Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Przygotują koncepcję modernizacji stadionu

(Zam: 22.07.2015 r., godz. 17.21)

24 000 zł brutto ma kosztować koncepcja modernizacji stadionu miejskiego, którą wykona firma GXM Studio Architektury Grzegorza Porębskiego z Tczewa. W zapytaniu ofertowym ogłoszonym przez Urząd Miejski właśnie ten podmiot przedstawił najniższą cenę.Władze zdecydowały o przygotowaniu koncepcji po podjęciu ostatecznej decyzji o pozostawieniu bazy sportowej w dotychczasowej lokalizacji, czyli przy ul. Kościuszki. Jest ona pierwszym krokiem w realizacji planu, który zakłada modernizowanie stadionu etapami. Koszt całościowy inwestycji samorząd ocenia na 10-12 mln zł. Władze chciałyby, aby płyta główna boiska piłkarskiego miała automatyczny system nawadniania trawy, oświetlenie minimum 500 lx, ogrodzenie (oddzielenie od trybun). Bieżnia w założeniach ma mieć nawierzchnię poliuretanową i oświetlenie, płyta boczna boiska – trawę syntetyczną, ogrodzenie, piłkochwyty, oświetlenie (min. 200 lx). Ma też powstać boisko wielofunkcyjne z poliuretanu przystosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, ogrodzone, wyposażone w piłkochwyty, oświetlone (200 lx). Autor koncepcji ma również wziąć pod uwagę możliwość wykorzystania boiska wielofunkcyjnego w zimę jako lodowiska. W przypadku kortów tenisowych możliwa jest zmiana osi ich położenia. Mają mieć nawierzchnię syntetyczną (poliuretan lub trawa syntetyczna). Przewidziane jest ich ogrodzenie i oświetlenie. W przypadku istniejącego boiska treningowego z trawy syntetycznej przewidziano modernizację ogrodzenia, w tym podwyższenie piłkochwytów.
Trybuna zachodnia płyty głównej ma mieć minimum 1000 miejsc (w tym 400 zadaszonych). Przewidziano (bez określania liczby miejsc w wytycznych dla autora koncepcji) także trybuny dla części wschodniej płyty głównej (od strony kortów tenisowych), dla boisk z trawy syntetycznej.
Koncepcja ma też obejmować umiejscowienie ścianki wspinaczkowej i parku linowego, ciągów komunikacyjnych i wejść do obiektu. Firma z Tczewa ma zaproponować modernizację budynku administracyjno-biurowego, ale gmina dopuściła ewentualną rozbiórkę jego części w celu obniżenia kosztów jego utrzymania. Samorząd sugeruje zaprojektowanie w części hotelowej po jej przebudowie czterech szatni, gabinetu odnowy biologicznej, pokoju dla sędziów, siedziby klubów sportowych, sali konferencyjnej, toalet dla publiczności.
Miejsca parkingowe brane pod uwagę w koncepcji to zarówno te już istniejące, jak i te planowane do budowy.
Obiekty stadionu mają być objęte monitoringiem wizyjnym i być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakładana jest też modernizacja ogrodzenia stadionu w niezbędnej części.
Koncepcja powinna być gotowa do końca września tego roku.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Listonosz, w dniu 22.07.2015 r., godz. 17.51
Pan burmistrz za sprawą tego plakaciku zamierza zostać posłem? Mnie nie przekonuje. Do tej pory chodził na sznureczku Borka, a stadion chciał budować przy krematorium ludzkich zwłok i cmentarzu. Teraz mydli oczy kolejnymi wizjami.
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 22.07.2015 r., godz. 18.40
Nie ma kampanii, nie ma budżetu, ale działania kampanijne są. Te wszystkie płatne przez gminę ogłoszenia w nowokomuchu... W kiepskim stylu "komitet z klasą" zaczyna te marne dzieło.
Dodane przez ocicig, w dniu 22.07.2015 r., godz. 19.17
Po co rozbierać budynek. Porządnie zmodernizować. Jest coraz więcej klubów sportowych mogą mieć siedziby w jednym miejscu. W urzędzie ciasnota, ti wydziały promocji i kultury też można by tam przenieść. Da to się zagospodarować.
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 22.07.2015 r., godz. 19.31
burmistrz nie zostanie posłem, bo nikt go na listy nie wstawi. To, że on chce to jedno, ale to że nikt go nie chce to coś zupełnie innego. Pamiętajcie, że 6 września możemy zmienić system wybierania posłów na taki, który da nam nad nimi kontrolę. Idźmy wszyscy na referendum.
Dodane przez POlo, w dniu 22.07.2015 r., godz. 19.36
Miasto jest coraz częściej odwiedzane, pięterko z hotelem też by sę przydało. Ale tu trzeba za te pieniądze tuczyć wyszkowskie wieprze.
Dodane przez Gang Olsena, w dniu 22.07.2015 r., godz. 20.31
JOW niczego nam nie gwarantuje, PO kilku takich kadencjach rządzic będą tacy, co POtrafią: jednych przekonać stołkami, innych etatami, pijaczków kuPOwaniem głosów za butelkę nalewki. Zapanuje oligarchizacja. Rządzić będą ci, których będzie na to stać. Lud lemingów nie chodzi na wybory, to szara masa ciesząca się z ciepłej wody w kranie.
Dodane przez ela, w dniu 22.07.2015 r., godz. 21.12
Na JOW też się lemingi nie rzucą. Obawiam się, że samo referendum w tej POstaci nie wypali, tzn. nie będzie wymaganej frekwencji.
Dodane przez dodo, w dniu 22.07.2015 r., godz. 21.14
Gang Olsena opisałeś dokładnie sytuację w Wyszkowie, gdzie głosy kupuje się za 20 zł, kiełbasę, albo butelkę wina. To czym ta sytuacja w grajdole różni się od kupowania głosów śmiesznymi obietnicami podwyżek emerytur, czy zniesienia abonamentu rtv?
Dodane przez Ja, w dniu 22.07.2015 r., godz. 21.48
Śmiesznymi? JOW jest śmieszny, zabetonuje układ na 100 lat. PS nic nie jest takie proste, ostatnio przekonuje się o tym sam Kukiz...
Dodane przez SB, w dniu 22.07.2015 r., godz. 23.23
Punkt 9, coś krótkie te trybuny
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 22.07.2015 r., godz. 23.42
mówicie o kupowaniu głosów, o tym, ze nic się nie zmieni, ale to my jesteśmy od tego, żeby wprowadzić zmiany! jeżeli sami nie zaczniemy walki, to kto je wprowadzi? ludzie do roboty! JOW to dla nas ogromna szansa, bo za dużo tam będzie trzeba gęb przekupić, a posła można odwołac w każdej chwili, będzie sie bał i będzie pracował, to nam da JOW!
Dodane przez Jak to?, w dniu 23.07.2015 r., godz. 10.10
Jak to będzie można odwołać posła? Po 4 latach kadencji będą nowe wybory i nowa okazja, czy pisze wyszkowianin jeszcze o jakimś innym sposobie?
Wybory prezydenckie, na kogo głosował burmistrz?
Dodane przez Iza, w dniu 23.07.2015 r., godz. 11.06
A czy niedoszły kandydat - antysystemowiec - przyzna się otwarcie jaką popierał opcję w wyborach na prezydenta? Pani Paprotka, szefowa jego sztabu z jesieni jawnie lajkowała i zachęcała do głosowania na B. Komorowskiego.
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 23.07.2015 r., godz. 11.54
normalnie, JOW-y sprawiają, że poseł jest odpowiedzialny nie przed baronami partyjnymi, tylko przed wyborcą. Ponieważ wybierany jest w jednomandatowym okręgu to w każdej chwili społeczeństwo może zorganizować na terenie okręgu referendum w sprawie odwołania posła z tego okręgu. Dzięki temu poseł musi działać dla lokalnej społeczności, inaczej albo zostanie odwołany w trakcie kadencji, albo nie wybiorą go ponownie. I spadochroniarstwo i jedynki na liście już nikogo nie uratują, bo ich nie będzie.
ok
Dodane przez Pirx, w dniu 23.07.2015 r., godz. 12.11
Referendum w każdej chwili? Nie podoba mi się takie podejście. Referendum, a potem wybory nowego? A potem referendum i wybory kolejnego, bo nie załatwił ekspresowo obwodnicy, 5-go mostu, podwyżki dla nauczycieli, pielęgniarek, legalizacjji miekich narkotyków. Panaceum referendum!
Dodane przez JOŁ!, w dniu 23.07.2015 r., godz. 12.35
a jak nasz wybrany pryncypał pryncypał nic nie bedzie mógł zrobić, bo ciągle będzie w mniejszości to to robimy?
Dodane przez ola, w dniu 23.07.2015 r., godz. 14.00
referendum
Dodane przez Kibic, w dniu 23.07.2015 r., godz. 15.15
Stadion to teraz będzie bardziej przy ul. Okrzei niz Kościuszki.
Dodane przez ola, w dniu 23.07.2015 r., godz. 16.01
Co nowego u naszego antysystemowego burmistrza z chrapką na fotelik POsła?
Dodane przez S., w dniu 23.07.2015 r., godz. 19.44
Co, olu? Stadion nowy w starym miejscu będzie budował. Ciekawe tyko czy przedstawi teraz odpowiednie finansowanie tego przedsięwzięcia. Ile zamierza pozyskać środków, i nizależnie czy będzie to z kasy PZPN, czy UE, albo Ministerstwa Sportu. Zburzył dobre trybuny z myślą o sprzedaniu deweloperowi gruntu i teraz bieda. Jeszcze jedno olu, jak myśli, że wizją tak potężnych inwestycji skłoni wyszkowian do poparcia jego kandydatury na posła czy senatora, to może się głęboko zdziwić. Nikt jak on, wcześniej nie skonfliktował Wyszkowa, nie będzie miał społecznego mandatu, zmarnował 12 lat. Dorobił się, ale to wszystko. Będzie zapamiętany jako burmistrz doraźny. Z niczym dobrym nie kojarzony w tym mieście. Jak zniknie, to jak Malinowski, wyląduje w lamusie historii.
Ad SB
Dodane przez Ptasiek, w dniu 24.07.2015 r., godz. 06.31
Niedość, że krótkie, tylko na 2000 tysiace osób, to nawet zadaszenie przewidziano tylko dla połowy widzów. Wioska z blaszanym daszkiem. Lipa!
Dodane przez M., w dniu 24.07.2015 r., godz. 13.02
Proszę zwróćcie uwagę na problem wysychających trawników. Szczególnie w centrum przy pomniku Gloria Victis. 1 sierpnia pewnie zorganizowana tam zostanie uroczystosć zwiazana z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Tam potrzeba nawozu i systematycznego podlewania. Burze niczego nie załatwiają. Tylko wypłukują.
e !
Dodane przez Anonim, w dniu 24.07.2015 r., godz. 14.22
to grubymi nićmi podszyte
Dodane przez Jacek, w dniu 24.07.2015 r., godz. 15.21
Dewelopka powiedziała starczy tych mieszkań, musimy sprzedać te które mamy! I tylko dzięki nim stadion przy Kościuszki ocalał.
Dodane przez Kaliope, w dniu 24.07.2015 r., godz. 17.54
Jacku, my już o tym wiemy. Postawienie kilku wysokościowców zamrozi rynek nieruchomości na kilka lat. Inni deweloperzy niech w tym czasie zapełnią wyszkowskie wyrwy po bombie, puste place itp. Słuszna decyzja, tylko niepotrzebne było to całe zamieszanie i likwidacja trybun.
Dodane przez J4P, w dniu 24.07.2015 r., godz. 19.14
Dobrze, że ktoś po latach pomyslał o profesjonalnej bieżni. Brakuje mi jednak miejsca na sztuczne lodowisko.
Dodane przez fan, w dniu 25.07.2015 r., godz. 12.29
Dla mnie to szok. Taką koncepcje modernizacji powinien przygotować WOSIR a nie wydawać firmie zewnętrznej 25 tysięcy.Po raz kolejny sie okazało, ze burmistrz w WOSIR zatrudnił jełopów partyjnych a nie specjalistów. W kampanii to koncepcję modernizacji stadionu pokazał Szczerba i jego koledzy. Wystarczy tylko poprosić i Szczerba przy takiej koncepcji pomoże i nie trzeba wydawać kasy. Bo to najłatwiej.
Dodane przez Dokładnie, w dniu 27.07.2015 r., godz. 09.28
Korty są, a czy za panowania dyrektora Wiśniewskiego doczekaliśmy sie chociaż jednego utalentowanego młodego tenisisty? Jest to poważne pytanie do wszystkich odpowiedzialnych za to mądrali.
Antysystemowy kandydat
Dodane przez Dobromir, w dniu 28.07.2015 r., godz. 10.08
Dzisiejszy felieton Mistrza Oseki dosłownie POwala! Chyba już wiem dlaczego POmysłowy budowniczy Nowosielski i jego ekipa z klasą tak nie nawidzą tego gościa.
Dodane przez ola, w dniu 28.07.2015 r., godz. 11.49
Czytałam. Pewne persony w tym mieście nic już wiecej nie osiągną. A jeśli chodzi o ludzki szacunek, będą go tylko tracić.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2015 r., godz. 13.04
Taki to POdpułtuski folklor
kulturalnie rzecz ujmując
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2015 r., godz. 13.07
z łaciny - persona non grata , nie chodzi o to, że stara ale niepożądana
Apropos felietonu Osęki
Dodane przez Sąsiad, w dniu 28.07.2015 r., godz. 14.05
To przewodniczący Sobczak nie podda się społecznej ocenie i nie będzie się ubiegał o mandat posła? Pan Andrzejewski jest ok, ale wydaje mi się, że wciąż za mało rozpoznawalny jest.
Beata !
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2015 r., godz. 14.14
też mi pytanie !
Wiktoria
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2015 r., godz. 14.33
w sensie sportu, byłam tam co prawda krótko (na stadionie) ale trybuny po k i lkurazowej wymianie mogą też w szwach pękać nie wygląda to najlepiej.
Dodane przez Jolka, w dniu 28.07.2015 r., godz. 20.05
A dlaczego ten felieton nazwał Osęka "Cwane gapy"?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl