Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2020 r., imieniny Michaliny, Michała

Dla biblioteki, dla lokalnej społeczności

(Zam: 08.07.2015 r., godz. 16.31)

W minionym tygodniu zbiory Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie powiększyły się o „nowe – stare” przedmioty, pamiątki tak bardzo pożądane przez tę instytucję.

Urszula Fijałkowska przekazała na ręce dyrektor Małgorzaty Ślesik-Nasiadko dwa zdjęcia z dawnego FSO oraz odznakę swojego męża za zasługi dla Fabryki z 11 czerwca 1986 r.

– Biblioteka jest takim miejscem, gdzie miłośnicy historii Wyszkowa i okolic mogą się spotykać, wymieniać swoją wiedzę, doświadczenia, poszerzać, pogłębiać, dzielić się nią – mówiła dyrektor M-GBP podczas wystawy podsumowującej akcję Tajemnice Archiwum Miejskiej Biblioteki, 14 kwietnia. – Jeśli państwo macie jakieś cenne pamiątki, fotografie i nie tylko, zapraszam do współpracy. My nie jesteśmy dla nikogo konkurencją, chcemy być takim miejscem, gdzie będzie można wymieniać myśl, gromadzić pamiątki – mówiła.
Apel przyniósł efekty, darczyńcy zgłaszają się, zbiory wciąż są zasilane o kolejne przedmioty, a w przyszłości powstanie wystawa tych darów. Część zbiorów oddano do konserwacji, jednak wciąż brakuje na ten cel pieniędzy, w związku z tym poszukiwani są również sponsorzy. Gmach biblioteczny mieści się przy ul. ul. Gen. Sowińskiego 80 w Wyszkowie, tel. 29 742-32-61, pytania można kierować również za pośrednictwem e-maila: mgbpww@poczta.fm. P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl