Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Warsztaty Teatru Farsa

(Zam: 29.07.2015 r., godz. 16.50)

W Ośrodku „Nadliwie” w Strachowie 13 i 14 lipca odbyły się letnie warsztaty teatralne dla młodzieży z Teatru Farsa, który od kwietnia tego roku jest podmiotem artystycznym Programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.

Teatr zrzesza młodzież (m.in. z PaTPORTÓW) ze szkół gimnazjalnych i średnich z gminy Wyszków. W warsztatach wzięło udział 16 młodych osób oraz opiekunowie – Kamilla Puławska (koordynator Programu PaT, pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki uzależnień) oraz gościnnie Renata Zmaczyńska-Zadrożna (instruktor teatralny, opiekun teatru Farsa). Warsztaty poprowadził Marcin Masztalerz – aktor, reżyser, pedagog, twórca spektakli teatralnych, konferansjer, wykładowca w szkole musicalowej „Maestro”. Współpracuje z Teatrem Żydowskim w Warszawie, na stałe związany jest z Teatrem Królewskim w Warszawie. To twórca autorskiego programu warsztatów teatralnych: teatr bez Maski, twórca Teatru Mimoto.
W trakcie dwóch dni warsztatów młodzi aktorzy doskonalili swój warsztat. Odbyły się następujące typy zajęć: praca z ciałem, praca z aparatem mowy, punkt odniesienia – cel jako rzeczywistość, improwizacja, pamięć emocjonalna, skupienie itp. Warsztaty zakończyły się spektaklem składającym się z kilku scenek, nad którymi młodzież pracowała w trakcie warsztatów.
Warsztaty zostały sfinansowane z budżetu gminy Wyszków w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Wyszków w roku 2015. Na okres ferii zimowych zaplanowano drugą część warsztatów.
Oprac. J.P.
Na podstawie wyszkow.pl

Komentarze

Dodane przez Farsa, w dniu 12.08.2015 r., godz. 08.57
Ładna nazwa

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl