Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Schetynówka dla powiatu

(Zam: 22.07.2015 r., godz. 17.16)

Starostwo Powiatowe otrzyma dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na przebudowę drogi Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka. Szacowana wartość inwestycji to 7 700 000 zł.Pierwotnie z powodu wyczerpania puli pieniędzy projekt powiatu wyszkowskiego znalazł się na liście rezerwowej wojewody mazowieckiego. Samorządy, które wcześniej otrzymały dofinansowanie rozstrzygnęły przetargi – w nich uzyskały o wiele niższe ceny od wykonawców niż pierwotnie zakładały. Dzięki tym oszczędnościom Starostwo otrzyma 3 mln zł dotacji ze schetynówki. W piątek 17 lipca radni powiatowi zebrali się na sesji nadzwyczajnej, by w związku z przyznaniem pieniędzy przyjąć odpowiednie zmiany do budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2021. Przedsięwzięcie wspierają także gminy, przez które przebiega planowana do przebudowy droga – Somianka przeznaczy 1 190 000 zł, a Wyszków 1 160 000 zł. Starostwo Powiatowe będzie też musiało zapewnić wkład władny – jego część pochodzić będzie ze sprzedaży Zespołu Szkół w Zabrodziu (700 000 zł), część z kredytu.
Starostwo otrzymało rządowe pieniądze dosyć późno, a zakres robót jest duży.
– Mamy krótki czas na realizację inwestycji, więc jeśli nie zdołamy rozstrzygnąć przetargu, zrezygnujemy z tego projektu – mówił starosta Bogdan Pągowski. – Zawsze jednak ryzykować trzeba. Gminy są za tym, aby ten projekt realizować.
– To droga strategiczna, bo łączy dwie gminy – zaznaczyła pochodząca z Rybna Justyna Garbarczyk. – Dziś jest ona w takim stanie, że należy ją odbudować. To ma być droga o podwyższonym standardzie, bo planowana jest także budowa m.in. ścieżki rowerowej, chodnika. Jeśli będzie zrealizowana, to mogę zapewnić, że na drugi rok zagłosuję za absolutorium dla zarządu – oświadczyła.
Pochodząca z położonego wzdłuż drogi Rybienka Starego Bożena Jakubczak-Zadrożna zauważyła, że na odcinku 500 metrów nie przewidziany jest ciąg pieszy.
– Projekt powstawał kilka lat temu z dużym rozmachem, ale nie z nonszalancją – podkreślił wicestarosta Adam Mróz dodając, że w ramach inwestycji planowana jest także przebudowa sieci podziemnych. – Postaramy się, by te braki były uzupełnione w kolejnych etapach realizacji projektu.
Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg, w tym roku planowane do przebudowy są dwa odcinki – z Wyszkowa do Rybna i droga na wysokości Michalina.
Adam Mróz już dziś prosi mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość, bo realizacja robót wiązała się będzie z dużymi utrudnieniami dla nich.
– To będzie trudny okres dla Rybienka Starego, Rybna, Gulczewa, Krąg, bo inwestycja oznacza skupienie dużego frontu robót – podkreślił na sesji.
Dofinansowująca zadanie gmina Wyszków w tej chwili realizuje też swoją schetynówkę – trwa przebudowa ulic: Zapole i Geodetów. Firma Skanska z Warszawy wygrała przetarg proponując w nim cenę 2 723 201,87 zł.
J.P.

Komentarze

Dodane przez drogówka, w dniu 27.07.2015 r., godz. 21.24
No i patrz, jak dostaną w powiecie albo gminie kasę na inwestycję to nie ma złych komentarzy. Pewnie dlatego, że współwłaściciel tej gazety pracuje w starostwie. Jego szefem jest Pągowski. Zrobię zrzut ekranu, że to napisałem, bo cenzura komunistycznego, czerwonego wyszkowiaka i tak tego nie przepuści. Prześlę do innych mediów, ciekawe, kto się odważy opublikować? Wolność słowa w internecie to czerwonego specjalność. Specyficzna specjalność. Blokują to, co im nie w nos. Brawo pani Justyno!!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl