Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaPrzyglądają się kosztom powiatowych kuchni

(Zam: 10.06.2015 r., godz. 17.48)

Samorząd powiatowy analizuje koszty funkcjonowania kuchni funkcjonujących w internacie I Liceum Ogólnokształcącego i Centrum Kształcenia Praktycznego. Niewykluczone, że będzie szukał sposobu na oszczędności.

Jak informuje wicestarosta Adam Mróz, prawdopodobnie będą one dotyczyć kuchni w CKP. Być może samorząd zdecyduje się na powierzenie prowadzenia tamtejszej kuchni podmiotowi zewnętrznemu np. organizacji pozarządowej. W tej chwili kuchnia w CKP zapewnia posiłki dla uczniów Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, w tym dla korzystających ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej, podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Stołówka w internacie I LO ma zachować dotychczasową formułę. Ostateczną decyzję w tej sprawie, według wicestarosty, powiatowy samorząd podejmie w najbliższych tygodniach.
Przypomnijmy, że ze względu na chęć oszczędności, gmina Wyszków kilka lat temu zdecydowała się zrezygnować z utrzymywania kuchni w szkołach i zatrudniania kucharek. Teraz w przetargu wybiera firmę zewnętrzną, która gotuje i rozwozi w systemie cateringowym posiłki do szkół, działającego w Ośrodku Pomocy Społecznej Domu Dziennego Pobytu „Senior” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”. Usługę tę świadczy Vendi Servis Sp. z o.o. z Warszawy, która wszelkie posiłki przygotowuje na miejscu (korzysta z kuchni w wyszkowskim szpitalu). Ośrodek Pomocy Społecznej, który przeprowadził przetarg, z góry zastrzegł gramaturę i rodzaj posiłków urozmaiconych z podziałem na konkretne dni i tygodnie.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl