Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaProjekt Wyszkowa wyróżniony

Ikona
(Zam: 08.02.2011 r., godz. 12.57)

Projekt dyplomowy Anny Cudny dotyczący Wyszkowa otrzymał wyróżnienie w dwunastej edycji Nagrody Architektonicznej im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego.

Anna Cudny wzięła na warsztat Wyszków, z którego pochodzi.
– W przygotowywaniu projektu nie bez znaczenia jest znajomość miejsca, które badałam przygotowując się do pracy, a także potrzeb samych mieszkańców – mówi autorka.
Projekt „Przestrzenie publiczne jako element aktywizujący społeczność miejską. Wyszków – przekształcenia funkcjonalno-przestrzenne” powstał na wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej pod kierunkiem inż. arch. Ewy Pachowskiej. Obejmuje on przestrzeń całego miasta.
- Moim założeniem było o stworzenie prostej przestrzeni, by mieszkańcy i przyjezdni mogli poruszać się po niej swobodnie, wiedząc, dokąd się kierują – tłumaczy Anna Cudny.
Rozwiązania, które zaproponowała dotyczą między innymi obszaru nad rzeką Bug.
– Myślę, że Wyszków ma ogromny potencjał w postaci walorów naturalnych rzeki Bug. To wizytówka naszego miasta – mówi. – Ankiety wykazały, że ta przestrzeń jest dla większości badanych ważna. Mieszkańcy przyznawali, że chętnie odwiedzają chociażby park, choć brak w nim infrastruktury.
Jury „wysoko oceniło czytelność projektowanego systemu społecznego Wyszkowa, a przede wszystkim wykorzystanie walorów środowiska naturalnego rzeki Bug.”
- Projekt jest w dużym stopniu możliwy do zrealizowania, tworzyłam go z poszanowaniem istniejącego stanu rzeczy – dodaje Anna Cudny.
Nagroda przyznawana przez fundusz im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego ma na celu wspieranie rozwoju zawodowego laureatów. W konkursie rozpatrywane są prace z zakresu: budownictwa społeczno-publicznego (szkoły, przedszkola, instytucje kulturalno-oświatowe, szpitale, budownictwo mieszkalne), renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne, rewaloryzacji blokowisk. Jury uwzględnia także rozwiązania proekologiczne m.in. wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii. W jego skład wchodzą architekci, laureaci poprzednich edycji konkursu, ekonomiści.
J.P.
(projekt stanowi własność autorki i jego wykorzystywanie oraz przetwarzanie bez jej zgody jest zabronione)

Komentarze

Dodane przez Arstet, w dniu 10.02.2011 r., godz. 08.52
No i co, da się zagospodarować z sensem i nagrodę można otrzymać za projekt. Tylko co z tym fantem zrobią burmistrz, władze. Wsadzą głowę w piasek i wystawią d*** do kopania zapewne.
...
Dodane przez Rakocze, w dniu 10.02.2011 r., godz. 15.10
Po co tworzyć takie kosmiczne projekty nie do zrealizowania nawet za 500 lat? W Wyszkowie bida aż piszczy. A może szalony Burmistrz wraz z szalonymi radnymi ma zamiar projekt zrealizować ale w zamian zamknie wszystkie szkoły, zlikwiduje szpital, zaorze drogi i wyłączy wszystkie latarnie?
wreszcie nowa idea
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 10.02.2011 r., godz. 16.27
Wreszcie ktos ze swierzym spojrzeniem, Wyszkow juz ma dosc tego pseudo artysty JAKACKIEGO i LEONARDO - wystarczajaco zeszpecili nam miasto. CZas na swirza krew a nie uklady i znajomosci w Gminie i wsrod Wyszkowskich "bussiinesmanow"
Dodane przez JS, w dniu 12.02.2011 r., godz. 05.44
... obywatelu - "Rakocze" - w Wyszkowie piszczy nie bida tylko zupełnie coś innego - u Ciebie jest to cuchnąca zawiść... - mnie bardzo cieszy sukces Ani!
Gratuluję....
Dodane przez ĆMA, w dniu 12.02.2011 r., godz. 19.11
Aniu Gratuluje... Dlaczego zazdrość ciśnie na usta takie słowa "Rakocze "? Dlaczego boimy sie pozytywnych zmian, miasto powinno być przyjazne swoim mieszkańcom i "gościom". Wyszków ma potencjał zarówno w miejscu jak i ludziach.... Nie wszystko na raz (na pewno) jednak małymi krokami do celu - warto! Aniu wielki ukłon w Twoją stronę....

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta