Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Ponad 600 tysięcy zł na sprzęt dla szpitala

(Zam: 05.08.2015 r., godz. 16.47)

Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o refundacji środków poniesionych na realizację projektu „Zakupu urządzeń medycznych do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie”.Kwota unijnego dofinansowania to 603 000 zł. Umowę w tej sprawie podpisały: wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie Cecylia Domżała.

Umowę podpisano w czwartek 30 lipca w gabinecie dyrektor szpitala w Wyszkowie. Oprócz Janiny Ewy Orzełowskiej, Elżbiety Lanc oraz Cecylii Domżały, w spotkaniu uczestniczył dyrektor ds. lecznictwa w Wyszkowie Wojciech Żubrowski oraz wicestarosta powiatu wyszkowskiego Adam Mróz. Inwestycja otrzyma dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.
– Jest to moment znaczący dla naszego szpitala, bo po raz drugi w krótkim czasie udało nam się pozyskać środki unijne na doposażenie placówki w sprzęt i aparaturę medyczną. Mówię doposażenie, a tak naprawdę to jest sfinansowanie sprzętu, który zakupiliśmy wcześniej na potrzeby naszej placówki – powiedziała Cecylia Domżała. – Ponieważ jesteśmy jedynym szpitalem w powiecie wyszkowskim, znaczącym szpitalem, mamy szeroki zakres świadczeń, więc też zależy nam na tym, byśmy cały proces diagnostyczny mogli wykonywać w miarę kompleksowo, żeby nie było potrzeby przewozić pacjentów do innych jednostek.
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie to największa placówka lecznicza w powiecie. Rocznie hospitalizuje ok. 20 tys. pacjentów. Szpital pełni także kluczową rolę w ratowaniu ofiar wypadków drogowych. Aby skutecznie leczyć chorych, SPZZOZ postawił na diagnostykę. To właśnie prawidłowe rozpoznanie gwarantuje sukces leczenia, a pacjentowi pozwala określić liczbę niezbędnych wizyt. W tym celu niezbędny był zakup nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, a także sprzętu i aparatury medycznej wykorzystywanej w leczeniu oraz w trakcie zabiegów operacyjnych. Dzięki unijnym środkom do szpitala trafił m.in.: kardiomonitor noworodkowy, polomierz kinetyczny, holter ciśnieniowy, holter EKG, myjki endoskopowe, ssak elektryczny, aparat do terapii polem magnetycznym, wózki do transportu chorych, aparat nerkozastępczy, inkubator, respirator Vela Plus, pompy strzykawkowe, kardiotokograf z opcją ciąży bliźniaczej. Do szpitala zakupiono również m.in. urządzenie do suchego rozmrażania, kardiotokografy, aparaty okulistyczne i do fizjoterapii, a także myjki gwarantujące bezpieczeństwo sanitarne.
– Wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że wcześnie wykryte choroby rokują najlepiej i myślę, że postawienie przez szpital na aparaturę diagnostyczną jest bardzo ważne i warte podkreślenia – mówiła Janina Ewa Orzełowska. – Środki unijne są bardzo trudne do pozyskania, dlatego gratulacje dla pani dyrektor i pana dyrektora za dobrze przygotowane wnioski, bo faktycznie trzeba się przy nich trochę napracować. Oprócz tego zawsze konkurencja jest bardzo duża, bardzo często się zdarza, że wniosków jest tysiące, a dofinansowanie wystarcza na kilkadziesiąt albo kilkanaście.
Wojciech Żubrowski zauważył, że sprzęt jest szpitalowi niezbędny, ponieważ bez nowoczesnej aparatury lekarze i pielęgniarki są niejednokrotnie bezsilni i bezradni. Elżbieta Lanc określiła podpisanie umowy jako „znaczące” i zaznaczyła, że wraz z wejściem nowych zasad pozyskanie środków unijnych na ochronę zdrowia będzie trudniejsze. Szpitale będą musiały znaleźć się na mapie potrzeb zdrowotnych i dopiero wtedy będą mogły aplikować o dofinansowanie, a pierwsze pieniądze przekazane zostaną dopiero w 2016 r.
– 600 tysięcy to bardzo dużo w skali naszego powiatu – stwierdził Adam Mróz. – Cieszą niezwykle wszystkie środki finansowe, które trafiają do naszego szpitala, one rzeczywiście podnoszą, gwarantują jakość dobrego leczenia, wysoką pozycję naszego szpitala w rankingu szpitali, nie tylko mazowieckich.
Całkowita wartość projektu to 846 401,73 zł. Dofinansowanie wynosi 603 604,64 zł. Wypłatę środków przeprowadzi Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Działanie 7.1 Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia.
P.D.

Komentarze

Nasz premier
Dodane przez Złota Myśl, w dniu 12.08.2015 r., godz. 14.04
"Pacjenci by na to nie wpadli! "Złota" myśl Ewy Kopacz: Kolejki są, bo mamy dobre szpitale"

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl