Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyPo pomoc do wojewody

(Zam: 29.07.2015 r., godz. 17.13)

Wyszkowski samorząd stara się o wsparcie od wojewody dla osób poszkodowanych przez nawałnicę, która znaczące straty poczyniła w Lucynowie Dużym. Szacowaniem strat zajęła się powołana przez burmistrza komisja. W jej skład weszli: komendant gminny ochrony przeciwpożarowej w Urzędzie Miejskim Dariusz Kądziela, główny specjalista w wydziale inwestycji Urzędu Miejskiego Barbara Prus, radni miejscy Włodzimierz Gryz i Danuta Kukwa oraz pracownica OPS Joanna Wiaterska.Oszacowanie strat przez komisję jest jednym z warunków udzielenia wsparcia poszkodowanym przez wojewodę. Zostanie ono przyznane, jeśli straty nie są mniejsze niż 1 proc wykonanych dochodów gminy za poprzedni rok.
– Liczymy, że uda się pozyskać to wsparcie, jeśli nie będziemy szukać środków w budżecie Ośrodka Pomocy Społecznej – informuje wiceburmistrz Aneta Kowalewska.
Jak zaznacza, do tej pory o wsparcie finansowe z budżetu OPS-u zawnioskowały trzy osoby. Pieniądze są potrzebne na przeprowadzenie niezbędnych remontów nie tylko dachu, ale także i pomieszczeń, które zniszczyła ulewa. Wprawdzie mieszkańcy korzystają z osuszaczy, ale zapewne nie wszystkie meble czy sprzęt domowy będą zdatne o użytku. Póki co, poszkodowani mieszkańcy nie prosili władz miejskich o pomoc rzeczową, czy o zapewnienie tymczasowego lokum. Dla mieszkańców jednego z budynków powrót do normalności może się wydłużyć – nie mają oni uregulowanego sądownie prawa własności, co do czasu spełnienia formalności uniemożliwi uzyskanie pozwolenia na budowę.
Władze cały czas monitorują sytuację mieszkańców, szczególnie po kolejnych burzach. Te ubiegłotygodniowe nie poczyniły kolejnych szkód, a prowizoryczne zabezpieczenia dachu przetrwały. Samorząd zaoferował poszkodowanym także pomoc psychologa i prawnika.
Według A. Kowalewskiej, w ubiegłym tygodniu przedstawiciele ubezpieczycieli przyjechali do Lucynowa Dużego, by oszacować szkody, co jest warunkiem niezbędnym do wypłaty odszkodowań. Formalności jednak nadal trwają.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Czytelnik, w dniu 29.07.2015 r., godz. 22.04
Wszystkiemu sprzyja okres przedwyborczy.
wsparcie dla czytenika !
Dodane przez A, w dniu 30.07.2015 r., godz. 09.11
rzeczywiście Wakacje to bardzo kolorowy, wręcz fantastyczny okres na remonty. Ale z umiarem , morze pęknąć . Nie da się ukryć jest jeszcze ciepła.
Skandal
Dodane przez TD, w dniu 30.07.2015 r., godz. 22.06
PO-PSL szykują zmianę ustawy ingerującą w tajemnicę adwokacką, radcowską a nawet w tajemnicę spowiedzi. W październiku żeby wszyscy wiedzieli co mają zrobić!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl