Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2023 r., imieniny Cypriana, JustynyMateusz Tryc sparuje przed ME

(Zam: 05.08.2015 r., godz. 16.14)

W ubiegłym tygodniu pięciu polskich pięściarzy, a wśród nich Mateusz Tryc, wystartowało w 42. Chemistry Cup w Halle. Rozgrywany w Niemczech turniej pięściarski był dla nich sprawdzianem przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Europy.

W rozgrywanym za naszą zachodnią granicą turnieju, oprócz Polaków startowali również reprezentanci Danii, Anglii, Finlandii, Francji, Kazachstanu, Korei Południowej, Mongolii, Holandii, Austrii, Rosji, Szwecji, Szwajcarii, Czech, Ukrainy, Węgier i Uzbekistanu. Mocno obsadzona impreza była świetną szansą na szlifowanie umiejętności przed Mistrzostwami Europy, które rozpoczną się 6 sierpnia w bułgarskiej Sofii. Mateusz Tryc w Halle przegrał pierwszą walkę, jednak w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Zdaniem polskiego sztabu, wyszkowski bokser wygrał wyraźnie starcie ze Szwajcarem, Uke Smaliji. Innego zdania byli, niestety sędziowie. Mateusz dobrze wykorzystał jednak pobyt w Niemczech. Po odpadnięciu z turnieju, Tryc sparował z innymi zawodnikami, którzy pożegnali się z Chemistry Cup. Jak sam przyznał, zdobył w tym czasie sporo doświadczenia, które może być bezcenne w czasie ME.
Po powrocie z Niemiec Polacy dołączyli do reszty kadry, która przygotowuje się do kontynentalnego czempionatu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.
Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta