Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraNominowani do „Za czynu”

Ikona
(Zam: 08.02.2011 r., godz. 12.56)

Znamy nominacje do dorocznej nagrody powiatowego samorządu „Za czyn”. O tym, komu zostanie przyznana w każdej z pięciu kategorii, zdecyduje starosta.

W minionym tygodniu kapituła nagrody pod przewodnictwem wicestarosty Zdzisława Damiana Bociana zaproponowała staroście nominacje spośród jedenastu złożonych wniosków. W kategorii działalność innowacyjna w gospodarce zaproponowała firmę Mleks Jerzego Księżaka, która jako jedyna została zgłoszona w tej kategorii. Za działalność promocyjną na rzecz powiatu nominację otrzymało Stowarzyszenie na rzecz Gminy Długosiodło (również jedyny kandydat).
W dziedzinie sportu na nagrodę mają szansę: siedemnastoletni lekkoatleta Denis Juniec oraz reprezentant sztuk walki Paweł Deluga. Nominacji nie otrzymali natomiast: Uczniowski Klub Sportowy Polonez i dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci „Fiszor” w Gaju, który angażuje się w organizację olimpiad specjalnych. Jak mówi Zdzisław Bocian, „Za czyn” przyznawany jest za osiągnięcia w minionym roku, a obaj kandydaci tego kryterium nie spełnili. To samo dotyczy też zgłoszonych w kategorii kultura: prowadzącego muzeum w Kamieńczyku Henryka Słowikowskiego oraz organizatora Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” Andrzeja Rębowskiego. W tej kategorii nominację otrzymał były przewodniczący rady powiatu złoczowskiego Borys Zolotnyk za organizację na Ukrainie festiwali „Czyste źródła Bugu”, w którym wzięła udział delegacja powiatu wyszkowskiego.
W dziedzinie działalności społecznej kapituła nominowała Zgromadzenie Sióstr Loretanek za stworzenie domu opieki dla kobiet ze stwardnieniem rozsianym. W tej kategorii zgłoszono także Danutę Przybysz – nauczyciel Zespołu Szkół nr 2.
Każdy ze zwycięzców wybranych przez starostę otrzyma tysiąc euro.
J.P.

Komentarze

pięknie, k... ,pięknie
Dodane przez Box, w dniu 09.02.2011 r., godz. 09.35
To już teraz robicie sobie prezenty z naszej kasy? Ten ukrainiec dostanie 1000 euro z naszej kasy bo napił się parę razy wódy ze starostą i wice.A ile do tego wszystkiego kosztowały te wasze pijackie wizyty na Ukrainie i zapraszanie ich na libacje? Pewnie 10 razy tyle,albo więcej. I jaki efekt tej waszej współpracy? Kac ?
Dodane przez ?, w dniu 09.02.2011 r., godz. 21.13
A Przybyszowa co promuje? Bratową posła- Kalinowską?
Dodane przez k, w dniu 10.02.2011 r., godz. 08.56
Andrzej Rebowski za muzyke ? :-) na czym on gra albo spiewa ? jakie ma te sukcesy promujace wyszków moze lepiej promowac jakis zespol muzyczny z wyszkowa !!!!!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta