Bugiem plażę. Można sobie ulżyć. Co znaczą trafione pomysły!
Po prostu -presja ma sens.
Dodane przez Listonosz, w dniu 13.08.2015 r., godz. 15.00
Dobre pomysły zawsze były w cenie. Dziękować.
Dodane przez Eko Groszek, w dniu 13.08.2015 r., godz. 18.52
Zrealizowanie pomysłu Głowackiego przez Nowosielskiego kosztowało mieszkańców - tak mieszkańców - 120 tys złotych, z zakładanych wcześniej 70. Strach pomysleć ile będzie kosztowała planowana organizacja wyszkowskich targów budownictwa i wyposażenia wnętrz. Pamiętając tylko jeden ze szczegółów dotyczący plaży - skoszenie kawałak powierzchni za 6 tys złotych.
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 13.08.2015 r., godz. 19.45
Jeżeli "plaża" jest trafionym pomysłem to tylko pogratulować gospodarności osób tak twierdzących. Kolejnym ciekawym pomysłem jest planowane wysypisko śmieci na terenie gminy. Może ktoś podejmie temat.
Dodane przez Jątek, w dniu 13.08.2015 r., godz. 21.53
Porownując plażę do wysypiska , to jakby porównywać opalających się ludzi do śmieci. Nie wiem jednak czy dobrze Pana zrozumiałem. Myślę, że warto też oddzielić pomysł i presję utworzenia plaży od jej wykonania, przez niegospodarną władzę i kosztów.
Dodane przez ABC, w dniu 13.08.2015 r., godz. 23.07
Odmienne zdanie na temat plaży ma nasza urzędowa Paprotka - wiceburmistrz z politycznego nadania Aneta Kowalewska. Swoje przemyślenia zamieściła na facebooku, do którego nie wszyscy, a zwłaszcza starsi mają dostęp. Postaram się te mądrości tu przekleić.
Cytat z fb, Aneta Kowalewska
Dodane przez ABC, w dniu 14.08.2015 r., godz. 00.05
Szanowny Panie Grzegorzu, znakomicie Pan wie przecież, a przynajmniej wiedzieć powinien, że uruchomienie plaży to żadna Państwa komitetu zasługa, a jedynie i wyłącznie natura dała nam tę szansę. Przez ostatnich kilka latrokrocznie wyszkowski samorząd gotów był do otwarcia plaży i jedyne, co stało na przeszkodzie, to stan wody w rzece. W tym roku poraz pierwszy badania wody okazały się dla nas pomyślne dzięki temu mogliśmy, ku uciesze i nas i mieszkańców, plażę zorganizować. A jeśli za rok będzie podobnie i woda również spełni wszystkie wymogi Sanepidu, obiecuję, że plaża także będzie otwatra...
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 14.08.2015 r., godz. 00.20
Nie miałem na celu takiego porównania i tak nie napisałem. Przykład plaży czy ścieżek rowerowych to sprawy, na temat których prawdopodobnie mam inne zdanie od większości mieszkańców uważając, że mogłoby ich nie być. Wątek wysypiska śmieci poruszyłem pro forma, bo w prasie póki co panuje cisza. Może Grzegorz Nowosielski by się ustosunkował do tej sprawy jeżeli czyta komentarze?
Dodane przez Jątek, w dniu 14.08.2015 r., godz. 09.16
No co Pan? Nikt w urzędzie nie czyta komentarzy. Urzędnicy jak widać po pani Kowalewskiej uprawiają politykę facebookową.
Dodane przez knom, w dniu 14.08.2015 r., godz. 10.28
Sam pamiętam i mogę znaleźć polemikę nie tylko z teo forum, gdzie cytowano burmistrza, który chętnych "kąpieli wodno-słonecznyvh" wysyłał do Serocka. Pani Aneta ma za tę propagandę płacone, ale jako wice powinna zachować więcej przyzwoitości. Czasem warto przyznać się do własnych błędów.
Dodane przez Zołza, w dniu 14.08.2015 r., godz. 17.02
Idę o zakład, że nikt w urzędzie nie wykaże się kwitami z 8 ostatnich lat, dotyczącymi zlecenia badań wody pod kontem dopuszczalności zorganizowania plaży. Pani Kowalewska czaruje.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.08.2015 r., godz. 22.39
Pani Aneta musi sPOżywać sporo wazeliny. Zgadzm się z Zołzą.
Odpowiedź z sierpnia 2014 roku. Burmistrz woli promocję na basenie niż plażę miejską.
Dodane przez do Zołzy, w dniu 16.08.2015 r., godz. 09.28
Radny Adam Szczerba zapytał, czy to prawda, że była badana woda w Bugu i że to badanie wykazało obecność w rzece bakterii. – Jaka jest prawda? Jaki byłby koszt badań i plaży? – chciał wiedzieć, przypominając, że jednak mieszkańcy na plażę chodzili, więc może warto z niej nie rezygnować. Burmistrz Grzegorz Nowosielski przypomniał, że podczas wakacji dzieci i młodzież szkolna z gminy mogły korzystać z 50% promocji na basen. W lipcu skorzystało z tej ulgi 1068 osób. - Plaża to projekt kosztowny – podkreślił burmistrz. – Jeśli będzie taka wola radnych, plaża będzie. Jego zdaniem oferta spędzania czasu w mieście jest bardzo bogata. – Zimą nie ma lodowiska – dodał. – Wszystkiego mieć nie będziemy. Poinformował, że badań wody gmina nie robiła, bo nie ma takiego obowiązku. Jego zdaniem, zachęcałoby to tylko do kąpieli.
Bo nie ma takiego obowiązku!
Dodane przez Komitet z klasą?, w dniu 16.08.2015 r., godz. 11.39
To jest słaynna arogancja władzy - bo władza nie ma obowiązku! "Demokratyczny przy wódce" za pomocą Kowalewskiej próbuje teraz wybielać swój lekceważący mieszkańca stosunek. A co z facebookowym kłamstwem Paprotki? - Przez ostatnich kilka lat rokrocznie wyszkowski samorząd gotów był do otwarcia plaży i jedyne, co stało na przeszkodzie, to stan wody w rzece. W tym roku poraz pierwszy badania wody okazały się dla nas pomyślne dzięki temu mogliśmy, ku uciesze i nas i mieszkańców, plażę zorganizować. A jeśli za rok będzie podobnie i woda również spełni wszystkie wymogi Sanepidu, obiecuję, że plaża także będzie otwatra... Jednak nie był rokroczne gotów, pani wiceburmistrz pokazała w ten sposób klasę. Weźmie odpowiedzialność za swoje kłamstwa?
Dodane przez Żenua, w dniu 16.08.2015 r., godz. 12.09
...W tym roku poraz pierwszy badania wody okazały się dla nas pomyślne dzięki temu mogliśmy, ku uciesze i nas i mieszkańców, plażę zorganizować... kłamstwa doktor pułtuskiej wylęgarni talentów. Żenua
Dodane przez Burmistrz złotousty., w dniu 16.08.2015 r., godz. 13.11
Ostatnie zdanie jest powalające - JEGO ZDANIEM, ZACHĘCAŁOBY TO TYLKO DO KĄPIELI. Czy plażowanie i kąpiel w rzece Bug jest czymś szokującym ?
Fałsz/obłuda/cynizm
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2015 r., godz. 14.02
On i cała jego ekipa są POwalający. Pani burmistrz A. Kowalewska jak Zdradek Sikorski kompromituje siebie i urząd na fb. Chciała być taka amerykańska, a wyszła słoma.
Dodane przez Komitet z klasą?, w dniu 16.08.2015 r., godz. 15.00
Tak, proszę Pani burmistrzowej. Kampania jest, tylko gdzie jest zaPOwiadana Klasa?
Wszystko łyka jak pelikan
Dodane przez G, w dniu 16.08.2015 r., godz. 16.39
Co na to dyskutantka fb Sadowska?
Co za "znakomita" klasa
Dodane przez Presja ma sens, w dniu 16.08.2015 r., godz. 17.24
Pierwsze zdanie z fb jest również POwalające. "Szanowny Panie Grzegorzu (polemika z G. Gajewskim), znakomicie Pan wie przecież, a przynajmniej wiedzieć powinien, że uruchomienie plaży to żadna Państwa komitetu zasługa..." Myślę, że jednak plaża zoranizowana została pod presją społczną oraz komitetu "Masz Wybór". Dziękujemy Panie Głowacki. Znakomicie.
Dodane przez dyskutantka Sadowska, w dniu 16.08.2015 r., godz. 21.00
:-)
Dodane przez Lupa, w dniu 16.08.2015 r., godz. 22.13
Był gdzieś jeszcze cytat gdzie burmistrz spragnionych kompieli słoneczno-wodnych odsyła do Serocka. Jak znajdę to wrzucę :)
Dodane przez Pani, w dniu 17.08.2015 r., godz. 22.08
Nie uważacie, że Paprotka jest przereklamowana. Coraz więcej wpadek z jej udziałem, a miała być jakościowa rewolucja.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.08.2015 r., godz. 11.55
Paprotka to roślina ozdobna a nie użytkowa. Należy ją podlewać i tylko ją podziwiać za to że jest, że nie zwiędła.
wątek z chałup !
Dodane przez Anonim, w dniu 18.08.2015 r., godz. 17.07
a tuje ile wysadzić !

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta