Przegrana ze Świtem, zwycięstwo z Ciechanowem

(Zam: 05.08.2015 r., godz. 16.13)

Za Bugiem Wyszków dwa ostatnie tegoroczne mecze sparingowe. Zespół trenera Artura Salamona uległ nieznacznie Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 0:1, wygrał natomiast ze swoim ligowym rywalem, MKS-em Ciechanów 3:2.

Spotkanie z III-ligowym Świtem zostało rozegrane w środę 22 lipca w warszawskim Rembertowie. Był to dla wyszkowian typowy „mecz walki”. Mimo wyraźnie wyższego potencjału sportowego po stronie nowodworzan, do ostatnich minut pierwszej połowy spotkanie było wyrównane. Dopiero w samej końcówce piłkarze Świtu „przycisnęli”, wyszkowska defensywa wytrzymała jednak natarcie i do szatni oba zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie.
W drugiej odsłonie rywale nadal byli w natarciu, a Bug cofnął się do głębokiej defensywy. Podopieczni trenera Salamona groźnie kontratakowali, nie przyniosło to jednak bramek. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania swego dopięli natomiast rywale. Świt zdobył bramkę po celnym strzale z rzutu karnego i ostatecznie wygrał spotkanie 1:0.
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Bug Wyszków 1:0 (0:0)
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – K. Kaput, M. Maciak, zawodnik testowany, Ł. Damętko – E. Dobkowski, zawodnik testowany, J. Rejnuś, K. Skoczeń – zawodnik testowany.
W ostatnim meczu towarzyskim w czasie letnich przygotowań do sezonu, Bug zmierzył się na wyjeździe z MKS-em Ciechanów. Mecz został rozegrany w sobotę 25 lipca na boisku rywali. Początek meczu należał do rywali. W pierwszej połowie MKS wyszedł na prowadzenie, a w początkowych minutach drugiej podwyższył na 2:0. Wyszkowianie na szczęście zdołali się otrząsnąć. W ostatnich minutach meczu do siatki gospodarzy trafiali kolejno: Mateusz Maciak (z rzutu karnego), Maciej Bala i Ernest Dobkowski. Tym samym Bug odwrócił losy spotkania i zanotował swoje jedyne zwycięstwo podczas letniego okresu przygotowawczego. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na morale zespołu, przed inauguracją ligową, która będzie miała miejsce w sobotę 8 sierpnia. W tym dniu Bug zmierzy się na wyjeździe z Naprzodem Skórzec.
MKS Ciechanów – Bug Wyszków 2:3 (1:0)
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – K. Kaput, M. Maciak, zawodnik testowany, R. Nogaj – E. Dobkowski, J. Rejnuś, M. Bala, zawodnik testowany, Ł. Damętko – zawodnik testowany.
Trener Artur Salamon w ostatnich dwóch meczach sparingowych testował kilku zawodników. W najbliższym tygodniu wyjaśni się, którzy z nich spełnili oczekiwania szkoleniowca i dołączą do kadry Bugu na rundę jesienną. O ich personaliach poinformujemy w kolejnym wydaniu naszego tygodnika.