Rhinos przegrali pokazując charakter

(Zam: 29.07.2015 r., godz. 17.04)

Rhinos Wyszków zanotowali pierwszą porażkę w swoim debiutanckim sezonie w rozgrywkach PLFA II. Wyszkowianie ulegli na wyjeździe zespołowi Warsaw Dukes, jednak dzięki świetnym dwóm ostatnim kwartom, zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

Spotkanie Warsaw Dukes vs Rhinos Wyszków zostało rozegrane w niedzielę 26 lipca na stadionie OSiR-u Bemowo w Warszawie. Mimo że obie drużyny to tegoroczni, ligowi debiutanci, to jednak przystępowały do niedzielnego spotkania jako niepokonane. Nieznacznym faworytem byli gospodarze, dysponujący bardziej doświadczonymi graczami. „Książęta” przed meczem nie lekceważyli jednak zawodników Rhinos, odnosząc się do „Nosorożców” i ich dwóch dotychczasowych zwycięstw w lidze z dużym szacunkiem.
Sam mecz można podzielić pod względem postawy Rhinosów na dwie części. Wyszkowscy futboliści wyraźnie przespali dwie pierwsze kwarty. Stołeczni wygrali premierową odsłonę 7:0 (po przyłożeniu i jednopunktowym podwyższeniu). W drugiej kwarcie „Książęta” kontynuowali natarcie. Ich bardzo ofensywna postawa przypominała poprzednie starcie, z Green Ducksami w Radomiu, gdzie po pierwszej połowie meczu prowadzili 21:0. W Warszawie gospodarze po pierwszej połowie prowadzili już 28:0. Wyszkowianie nie złożyli jednak broni i w trzeciej kwarcie wrócili do gry. Sygnał do odrabiania strat dał niezawodny Brian Robinson, który zdobył pierwsze punkty dla „Nosorożców”. Twarda gra i walka o każdy jard ze strony wyszkowian zaczęła przynosić efekty. W pewnym momencie Rhinosi przegrywali 21:35 i wydawało się, że są w stanie odwrócić losy meczu. Po drugiej stronie byli jednak Warsaw Dukes. Oba zespoły stoczyły bardzo wyrównaną walkę w ostatnich minutach spotkania. Ostatecznie zakończyło się ono 28:47 na korzyść stołecznych. Brawa należą się jednak dla obu zespołów, które stworzyły wspaniałe widowisko. Warto wspomnieć, że na trybunach stadionu przy Obrońców Tobruku 11 pojawiła się ponad 100-osobowa grupa kibiców z Wyszkowa.
Warsaw Dukes – Rhinos Wyszków 47:28 (7:0, 21:0, 7:14, 12:14)
Rhinos Wyszków:
Formacja ataku: K. Kosewski (RT), P. Wykowski (WR), M. Arbaszewski (C), K. Kowalczuk (RG), A. Pyśk (LT), B. Szymański (WR), B. Robinson (WR), T. Iwański (RB), M. Masiak (LG), G. Staszewski (WR), S. Frausto (QB).
Formacja obrony: D. Kanownik (LOLB), B. Oleksiak (ROLB),K. Wykowski (RE), Ł. Berbeć (DT), M. Zaręba (LE), M. Lubański (S), A. Podgórski (CB), B. Robinson (S), Ł. Rowicki (DT), D. Górski (ILB), Ł. Brejnak (CB).
Formacja specjalna: M. Arbaszewski (LS) B. Szymański (KR2,PR2) B. Robinson (KR1,PR1,H) D. Górski (P,K).
Bardzo ciekawie zapowiada się następny ligowy mecz wyszkowskich Rhinosów. „Nosorożce” zmierzą się bowiem z Green Ducks Radom, kolejnym silnym zespołem z północno-wschodniej grupy PLFA II. „Kaczory” kolejkę temu przegrali u siebie z Warsaw Dukes 12:35, natomiast w swoim ostatnim występie gładko ograli Warsaw Eagles B 40:0. Statystyki przemawiają nieznacznie za Rhinosami, wszystko jak zwykle zweryfikuje jednak twarda, męska walka na boisku. Spotkanie z Green Ducks zostanie rozegrane w sobotę 8 sierpnia w Radomiu.
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce (grupa północno-wschodnia):
Warsaw Eagles B – Green Ducks Radom 0:40
AZS Olsztyn Lakers – Warsaw Sharks B 34:11