Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

„Pudełko życia” na wakacje

(Zam: 12.08.2015 r., godz. 17.25)

Burmistrz Wyszkowa zachęca seniorów i ich rodziny do korzystania z „Pudełek życia”, które dostępne są w Urzędzie Miejskim.

To społeczna akcja wyszkowskiego samorządu, w ramach której seniorzy otrzymują specjalne pudełka z kartą zawierającą najważniejsze informacje dla służb ratowniczych na wypadek, gdyby senior będąc w domu znalazł się w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Pudełko, zgodnie z założeniami akcji, należy przechowywać w lodówce i w tym miejscu szukają go ratownicy wchodząc do mieszkania. Może ono uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie podać podstawowych informacji o swojej chorobie, uczuleniach czy zażywanych lekach.
W lecie, gdy niejednokrotnie pozostawiamy seniorów pod opieką dalszej rodziny, znajomych czy sąsiadów wyjeżdżając na urlop, warto zaopatrzyć bliską osobę w „Pudełko życia”. Ułatwi to z pewnością opiekę nad seniorem i pomoże w przypadku wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia. Tym bardziej pomocne może się okazać osobie samotnej.
Akcja skierowana jest do seniorów, ale mogą z niej korzystać także inni mieszkańcy, wykorzystując pudełka na potrzeby osób długotrwale chorych lub dzieci. Każdego mieszkańca, który zechce bezpłatnie zaopatrzyć się w „Pudełko życia” i włączyć w społeczną akcję burmistrz zaprasza do Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, do pokoju nr 116.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl