Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannySprawdzili stan dróg i chodników

(Zam: 29.07.2015 r., godz. 17.16)

Dwanaście lokalizacji znalazło się na liście dróg i chodników, które wymagają remontu lub budowy. Stworzyła ją komisja, w której skład w większości weszli miejscy radni. Na początku lipca, zgodnie z planem pracy, komisja finansów i gospodarki Rady Miejskiej komisja pod przewodnictwem Jana Abramczyka dokonała przeglądu dróg i chodników wybranych przez komisję i wydział gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego.W jej skład weszli także Lucyna Sosnowska, Danuta Kukwa, Stanisław Nasiadka, Andrzej Piątek, Wojciech Rojek, Sławomir Wróbel i Angelika Boryszewska z wydziału gospodarki komunalnej.
Zgodnie z ich ustaleniami położenia nowej nawierzchni lub budowy wymagają w Wyszkowie: ul. Centralna na odcinku od ul. Geodetów do ul. Gen. Władysława Sikorskiego, Aleja Marszałka J. Piłsudskiego na odcinku od ronda gen. dyw. Stanisława Nałęcz-Komornickiego do ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. 3 Maja na odcinku od przejazdu kolejowego do ronda na ul. Tadeusza Kościuszki (wraz z przebudową chodnika po lewej stronie od Alei Róż do przejazdu kolejowego), ul. Generała Józefa Sowińskiego na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Stefana Batorego na odcinku od Alei Wolności do cmentarza, ul. Komunalna (komisja sugeruje zwrócenie się do firmy Mleks o partycypowanie w kosztach budowy), ul. Meliorantów.
Zdaniem komisji, na ul. Jana Matejki na odcinku od skrzyżowania z ul. Dworcową na długości 360 m należy podnieść studzienki kanalizacyjne i kratki ściekowe do wysokości jezdni. Ul. Studzienną należy utwardzić. Komisja wskazała, że na ul. Na Skarpie 26 brakuje dojazdu do budynku komunalnego, konieczne jest wytyczenie i utwardzenie drogi. Zdaniem jej członków, w Rybienku Starym ul. Srebrna wymaga wytyczenia i wysypania tłuczniem. Wskazali też, że na ul. Dworcowej na odcinku od ul. I Armii Wojska Polskiego do ul. Generała Józefa Sowińskiego po stronie Zespołu Szkół nr 1 i targowiska niezbędna jest przebudowa chodnika.
Komisja zawnioskowała do wydziałów inwestycji i gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego o określenie kosztów wykonania wskazanych inwestycji i możliwości pozyskania na ten cel dofinansowania zewnętrznego. Podkreśliła, że kwoty te będą uwzględnione przy tworzeniu budżetu na 2016 r.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Jacek, w dniu 29.07.2015 r., godz. 18.09
To Osęki już nie będzie można w Wyszkowiaku pokomentować. Facet pisze świetne, celujące w sedno felietony.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 29.07.2015 r., godz. 18.23
Jeśli już tak planujemy nowe drogi to proponuję: Wyszków ul. Włościańska ( przy Leszczydole Starym), Wyszków ul. Polna, Rybienko Nowe ul. Dobra (część), Rybienko Nowe ul. Handlowa (od Serockiej do Księżycowej), Rybienko Nowe ul. Św. Mikołaja, Rybienko Nowe ul. Dobrej Wróżki (od Sikorskiego do posesji pana Rosłońca), Rybienko Nowe ul. Księżycowa. Rybienko Nowe ul. Starej Baśni, Rybienko Nowe ul. Kubusia Puchatka, Rybienko Nowe ul. Pszczółki Mai, Rybienko Nowe ul. Piotrusia Pana, Rybienko Nowe ul. Calineczki, Rybienko Nowe ul. Pinokia, Rybienko Nowe ul. Smocza (od ul. Św. Mikołaja do ul. Serockiej), Rybienko Nowe ul. Małego Księcia, Rybienko Nowe ul. Sezamkowa, Rybienko Nowe ul. Królowej Śniegu.
Dodane przez Gang Olsena, w dniu 30.07.2015 r., godz. 00.17
Ty sie jacek tak nie podniecaj Osęką. Nie zapominaj, że to on jest ojcem chrzestnym sukcesu Nowosielskiego. A, że się teraz popsztykali panowie, to ich prywatna sprawa. Jutro mogą razem góry przenosić.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.07.2015 r., godz. 08.54
morze i prawda
do Anonima
Dodane przez ja, w dniu 30.07.2015 r., godz. 11.39
morze to jest głębokie i szerokie a może to się w końcu nauczysz poprawnie pisać
Dodane przez Abrams, w dniu 30.07.2015 r., godz. 11.39
A przed wyborami też wyboru dokonywała komisja?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.07.2015 r., godz. 13.42
Najpierw niech porobia drogi tu, gdzie ich w ogóle nie ma, a dopiero poprawiają te które są.
na początku była woda bez kanału
Dodane przez Anonim, w dniu 30.07.2015 r., godz. 14.35
a morze nie
Dodane przez Adelajda, w dniu 30.07.2015 r., godz. 15.56
A może stary człowiek i morze
Dodane przez Kobieta o twarzy boksera, w dniu 30.07.2015 r., godz. 17.13
Lucyna Sosnowska i Danuta Kukwa jakie mają kompetencje w sprawach nawierzchni dróg?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.07.2015 r., godz. 21.08
Morze to jest na Chabrowej,Modrej i Ruczajowej po deszczu.Zamiast poprawiać z dobrego na lepsze.Zacznijcie budować NOWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2015 r., godz. 00.23
Pani Sosnowska i Kukwa-kto na nie głosował? Nie budzą sympatii i zaufania.Pani Danuto wiecej życzliwości i uśmiechu. Pani też wladza uderzyła do glowy?
Do Pana Gajewskiego
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2015 r., godz. 08.27
Szanowny Panie to że wymienił Pan wszystkie ulice na osiedlu bajkowym oznacza, że właśnie tam Pan mieszka. Kupując tam działkę, bo nie zakładam, że jest Pan rdzennym mieszakńcem, wiedział Pan jakie sa tam media i infrastruktura drogowa. Teraz wszyscy mieszkańcy będą płacić żeby zrobić Panu drogę pod dom, bo Pan pobudował się w polach?
w kółko golony
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2015 r., godz. 09.29
z mewami tu mi nie wyjeżdżaj
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2015 r., godz. 13.34
A to ciekawe, bo w innych miejscach w Wyszkowie są puste pola ( nikt jeszcz się nie pobudował) a już są zrobione super drogi- przykładem może być droga równoległa do Pułtuskiej za działkami. Jakim prawem i dla kogo wszyscy mieszkańcy płacą. Dziwne to, że jedni kupują działkę i natychmiast przeznacza się dla nich pieniądze na wybudowanie drogi, a inni pobudują się, mieszkwją od lat i dla nich nie starcza na poprawę infrastruktury. Po co ta obłuda z tymi komisjami, jak i tak burmistrz zrobi to co chce i dla kogo chce.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 31.07.2015 r., godz. 21.03
Drogi Anonimie, na osiedlu Bajkowym, od Żytniej do Złotej, od Serockiej do Olszanki, nie ma żadnej drogi asfaltowej. Handlowa cała zostanie oddana w przyszłym roku, więc o czym tu mówimy. Ciąg pieszo-jezdny tylko na Dobrej i to 200 metrów. Na tym osiedlu prywatni zainwestowali kilkaset milionów złotych w branżę budowlaną, a jest wiele działek, na których powstaną kolejne budynki. To są inwestycje prorozwojowe. Handlowa z Księżycową, Dobrej Wróżki, Świętego Mikołaja z Smoczą i jeszcze jedna bez nazwy to ulice tworzące szkielet tego osiedla. Do zamieszkałych budynków, nowych budów trzeba dojechać. Drogi asfaltowe są w pierwszej kolejności odśnieżania więc musimy się przypominać.
Dodane przez ja, w dniu 02.08.2015 r., godz. 13.20
pobudowany jestem od 20 lat w centrum Wyszkowa i do dnia dzisiejszego brak drogi z prawdziwego zdarzenia, wodociągu, kanalizacji. Wszystkie media załatwiam we własnym zakresie na pytanie kiedy powstanie "coś" na osiedlu gmina na to brak środków. Co wym przypadku mam myśleć o osiedlach, na których w ciągu 3 lat po pobudowaniu domu postała cała infrastruktura medialna?
Dodane przez wawa, w dniu 02.08.2015 r., godz. 21.25
Środki są przeznaczane na ośrodki zamieszkane przez decydentów.
Dodane przez ja, w dniu 03.08.2015 r., godz. 11.36
Antoni święta racja

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl