Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Bug w kratkę

(Zam: 17.06.2015 r., godz. 16.49)

Wygrana z Wisłą II Płock oraz porażka z MKS-em Ciechanów to rezultat ubiegłotygodniowych występów drużyny seniorów Bugu Wyszków, w rozgrywkach grupy północnej mazowieckiej IV ligi.

Spotkanie z rezerwami Wisły Płock zostało rozegrane w środę 3 czerwca w Płocku. Początek meczu należał do młodej drużyny reprezentującej gospodarzy. Podopieczni trenera Artura Salamona pokazali jednak, że zepchnięci do defensywy nadal są groźni. Potwierdziła to bramka Pawła Nowackiego, zdobyta strzałem z okolic 16. metra. Mimo straty gola, gospodarze nadal byli stroną mającą optyczną przewagę na boisku. Po półgodzinie gry skrzydła podciął im jednak Szymon Salwin, który sprytnym uderzeniem podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ zmianie, mimo że wyszkowianie przez ostatni kwadrans kilkukrotnie ładnie zaatakowali bramkę Wisły.
Początek drugiej odsłony należał do płocczan. Gospodarze udokumentowali swoją przewagę bramką zdobytą w 59. minucie. Kontaktowe trafienie sprawiło, że gracze Wisły złapali przysłowiowy „wiatr w żagle”. Ich ofensywne zapędy ostudził na szczęście gol Łukasza Kowalczyka z 75. minuty. Przy dwubramkowym prowadzeniu wyszkowska drużyna zaczęła dyktować warunki na boisku. Wyraźnie zniechęceni rywale cofnęli się do defensywy. Wyszkowianie nie zdołali podwyższyć już wyniku i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Artura Salamona 3:1.
Wisła II Płock – Bug Wyszków 1:3 (0:2)
Bramki dla Bugu: P. Nowacki 16., Sz. Salwin 30., Ł. Kowalczyk 75.
Błękitni Raciąż – Bzura Chodaków 1:0
W niedzielę 7 czerwca wyszkowianie rozegrali kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem ich rywalami był zaprzyjaźniony zespół MKS-u Ciechanów. Niestety, dla wyszkowskich kibiców, zawodnicy Bugu wykazali się w tym spotkaniu dużą nieskutecznością.
Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana, z niewielką przewagą Bugu. Jako pierwsi drogę do bramki rywala znaleźli jednak miejscowi. Ciechanowianie objęli prowadzenie w 15. minucie. Wyszkowianie wyrównali za sprawą Ernesta Dobkowskiego, który sfinalizował składną akcję swojego zespołu. Do końca pierwszej połowy bramki już nie padły.
Po kwadransie gry w drugiej odsłonie, po raz kolejny na prowadzenie wyszli gospodarze. Bug szybko wyrównał, a drugą bramkę na swoje konto zapisał Dobkowski. W trakcie ostatniego kwadransa meczu wyszkowianie mogli wielokrotnie postawić przysłowiową „kropkę nad i”, zdobywając zwycięską bramkę, jednak marnowali sytuację za sytuacją. Niestety, zemściło się to w doliczonym czasie gry. MKS wyprowadził w nim skuteczną kontrę, która zadecydowała o ostatecznym wyniku. Bug przegrał 2:3.
Narew Ostrołęka – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:5
W ostatniej kolejce sezonu 2014/15 zespół Bugu Wyszków będzie miał okazję pożegnać się z wyszkowskimi kibicami. Podopieczni trenera Artura Salamona podejmą w najbliższą sobotę (13 czerwca) na własnym stadionie zespół Narwi Ostrołęka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 (pierwotna godzina rozpoczęcia – 18.30, zmieniona ze względy na wieczorny mecz eliminacji do Mistrzostw Europy Polska-Gruzja). Wszystkich kibiców Bugu serdecznie zapraszamy na trybuny stadionu, mieszczącego się przy ul. Kościuszki 54.