Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, Magdaleny



Nowa rada społeczna

(Zam: 10.06.2015 r., godz. 17.51)

Powiatowi radni powołali członków Rady Społecznej wyszkowskiego szpitala na nową kadencję.

W jej skład wchodzą przedstawiciele samorządów, ale także innych instytucji, środowisk. Rada Społeczna to ciało doradcze w stosunku do kierownictwa szpitala. W nowej kadencji w jej składzie pracować będą: Bogdan Pągowski (przewodniczący), Marek Siekierski (przedstawiciel wojewody mazowieckiego), Roman Olszewski (przedstawiciel Naczelnej Rady Lekarskiej), Agnieszka Krawczyk (przedstawicielka Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych), Agnieszka Salwin, Paweł Kołodziejski, Stanisław Jastrzębski, Tadeusz Michalik, Mieczysław Pękul, Aneta Kowalewska, Justyna Garbarczyk, Bożena Jakubczak-Zadrożna, Jan Getka, Krzysztof Dzik (przedsiębiorca), Michał Marczak.
Pierwsze posiedzenie rady wyznaczono na 4 września.
Radny Waldemar Sobczak pytał na sesji Rady Powiatu 27 maja, na podstawie jakich kryteriów byli dobierani członkowie Rady Społecznej. Jego zdaniem, stanowią oni „jednostronną grupę poglądową”.
– Rada Powiatu składa się też z opozycji. Nie wszystkie kluby dostały propozycje w związku ze stworzeniem Rady Społecznej – oznajmił.
– W tym gremium są przedstawiciele gmin i dobrze, skoro gminy mają wspierać finansowo szpital – uznał starosta Bogdan Pągowski. – Pani Garbarczyk nie jest w koalicji rządzącej. Bożena Jakubczak-Zadrożna reprezentuje Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, pan Dzik jest członkiem rady od dawna, to przedsiębiorca, który po części finansuje szpital. Pan Marczak jest dobrym organizatorem, specjalistą od zarządzania szpitalami. Jeśli uważa pan, że trzeba kogoś wymienić, to jesteśmy otwarci.
Ta propozycja pozostała bez odpowiedzi. Za powołaniem nowej rady zagłosowała większość radnych.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Żyła, w dniu 15.06.2015 r., godz. 20.08
A gdzie Grześ Nowowsielski?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl