Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Na obozie w Piecach

(Zam: 12.08.2015 r., godz. 17.32)

„Na Mazury, gdzie wiatr silny wieje, gdzie są ryby i grzyby i knieje”…, a w ciągu ostatnich dwóch tygodni również harcerze z Hufca ZHP Wyszków. W dniach 13- 26 lipca prawie setka zuchów, harcerzy i instruktorów spędziła obóz w Piecach koło Szczytna.

Pamiętajmy, że na takim obozie jesteśmy 24 godziny na dobę na świeżym powietrzu, kąpiemy się w jeziorze, sami budujemy swoje łóżka i półki; zero prądu, kanalizacji czy bieżącej wody, nie wspominając o Internecie. Dnie spędzone na zabawach, grach, warsztatach, trasach i ogniskach na pewno na długo pozostaną w pamięci harcerzy. Najmłodsi poszukiwali Atlantydy: uczyli się pirackich piosenek, pływali kajakami, zorganizowali festiwal szant oraz wiązali węzły. Harcerze młodsi stali się podróżnikami w czasie i przestrzeni: odwiedzili średniowiecze, gdzie wzięli udział w turnieju rycerskim, a także wyspę Robinsona oraz Hogwart. Starsi, jak to starsi, żyli własnym życiem: biegali z mapą po lesie, wyruszyli na wędrówkę do innego harcerskiego obozu i rozprawiali nad Prawem Harcerskim. Nawiązały się nowe, czasem międzymiastowe, przyjaźnie, a kiedy śpiewniki zostały już prześpiewane od deski do deski, nadszedł czas zbierać się do domu. Jak co roku, dwa tygodnie minęły aż za szybko, a kolejny obóz dopiero za rok.
Obóz dofinansowano ze środków gminy Wyszków.
Org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl