Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaPodwyżki za wodę i ścieki

(Zam: 03.06.2015 r., godz. 18.02)

O 5,41 proc. za wodę i 3,57 proc. za ścieki mają zapłacić więcej właściciele gospodarstw domowych. Rada Miejska zatwierdziła podwyżki, które zaczną obowiązywać od 1 lipca. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie ustaliło nowe stawki taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Będą obowiązywać od 1 lipca 2015 r. do 30 czerwca 2016 r. Według PWiK, wzrosną one nieznacznie w stosunku do obecnych stawek – dla gospodarstw domowych podwyżki cen wody to 5,41 proc., ścieków – 3,57 proc., dla pozostałych odbiorców – 4,03 proc.
Według wyliczeń PWiK, mieszkańcy domów jednorodzinnych zużywający przez miesiąc 5m szesc. wody i ścieków zapłacą więcej o 2,24 zł. Dla mieszkańców bloków (20 mieszkań) różnica wyniesie 2,15 zł miesięcznie (przy zakładanym zużyciu 5 m szesc.). Pozostali odbiorcy (w tym przemysł) przy zużyciu 10 m szesc. wody i ścieków miesięcznie zapłacą więcej o 4,76 zł (kwoty brutto).
Według prezes PWiK Teresy Jastrzębskiej, która podczas sesji Rady Miejskiej 28 maja tłumaczyła powody wprowadzenia nowych taryf, na ich wzrost wpłynęło podwyższenie cen materiałów i usług (2,3 proc.), podatku od nieruchomości (2 proc.), kosztów energii elektrycznej (10 proc.), wynagrodzeń (5 proc.), amortyzacji i podatku od nieruchomości od inwestycji własnych (tj. budowy sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i sieci przejętych od gminy Wyszków) oraz amortyzacji od zakupów urządzeń wodno-kanalizacyjnych (np. pompy itp.).
Taryfy zawierają: cenę za m szesc. wody, cenę za m szesc. ścieków, opłatę abonamentową za wodę, wodę i ścieki, ścieki (1-miesięczną lub 3-miesięczną), stawkę opłaty przyłączeniowej, opłatę za przekroczenie parametrów ścieków przemysłowych.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Nowobogacki, w dniu 03.06.2015 r., godz. 19.17
Chyba nikt ze zwolenników "demokratycznego przy wódce" burmistrza, nie jest tą POdwyżką zawiedziony? Przecież była to jego jedna z piorytetowych obietnic przedwyborczych. Obiecał nie POdnosić POdatków przez pierwsze pół roku kolejnej kadencji. Jak ten czas szybko leci. Teraz, zgodnie z obiecankami, nasz burmistrz będzie nadrabiał zaległości swojej nieudolnej ekipy POdwyżkami. Dziękujemy ci Padre.
Dodane przez Lupa, w dniu 03.06.2015 r., godz. 19.55
Przyjmowanie kolejnych zasłużonych w kampanii do urzędu, niestety nie przyczyni się do polepszenia sytuacji. Zamiast profesjonalistów, mamy drużynę zwaną ferajna. Nieudacznictwo trzeba rekompensować podwyzkami.
Dodane przez are, w dniu 03.06.2015 r., godz. 21.15
PWiK to przykład partyjnactwa, woda i ścieki tak dużo nas kosztuje. Mało, że przejmują wszystkie inwestycje od gminy, kanalizacje i część wodociągów to nie potrafią zachęcić do podłączania się do sieci, do wymiany sieci na czas, do konserwacji. Pamiętacie jak po drugiej stronie nie było wody bo nie zabezpieczono się na wypadek awarii. Ta firma to wrzut na tyłku, nie przynosi zysku a Nowosielski umarza PWiK jeszcze prawie 43 tysiące złotych. To jest chore, takie partyjne zarządzanie
Niepotrzebny wiceprezes PWiK
Dodane przez hajke, w dniu 04.06.2015 r., godz. 09.03
Władza sie wyżywi. Były kacyk PZPR, a teraz wiceprezes PWIK z pensją 8,4 tys zł, też jest pewnie w kolejce po podwyżkę. Zadedykujmy swoje zażenowanie Nowosielskiemi i jego parapetowej ozdupce.
Dodane przez ela, w dniu 04.06.2015 r., godz. 11.50
5% to bardzo duża POdwyżka Pani Jastrzębska. Taki prezent pozostawia nam pani przed odejściem. Nieudolność jedna wielka rekompensowana podwyżkami - tak Panią zapamiętamy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.06.2015 r., godz. 16.55
Spokojnie, Duda wam obniży. Co, nie obiecał wam tego?
Dodane przez Troll (całkowicie niezależny), w dniu 04.06.2015 r., godz. 18.30
"Pan" Marek Eychler, ma POdwyżki gdzieś... Rachunki za domowe zużycie zapewne opłaca jego staruszek ojciec. Trochę wstyd...
Dodane przez do Eychlera, w dniu 04.06.2015 r., godz. 18.42
Od takich spraw mamy samorząd, który wybraliśmy. To on powinien dbać o nasze interesy. Kontrolować, czy takie podwyżki są uzasadnione w mieście, gdzie pracodawcy oferują zarobki nieco powyżej najniższej kranowej. Proszę sprawdzić w PUP, jak pan nie wierzy.
ha ha he he
Dodane przez smieszy mnie to wszystko, w dniu 05.06.2015 r., godz. 16.56
Panie Marku E. panskie komentarze brzmia dla wiekszosci ludzi o tak: "wrrrrrr hau hau hau hau hau hau hau hau hau"
PO wynajęło armię 100 trolli
Dodane przez Kaliope, w dniu 06.06.2015 r., godz. 09.38
Spóźnieni, bo w Wyszkowie PO od lat zatrudnia zawodowca, dlatego spokojna jestem o wynik jesiennych wyborów. Tak jak w Wyszkowie trollostwo przyczyni się do ostatecznego obrzydzenia Platwormy Obyw.
Dodane przez dziwne rzeczy, w dniu 08.06.2015 r., godz. 11.15
PWiK jest słabo zarządzana spółką.Nie chcę mówić o upartyjnieniu, na inwestycje wydaje w tym roku niewiele - 0,7 miliona złotych, przyjmuje sieci od Gminy i nie potrafi zachęcić do podłączania się do niej. Przecież każdy sprzedający wie, że jak nie idzie to trzeba coś zaproponować a nie usiąść i powiedzieć nie podłączają się i klops. A może pomóc przy podłączeniu kanalizacji, częściowo partycypować w kosztach przyłącza np. wy płacicie za materiały, a my ponosimy koszty robocizny. Dlaczego bierzecie ponad 50 złotych za sam wniosek, w którym wpisujecie jedno zdanie. Inwestycje kanalizacyjne burmistrza trwają kilkanaście lat, więc każdy rozwiązuje swoje sprawy indywidualnie. Na zarobki PWiK wydaje 3miliony złotych, z tego wynika, że w firmie jest około 70 pracowników, czy to nie jest za dużo, czy za przerosty kadrowe musimy płacić. Na stronie WiK zauważyłem, że za wywóz osadu ściekowego mamy płacić 5 milionów złotych w tym roku. To, co to za nowe technologie, że tyle nas kosztują osady i tak wiele się zbiera. To jest granda.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.06.2015 r., godz. 14.26
Wiemy co to są fikcyjne faktury?
Dodane przez #NowoczesnyWyszków, w dniu 10.06.2015 r., godz. 13.56
Oni wała sobie z ludzi robią. Zwolnić jednego z członków zarządu, wybitnego partyjnego specjalistę od wodociągów, niejakiego Wiśniewskiego. Roczny koszt utrzymania tego kogoś to ponad 150 000,-zł. Poza tym nie ma opotrzeby by rada nadzorcza w takiej spółce liczyła 5 osób. Z całą pewnością wystarczą 3 osoby. Roczny koszt utrzymania jednogo członka rady to ponad 17 tysięcy złotych. Ograniczenie o 2 osoby to juz oszczędność ponad 34 tysiące. Ograniczyć wynagrodzenie członków rady o 20% to oszczędność ok 10 tysięcy rocznie. Pozbywając sioę Wiśniewskiego i ograniczając zarząd do jednej osoby - wystarczy - mamy oszczędności w wysokości ok 200 000,-zł. rocznie. Trzeba tylko chcieć. W wielu samorządach ograniczono wynagrodzenia w miejskich spółkach jak również liczebność zarządów i rad nadzorczych tylko oczywiściue nie w Wyszkowie. Dzięki temu burmistrz ma możliwość rozdawania stanowisk i profitów z tego wynikających swoim poplecznikom i znajomym. A kto ponosi tego koszty. My. Mieszkańcy tego miasta. Płacimy chociażby więcej za "wodę". No ale na tym polega nowoczesny Wyszków. W szkołąch likwiduje się stołówki ale pasożytniczych stanowisko nie chce sioę zlikwidować bo z tego ma się - jak wykazałem - pewne korzyści.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl