Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaDaniel Bogdan nowym prezesem PWiK

(Zam: 17.06.2015 r., godz. 17.28)

Od połowy czerwca dotychczasowy kierownik sieci wodno-kanalizacyjnej kieruje wyszkowskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Dotychczasowa prezes Teresa Jastrzębska przeszła na emeryturę, jednak na prośbę burmistrza jeszcze przez pół roku będzie pracować w zarządzie.

Jak poinformował w ubiegłym tygodniu burmistrz Grzegorz Nowosielski, pełniący w PWiK funkcję jednoosobowego zgromadzenia wspólników, zarząd i Rada Nadzorcza spółki dostali absolutorium za poprzedni rok. Rada Nadzorcza powołała na prezesa PWiK 32-letniego Daniela Bogdana – inżyniera, absolwenta Politechniki Warszawskiej: wydziału budownictwa, mechaniki i petrochemii (studia inżynierskie) oraz wydziału inżynierii środowiska – zakładu systemów ciepłowniczych i gazowniczych (studia podyplomowe) i wydziału inżynierii środowiska (studia uzupełniające). Dotychczas Daniel Bogdan był kierownikiem sieci wodno-kanalizacyjnej w wyszkowskim PWiK. Wcześniej pracował w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach, gdzie był kierownikiem oczyszczalni i SUW, kierownikiem eksploatacji sieci. Dodatkowo wcześniej Daniel Bogdan pracował również dla biura projektowego zajmując się wykonywaniem sieci i przyłączy wodnokanalizacyjnych, praktykę odbywał zaś w PKN Orlen – w wydziale produkcji wody i oczyszczania ścieków.
Daniel Bogdan urodził się w 1983 r., jest mieszańcem Poręby Średniej (gmina Brańszczyk), żonaty, dwójka dzieci. Ma uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, dobrze zna język angielski, sprawie posługuje się komputerowymi programami inżynierskimi. Jego hobby to wędkarstwo, jazz, piłka nożna i narciarstwo. W wyborach samorządowych w 2014 r. startował do Rady Gminy Brańszczyk z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Ziemi Wyszkowskiej.
Dotychczasowa prezes Teresa Jastrzębska do jesieni ma pozostać na stanowisku wiceprezesa PWiK.
– Chodzi o przekazanie przez nią nowemu prezesowi kwestii związanych z inwestycjami, czy sprawami sądowymi, w których spółka uczestniczy – komentuje burmistrz.
Daniel Bogdan za jakiś czas ma przedstawić burmistrzowi swoją wizję dotyczącą funkcjonowania spółki.
Dotychczasowy wiceprezes Zbigniew Wiśniewski pozostanie w przedsiębiorstwie jako dyrektor techniczny.
Nieco zmienił się także skład Rady Nadzorczej PWiK. Pozostają w niej na swoich stanowiskach Adam Mróz jako przewodniczący, Waldemar Sobczak – wiceprzewodniczący, Marzena Gębala – sekretarz. Członkami Rady Nadzorczej z ramienia załogi zamiast Artura Rokitnickiego i Stanisława Przychodzkiego zostali Paweł Kuropaciński i Tadeusz Obidziński.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Iza, w dniu 17.06.2015 r., godz. 21.40
CV wspaniałe, ale byłoby przyzwoiciej, jakby pan Daniel Bogdan obiołby swoją POsadkę w wyniku uczciwego konkursu.
Do Paprotki Demo-w-kratki
Dodane przez Zołza, w dniu 17.06.2015 r., godz. 23.26
Pan kacyk Zbigniew Wiśniewski zostając kierownikiem zachowuje swoje 8,400 zł na rękę? To chyba jakieś niePOrozumienie?
Dodane przez observer, w dniu 18.06.2015 r., godz. 18.08
Nowosielski zapomniał, że jeśli zmieni się ekipa w kraju i PiS przejmie władzę, co jest bardzo prawdopodobne, to ludzie w Wyszkowie na fali zmian zajmie się jego ekipą. Nie będą czekali 3 lata tylko referendum i może być różnie. A miał przy PWiK sposobność aby się poprawić, wyrzucić partyjniaków Mroza i Sobczaka z rady nadzorczej, ogłosić konkurs a nie wziąć na prezesa swojego, który w wyborach startował z jego drużyny. Może zgłosiłoby się kilku kandydatów, może przedstawiło programy działania. A tu jak to mogło wglądać. Mróz przychodzi, przyjmiesz kilku moich z PO do pracy i będzie git, przychodzi Sobczak, nie zwolnisz moich i jeszcze kilku przeze mnie wskazanych przyjmiesz i jesteś prezesem. To nie ma co się dziwić, że ciągle podwyżki bo obok partyjniaków trzeba przyjąć jeszcze tych co będą pracować i jeszcze odpowiednio im zapłacić. A ty biedny wyszkowiaku się martw i płać. To nie pierwszy brak konkursu, z Kowalskim było podobnie, z nowymi w promocji i za Mikołajczyka podobnie. Marszał to nawet porządnie uchwały nie potrafi przygotować. Można brać z służby cywilnej ale o odpowiednich kwalifikacjach i i poziomie kompetencji. A co kadencja to partyjni fachowcy coraz gorsi i rządy coraz słabsze. Oj powieziemy cie Nowosielski na taczkach, kończy się twoje cwaniactwo. Po wyborach do Sejmu, wzrok wszystkich skierowany będzie na ciebie.
Dodane przez Wyszkowianin, w dniu 18.06.2015 r., godz. 20.51
Jak zwykle buractwo zazdrości i czepia się ....
Dodane przez jjj, w dniu 18.06.2015 r., godz. 22.36
No właśnie, a co z konkursami? Też mialem ochotę na tą posadkę. Też jestem po studiach znam angielski i mam wiele innych zalet.
Balonik marnie zaniża wyszkowski poziom. Równa do swojego własnego, niestety.
Dodane przez Pi-er-kwadrat, w dniu 18.06.2015 r., godz. 22.53
A taki miał byc demokratyczny. Bacik powoli sam sobie kręci. Idę o zakład, że Piotruś (Nowosielski) odejdzie jednak w niesławie. Za duzo ludziom się naraził. Są tacy, co w nosie mają jego pieniądze, etaty i interesy.
Dodane przez hajke, w dniu 20.06.2015 r., godz. 07.42
Arogancki przy wódce zawsze może odbaknąć: nie mniałem łobowiązku się konkursować.
Dodane przez #NowoczesnyWyszków, w dniu 24.06.2015 r., godz. 09.05
A jakie to przymioty zaważyły, że członkamiRady Nadzorczej zostali Panowie Sobczak i Mróz? Gdzie transparntność? To jest spółka komunalna więc wszyscy mieszkańcy mają prawo wiedzieć?
Dodane przez Iza, w dniu 24.06.2015 r., godz. 10.12
To jest praktyka samozwańczego negocjatora - demokratycznego przy wódce burmistrza Nowosielskiego. Zero.
Dodane przez endriu, w dniu 29.10.2015 r., godz. 20.35
jjj jak znasz angielski to bedzie ci łatwiej w UK :) szerokiej drogi.... ośle

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl