Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Zabawa trwa w najlepsze!

(Zam: 29.07.2015 r., godz. 16.40)

Minął drugi tydzień wakacji z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Wyszkowie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, bawiły się, tworzyły, podróżowały. Atrakcji było co niemiara, a nad uczestnikami czuwały opiekunki: Paulina Biernacka i Sylwia Jaworska.

W poniedziałek dzieci poznały Pippi Pończoszankę – rudowłosą szaloną dziewczynkę, bohaterkę powieści Astrid Lindgren. Pod okiem artystki-plastyk Katarzyny Słowikowskiej odbył się konkurs plastyczny „Pippi na wakacjach”, w efekcie którego powstało wiele wyjątkowych prac. Po konkursie dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych pt: „Szaleństwa Pippi”.
Wtorek zaczął się bardzo aktywnie. Dzieci stawiły się o godz. 10.00 w sali 35, tam czekała na nich Magda Krawczyk, która poprowadziła z nimi zajęcia zumby. Następnie grupa udała się do parku miejskiego, gdzie zabawiła się w podchody. Uczestnicy rozwiązywali zagadki, wykonywali różne zadania np. musieli zaprezentować makarenę, zrobić 10 przysiadów lub zaśpiewać „wlazł kotek na płotek” i wiele innych poleceń, wykonanie których zbliżało ich do zwycięstwa. Zabawa uczyła orientacji w terenie, dzieci podążały za wskazówkami.
W środę znów odbyły się ćwiczenia zumby, mali sportowcy po raz kolejny udowodnili, jak wiele mają w sobie energii. Po godzinnych ćwiczeniach nie opadli z sił, a wręcz przeciwnie, aktywnie zaangażowali się w zajęcia zatytułowane „Smocze opowieści”. Wakacjowicze podzieleni zostali na 3 zespoły, każda z grup dostała zestaw 6 kości, na ich podstawie mieli wymyśleć dwie historie, które później zostały wspólnie odczytane. Wyobraźnia poniosła niejednego uczestnika gry, a po jej zakończeniu był jeszcze czas na spacer w kierunku pobliskiego placu zabaw.
Czwartek był kolejnym dniem pełnym przygód, jednak tym razem nie w Wyszkowie, a w Liwie. O godz. 9.20 zebrali się wszyscy chętni na wyjazd do tamtejszego zamku, który znajduje się za Węgrowem. Na miejscu grupa zwiedziła Muzeum Zbrojownię na zamku, weszła na wieżę, skąd mogła podziwiać okoliczne widoki i poznała miejscowe legendy. Po zwiedzaniu i krótkim odpoczynku wyszkowianie udali się na podzamcze, gdzie wspólnie się bawili.
Piątek zaczął się od słodkiej niespodzianki. W ten ciepły dzień lody stanowiły idealne ochłodzenie i zastrzyk energii do zabawy. Dzieci pod przewodnictwem opiekunek udały się na plac obok biblioteki, gdzie rozegrały Turniej Rycerski. Konkurencje, w których uczestniczyli to: bieg z jajkiem, jazda konna, wyścigi w workach, przeciąganie liny. Wszystko wykonywane w slalomie gigancie. Były też zabawy artystyczne, śpiewanie i taniec.
Zakończenie zajęć wakacyjnych w bibliotece miejskiej odbędzie się 24 lipca.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl