Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaPożegnali rok szkolny

(Zam: 01.07.2015 r., godz. 16.27)

Pokaz taneczny najmłodszych grup oraz występy solistów Studia Piosenki Ireny Zdunek to atrakcje, jakie zafundował Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” swoim gościom w minioną niedzielę, 21 czerwca.

W sumie odbyły się 24 prezentacje taneczne i wokalne poszczególnych grup wiekowych: 3 i 4-latków (tzw. taneczne przedszkole), 5 i 6-latków, maluchów z podstawówki oraz nastolatków. Występujący młodzi artyści nie przechodzili żadnych eliminacji, były to wszystkie chętne do wzięcia udziału w pokazie dzieci. Imprezę poprowadziła Dominika Lipska, która zapowiadała prezentacje. Widzowie mogli zobaczyć układy choreograficzne zatytułowane: „Mr. Postman”, „Happy”, „Fryzjerki”, „Wróbelek”, „W wirującym świetle kuli”, „Uśmiech jak słońce”, „Moje nogi lubią tańczyć”, „Kucharki”, „Cyfrowa Rewia”, „Moja koleżanka”, „Budzik”, czy „Brak piątej klepki”. Były to w większości dynamiczne tańce, niektóre okraszone elementami gimnastycznymi. Jak zwykle, uwagę przyciągały ciekawe, barwne stroje związane z tematem przewodnim danego układu. Małe tancerki przebrane były między innymi za kucharki, śpiochy, czy fryzjerki. Umiejętności wokalne zaprezentowali podopieczni Ireny Zdunek ze Studia Piosenki w WOK „Hutnik”. Byli to soliści: Kamila Dzierbun, Wernika Wojtkowska, Natalia Kroczek, Kinga Ponichtera, Monika Piórkowska, Natalia Sieńkowska, Izabela Ambramczyk, Magda Kaniewska i Bartłomiej Jachacy. Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami. Na sali znajdowało się wielu rodziców dzieci występujących tego dnia na scenie. Większość miała ze sobą kamery i aparaty fotograficzne. Błyski fleszy niemal nie ustawały. Na koniec wystąpiły wszystkie grupy taneczne oraz wokaliści we wspólnej piosence: „Wyszków moje miasto”.
Rytmikę dla najmłodszych w „Hutniku” prowadzi instruktor Nina Wilczyńska. Na zajęciach grup początkujących dzieci uczą się tanecznego abecadła, podstaw tańca klasycznego i rewiowego, podstaw rytmiki, rozwijają swoje poczucie rytmu i słuch muzyczny, uczą się pracować w grupie. Dzieci pragnące kształcić swój głos mogą zapisywać się do Studia Piosenki, również działającego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury. Zajęcia prowadzone są dwutorowo: indywidualnie i w małych grupach – 3-, 4-osobowych.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl