Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

System ostrzegania, z którego warto korzystać

(Zam: 12.08.2015 r., godz. 17.29)

W gminie Wyszków od kilku lat działa bezpłatny system powiadamiania mieszkańców np. o zagrożeniach odbywający się za pośrednictwem wiadomości SMS. Przypomniał o nim na ostatniej sesji Rady Miejskiej Andrzej Piątek.

Sołtys Lucynowa Dużego Eugeniusz Zaremba dziękował podczas sesji za pomoc udzielaną poszkodowanym w wichurze, która nawiedziła wieś w połowie lipca. Zasugerował stworzenie funduszu na rzecz osób poszkodowanych.
– Pomoc z ośrodka pomocy społecznej jest śladowa, ubezpieczyciele działają powoli, a straty są duże – mówił.
– Uzgodnijmy z rodzinami, jakiej pomocy potrzebują i czy chcą publicznej zbiórki na ich rzecz – powiedziała zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, która rozmawiała z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych, by przyspieszyli wypłatę odszkodowań. – Mam nadzieję, że moja prośba poskutkuje, chociaż oni mają wiele tego typu spraw.
Podkreśliła też, że gmina złożyła wniosek do wojewody o wsparcie dla poszkodowanych w wyniku lipcowej wichury.
– Liczymy, że wojewoda odniesie się do naszej prośby przychylnie – dodała.
Andrzej Piątek przypomniał o działającym w gminie systemie powiadamiania SMS-ami o zagrożeniach. Jak stwierdził, po otrzymaniu komunikatu przestawił przed burzą samochód, dzięki czemu nie został on przygnieciony przez drzewo.
System SMS-owy gminy Wyszków jest bezpłatny dla użytkowników (osoby zainteresowane ponoszą tylko koszt wiadomości, przy pomocy której rejestrują się w systemie).
Wysyłając wiadomość INFORMACJEWYSZKOW pod nr 664 07 91 91 uzyskujemy dostęp do kanału powiadamiania, za pomocą którego Urząd Miejski informuje o inwestycjach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych, działaniach promocyjnych, bezpłatnych badaniach lekarskich, programach zdrowotnych, informacjach oświatowych oraz innych wydarzeniach z życia miasta.
Wysyłając SMS o treści ZAGROZENIAWYSZKOW pod nr 664 07 91 91 zainteresowani rejestrują się do kanału powiadamiania o zagrożeniach, awariach, sytuacjach kryzysowych. Użytkownik może zarejestrować się w obu kanałach (wysyłając dwie wiadomości sms).
Niezależnie działa także Regionalny System Ostrzegania – również bezpłatny dla użytkowników rządowy system powiadamiania o sytuacjach kryzysowych, utrudnieniach w ruchu na kluczowych trasach, nadchodzących burzach, powodziach itp. Dla telefonów komórkowych dostępna jest bezpłatna aplikacja, którą można wyszukać w sklepach z aplikacjami wpisując słowa kluczowe „RSO” lub „Regionalny System Ostrzegania”. Dzięki niej użytkownicy otrzymują na bieżąco informacje dotyczące wybranego regionu (np. mazowieckie) albo całego kraju.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl