Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyO miejsce przy żłobie

(Zam: 03.06.2015 r., godz. 17.55)

,,Do żłobu panowie! Kto pierwszy do żłobu?
Ruszyła gonitwa na oczach narodu
Zgonione wałachy i skoczne źrebaczki
Gnają do koryta, jak do młodej klaczki
Lewica, prawica nieważne poglądy
Ważne by się dorwać, ważne by porządzić” J. Pietrzak 1991 r.
Jakiś miesiąc przed pierwszą turą wyborów jeden z wyszkowskich biznesmenów niezwiązany z układem władzy namówił mnie, żeby zainteresować się Kukizem i wesprzeć go w kampanii, chociaż sondaże dawały mu wówczas zaledwie 4-5 proc. głosów.

Jakiś miesiąc przed pierwszą turą wyborów jeden z wyszkowskich biznesmenów niezwiązany z układem władzy namówił mnie, żeby zainteresować się Kukizem i wesprzeć go w kampanii, chociaż sondaże dawały mu wówczas zaledwie 4-5 proc. głosów. Postanowiliśmy powołać komitet poparcia jego kandydatury i wystąpić z tym publicznie. Z szefową „Wyszkowiaka” uzgodniłem nawet miejsce w gazecie. Mając kilka osób zadzwoniłem do Rafała Bujaka namawiając go do tej inicjatywy i prosząc, aby namówił też swoich kolegów.
– Nie interesuje mnie to, odparł Rafał. Ja jestem za Korwinem i zaangażowałem się mocno w jego kampanię.
Trudno więc. Tekst, który miał być apelem komitetu przerobiłem i dałem jako swój felieton. Jednak na kilka dni przed I turą, gdy sondaże dawały Kukizowi już 15 proc, Rafał Bujak nagle zmienił zdanie. Co prawda nie jest mi wiadome, żeby rozdawał jakieś ulotki albo plakaty Kukiza (były takie możliwości), ale za to często dzwonił do sztabu, szczególnie po I turze znając już wyniki.
Przed II turą próbowałem go więc namówić, aby wspólnie poprzeć Dudę skoro nasz kandydat już odpadł, a my jesteśmy przeciw rządom Platformy. Też nie chciał i znowu podpisałem się pod tekstem sam.
Gdy zaproponowałem stworzenie grupy inicjatywnej ruchu Kukiza obawiając się, że inaczej mogą to przechwycić albo ludzie podstawieni przez Nowosielskiego, albo tacy jak Bocian, który też,, zapisał się” do Kukiza, chwycił pomysł w lot. Także to, żeby poinformować o tym w gazecie. Rafał na wszystko przystał bardzo chętnie, tylko że on to wszystko zrobi sam. Bez – jak to ładnie ujął –,,leśnych dziadków” (wśród tych „leśnych dziadków” inicjujących temat jest np. 39-letni przedsiębiorca i jego 35-lenia partnerka; oboje nie byli dotąd w żadnej partii…). I zaczął przemawiać do mnie jak Piłsudski do posłów, tyle że bez przekleństw. (Następnie wyjął z ust peta, rzucił na chodnik i rozdeptał dziwiąc się, że zwróciłem mu na to uwagę).
Podobnie mówi w udzielonym wywiadzie. Ja, ja, ja. Najważniejsze, że do zdobycia jest 12 mandatów do Sejmu. Słowem, nie wspomina o żadnych postulatach programowych, tylko liczy na 40-45 proc. głosów i mandat z Wyszkowa (mi w rozmowie już wprost powiedział, że dla siebie). Podkreśla, że nie dobiera ludzi pod kątem poglądów politycznych. Pasuje to jak ulał do jego dotychczasowego zaangażowania jednak politycznego.
Najpierw popierał Platformę. Później zaangażował się po stronie Korwina przekonując mnie ostatnio miesiąc temu, że to są jego poglądy. Chwilę potem zakładał WON i reprezentował,,Czas na zmiany” o wyraźnym obliczu programowym. Po pierwszej turze wyborów na burmistrza zaangażował się z całą mocą w kampanię Justyny Garbarczyk o zupełnie innych poglądach niż Korwin czy PO (wbrew dość powszechnemu odczuciu zrobił to na własną rękę, a nie jako mój przedstawiciel, choć ja w drugiej turze nie głosowałem rzecz jasna na Nowosielskiego, patrz: „Wyszkowiak” nr 48 str. 11).
Z powrotem wrócił do Korwina, ale gdy ten osłabł, a Kukiz się wzmocnił łatwo przeskoczył do tego ostatniego czując się założycielem i inspiratorem tej grupy. Niemało gwałtownych zmian jak na młodego człowieka. Szczere i prawdziwe jest to, że rzeczywiście poglądy nie są dla Rafała ważne. Liczy na te 12 mandatów w oparciu o ludzi sfrustrowanych, których jego zdaniem, jest w Polsce wielu.
Złe to oczekiwania opierać karierę i naprawę Polski na frustracji i zwykłym karierowiczostwie. Kukiza ani Dudy czy nawet Korwina nie poparli bowiem ludzie sfrustrowani. Tacy nie chodzą na żadne wybory. Ulegają apatii lub reagują agresją. Nierzadko ich psychika fiksuje albo ulega regresji. Przeciwko Komorowskiemu i Platformie zagłosowali ludzie oburzeni i wystarczająco aktywni i na takich trzeba się opierać, a nie na frustratach i karierowiczach. Takich ludzi jest w Wyszkowie ok. 5 tys. Niektórzy z nich już dawno zadeklarowali się na stronie Kukiza i o ile Bujak czy Bocian mają 10 pkt., to są też osoby z Wyszkowa mające 230 pkt., które zgłosiły się jako pierwsze (dla ścisłości, ja się nie wpisałem, bo nie jestem za JOW-ami i czekam na jakiś konkretny sensowny program).
Uważam więc, że ruch ten powinni stworzyć ludzie, którzy opowiedzieli się trochę wcześniej i należy pomyśleć na jakiej płaszczyźnie powinni działać. Internet i gazeta mogą w tym pomóc. I nikogo nie można tu skreślać ani pomijać. Inaczej zostanie obrzydliwy wyścig do koryta. Ale, jak pisał dalej Pietrzak pointa może być i taka:
,,Już widać zwycięzców miny ogłupiałe
Bo tam w żłobie pusto, nic już nie zostało!”
Jerzy Osęka

P.S. 1 Po co ja się tym wszystkim przejmuję? Bo nie chcę w pogoni za normalnością uciekać do Anglii. Nie dlatego, że nie dałbym sobie tam rady ani dlatego, że Cameron nie lubi imigrantów. Jestem trochę jak pewien znany poeta, autor,,Czerwonych maków” (kto dziś wie, że tej pieśni nie wypadało słuchać i śpiewać na siedząco), który tam wyjechał po wojnie i został kelnerem. Potem napisał:
,,Rok cały już kelneruję
A nikt nie znalazł się taki
Który by rąbnął butelką
W lustro – po prostu dla draki!
Dla romantyzmu samego!
Nuda. Bo co mi po lordzie,
Który drugiemu lordowi
Dać nie potrafi po mordzie?!

P.S. 2 Po moim tekście o zegarku G. Nowosielski zmienił zegarek.

Komentarze

Dodane przez G. Nowobogacki, w dniu 03.06.2015 r., godz. 19.24
Zaciekawiła mnie polemika rozpoczęta pod artykułem z ubiegłego tygodnia... Kolejne odsłony antysystemowców: Bociana, Kępki, Bujaka i Osęki, c.d. nastąpi?
Dodane przez arek, w dniu 03.06.2015 r., godz. 20.59
Wyszkowska scena polityczna jest przewidywalna, nie ma tu prawdziwków, są tylko osoby, które niczym się nie wyróżnili. Prezydent Duda przedstawił co trzeba robić, ciężka paca a później realizacja większości obietnic. A w Wyszkowie nie trudno przewidzieć z PSL wystartuje pewnie Jastrzębski, z PO pewnie Siekierski, z PiS pewnie Wyszyńska i Andrzejewski. Wydawało się, że od Kukiza, pojawi się ktoś nowy ale, że będzie to Bocian to jest obłęd. Ten człowiek to przykład typowego partyjniactwa, gierki polityczne zamiast pracy dla naszego miasta,m. in. połączył siły z innym pieniaczami czyli Sobczakiem i Mikołajczykową i walili w Trzaskową. Bocian wraz z Sobczakiem i Nowosielskim to najgorsze zło jakie przytrafiło się samorządowi w poprzedniej kadencji i teraz ten człowiek miałby nas reprezentować ? Jeżeli już to od Kukiza powinien wystąpić ktoś niezależny i dobrze nas reprezentujący. Jak bym miał doradzać to powinien to być przedsiębiorca Niziński. Bogaty, niezależny i myślący po polsku, ma kasę na kampanię. Mógłby Osęka poprowadzić kampanię, młody Bujak, połączeniem z Kukizem a w przyszłości pracować w biurze poselskim. Wyszków lubi niezależnych a 5 miesięcy wystarczy na kampanię w powiecie wyszkowskim, pułtuskim i węgrowskim a może i ostrowskim. Ja za takie rozwiązanie trzymam kciuki. Może się przyłączę aby zatopić obecne partie rządzące.
Dodane przez Sam, w dniu 03.06.2015 r., godz. 23.19
Panie Arku, zgadza się. Wśród wymienionych przez Pana Kandydatów nie ma prawdziwków. Nie ma nawet rasowych lokalnych polityków, no może poza Stanisławem Jastrzębskim. Bo jakim poważnym kandydatem może być Marek Siekierski idol, który wszystko co osiągnął zawdzięcza fartownemu podłączeniu się do skleconej na miejscowych niedobitkach UW Platformy Obywatelskiej. Człowiek, który zaczął tu cykl felietonów i wszyscy wiemy jak szybko go skończył. Jego pozycja w mieście jest niczym innym jak wykorzystaniem koniunktury na nepotyzm promujący osobowości mierne, bierne ale poddańczo wierne. Jego kandydatura przyprawia o ból brzucha, ze śmiechu i ta jego wybujała ambicja. Ale to dobrze, PO niewiele na nim ugra, a przecież o to nam wszystkim chodzi. Kandydaci PiS? Ja faworyta upatruję w sąsiadach. Będzie to pewnie poseł Kowalczyk, albo Czartoryski. Wyszków nie ma i długo jeszcze w obecnej sytuacji nie będzie miał swojego posła. Tym bardziej z PiS. Pan Andrzejewski ciągle szuka szczęścia, zobaczymy w jakim stopniu przyczyni się do końcowego zwycięstwa PiS. Pani Wyszyńskia, dla mnie nie jest politykiem formatu posłanki, a tym bardziej senatora. Ktos próbuje kreować ją do tych funkcji na siłę. Jako kandydat na burmistrza spisała się kiepsko, więć dalsze pokładanie nadziei wydaje się być niezrozumiałe. Ale z drugiej strony patrząc, PiS Pana Sobczaka nie ma lepszych kandydatów. Idealnym mógłby być Pan Marek Głowacki, ale to dziś zupełnie inna bajka. W PSL zapomnieliśmy o Panu Bodio. On wydaje mi się być najbliższym sukcesu i to pomimo zamiany marihuanki w klapie na koniczynkę. O Bocianie nie wspomnę, bo po co. Koń jaki jest każdy widzi. Nie rozumiem fenomenu Bujaka, co poza przydomkiem "młody" ma do zaoferowania? Był w PO, u Korwina, z Garbarczyk a teraz jest u Kukiza? Kim i z kim będzie jutro? Typowy koniunkturalista. Największą klapą inwestycyjną w naszy mieście jest niestety, albo stety Pan Grzegorz Nowosielski. 12 lat eksponowanego stołka i doszliśmy do sciany, której już nie przeskoczy. Akcje tego Pana topnieją w cieplarnianym tempie. Co za marnotrawstwo! Mężem stanu już nie będzie, a powiększająca sie łysinka zwolenników mu nie przyspoży.
Dodane przez olo, w dniu 04.06.2015 r., godz. 06.37
Uważwam, że Wyszków powiniem zainteresować się działaniami Adama Szczerby, dać mu szansę rozwinięcia szkrzydeł. Tylko on mógłby walczyć o interesy nie swoje, a obywateli. Na takich musimy stawiać, jak chcemy jakich kolwiek zmian, a nie na znane, wykreowane przez partie, lub za grubą kasę nazwiska.
Dodane przez hajke, w dniu 04.06.2015 r., godz. 09.06
Wątpię czy pan Adam chciałby wystartować z listy Kukiza. Ale zgadzam się, to człowiek nieprzeciętny, na którego kupiona rada bezwolnych radnych nie ma siły. Reagują często burackim chamstwem.
jedna wiara
Dodane przez Cosmo galaktyczny, myśliciel globalny, w dniu 04.06.2015 r., godz. 12.03
Stare wygi polityki takie jak pan chcą się okopać ludźmi z ideałami by zgarnąć władze dla siebie. Szkoda tylko, że przy pierwszej okazji rzuca pan młodych na pożarcie i chce wyssać z nich wiarygodność polityczną aż nic nie zostanie. Nie daj się Rafał, jesteśmy z Tobą!
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 04.06.2015 r., godz. 13.08
Jeśli Kukiz nie przestanie w kółko mówić jedynie o JOW, to zacznie tracić swoje poparcie. Większośći, w tym mnie, te JOW-y interesują najmniej, a on zrobił z tego jakiś priorytet. Zrozumie to?
Dodane przez Zołza, w dniu 04.06.2015 r., godz. 14.36
Nie zdziwcie się jak się okaże, że i Kukiz i Petru to systemowe twory!
Dodane przez potencjalny elektorat, w dniu 04.06.2015 r., godz. 15.50
Dlaczego za organizowanie struktur biorą się ludzie z 10 punktami u Kukiza, a nie ci co maja ich ponad 200? O co chodzi.
Dodane przez Rambo, w dniu 04.06.2015 r., godz. 16.11
Dzięki referendum w sprawie JOW, Kukiz zwiększy swój wynik w wyborach parlamentarnych. Nie da się ukryć, że Duda i Kukiz to symbole zmian, które następują i powinny nastąpić do końca roku.Duda to przykład pracowitości i skromności, Kukiz pełen energii i radości. Petru pomoże, że głosy PO i na Petru(Balcerowicza)j się rozbiją i będzie miała dużo mniej posłów. SLD i PSL wcale nie będzie bo po co. PO liczę, że prawie zniknie. Będzie dobra zmiana i władza będzie bliżej ludzi a nie tak jak teraz, że przydzielają sobie premie rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Popatrzmy w Wyszkowie, dyrektor Domżała w tamtym roku dostałą ponad 20 tysięcy złotych a w tym koalicja PSL-PO w powiecie chce jej dać 40 tysięcy nagrody. Kosmos. Kukiz ma dobre stosunki z stokrotką czy Wojewódzkim ale to dobrze, niech ich przekonuje do siebie.
Dodane przez olo, w dniu 04.06.2015 r., godz. 16.39
To tylko moja sugestia, kto mógłby nas reprezentować. Nie wiem od kogo oczywiście chciałby startować, ale to jest ten, który zasłużył na moje i wielu innych poparcie. Z takimi jak on może coś się zmienić. Pytanie do potencjalneg elektoratu: Dlaczego w wyborach do samorządów wygrali POwcy i PSLowcy, a w wyborach na prezydenta dostali kopa? Ciemnota doznaje olśnienia.
Dodane przez Jacek, w dniu 04.06.2015 r., godz. 17.04
Niech młodzi sami sie politycznie uwiarygodnią. Będzie najuczciwiej.
Owsiak II, produkt antysystemowy
Dodane przez Troll (niezależny od nikogo), w dniu 04.06.2015 r., godz. 18.29
PO co Kukiz ma przekonywać do siebie szambonurków w osobach Olejnik czy Wojewódzki? A wiesz, że jego dolnośląskie zaplecze to ściek POwsko-SLDowski w POłączeniu z byłą Samoobroną? Dziwnie się zachowuje ten Kukiz. TVN dla niego jest Beeee, ale "stokrotka" Olejnik już cacy, to samo z Wojewódzkim Kubą Władysławem, co polskie flagi POwsadzał w psie kupy. Fajne to, no nie? Takie antysystemowe. Jutro kukiz uzna, że i PO warto do siebie przekonać i z całego tego antysystemowego cyrku wyjdzie cała prawda.
Dodane przez Jerzy Osęka, w dniu 04.06.2015 r., godz. 19.53
Drodzy internauci . Zróbcie coś więcej niż pisanie anonimowych komentarzy. Skrzyknijcie się sami , podyskutujcie o ludziach i programach , zaproponujcie formułę organizacyjną i programową wybierzcie kilku liderów . Jak uznacie , że warto skorzystać z pomocy takich jak ja czy innych bardziej doświadczonych na pewno coś doradzimy , żeby to wyglądało realnie i rozsądnie . Zeby jednych nieudaczników i karierowiczów nie zastąpili inni . I zacznijcie pisać pod swoim nazwiskiem , bez chowania się za xyz jak robią to Gajewski , Głowacki czy Osęka . Spróbujcie podyskutować szerzej i poważniej , bo nikt inny tego za was nie zrobi . A jeśli zrobi to myśląc głównie o sobie .
Kukiz tak JOW-y do parlamentu NIE!
Dodane przez Lud, w dniu 04.06.2015 r., godz. 20.24
A dociera do panów, że w Angli JOW-y wychodzą ludziom bokiem i dążą do zmiany tej ordynacji?
Dodane przez knom, w dniu 04.06.2015 r., godz. 21.20
Panie Jerzy Osęka, był tu już taki co żądał podpisywania się pod komentarzami, a jak nic nie wskurał to poleciał do prokuratury, która też nie mogłe nikogo do tego zmusić. Napisał pan tu kilka felietonów i chciałby zaraz ustawiać forum do pionu. Myślę, że chyba nie jest pan do tego uprawniony. Ja do końca panu nie ufam, przez lata tańczył pan wokoło Nowosielskiego i drogi do nas tu nie znał. Propomuję zawiesić śledztwo kto pisze, a skupić się na tym czego pisanie dotyczy i czy jest poczytne, trafia do czytelników. Uważam też, że to forum, z nazwiskami czy bez, robi dużo dobrego. Jest niezależnym i nieskrępowanym obiegiem ciekawych informacji. Pozdrawiam.
Dodane przez Gość1, w dniu 04.06.2015 r., godz. 22.05
Na Wyszkowiaku też jest tu na forum cenzura.
wiarygodność
Dodane przez Maciek, w dniu 04.06.2015 r., godz. 22.13
wiarygodność i zaufanie to coś co buduje się latami. Pan niestety skutecznie odstrasza od siebie ludzi. Malinowski, Garbarczyk, Nowosielski - wszędzie się pan wmieszał i nigdy nic dobrego z tego nie wyszło. Chyba pora na emeryturę.
do Gość1
Dodane przez knom, w dniu 04.06.2015 r., godz. 23.01
Jest cenzura, bo po to jest moderacja i regulamin. Tak być musi, szczególnie w kontekście ostatnich doniesień medialnych mówiących, że PO zatrudniło armię 100 trolli, których jedynym zadaniem jest siać zament i szerzyć nienawiść. Kilka dni temu pojawił się na tym forum niecenzuralny wpis dotykający profesor Pawłowicz. Został słusznie usunięty, ale przez kilka godzin był źródłem takiej nienawiśći. Na takie teksty nie może być tu miejsca, a komu nie pasuje, to won!
Dodane przez hajke, w dniu 04.06.2015 r., godz. 23.11
A ja się cieszę, że Pan Osęka jest tu obecny. Jego współpraca z wyminionymi wyżej ma również swoje dobre strony. Możemy dzięki temu dowiedzieć się więcej o otaczającej nas rzeczywistości. Za to nie za bardzo ufam młodym nieopierzonym, którzy są, jak pisał Osęka, niestabilni światopoglądowo. Zanim poprę wyszkowskie środowisko lansujące Kukiza, chciałabym poznać tworzących je ludzi. Kim są Bujak, Kępka bo myslałam, że co nieco o nich wiem. Jakie dzisiaj reprezentują poglądy i dlaczego w tak krótkim czasie tak często je zmieniali?
JOW, a co poza tym?
Dodane przez Adam, w dniu 05.06.2015 r., godz. 00.32
"Jako zagorzały przeciwnik systemu, stał się jego członkiem po wyborach samorządowych. Startując z listy będącej zbieraniną po odpadach PO i komitetu Dutkiewicza zasiadł na stołku radnego. Jego najbliższym współpracownikiem jest systemowy prezydent Lubina Robert Raczyński, od 25 lat budowniczy RP III, który robił Kukizowi kampanię z kasy KGHM, a pomagał mu były działacz PO Patryk Wild. Po drugiej stronie wspiera Kukiza internetowy społecznik Patryk Hałaczkiewicz walczący, przy pomocy JOW-ów, z okradaniem budżetu przez „partiokrację”. Jak na społecznika przystało jego idea jest wspierana przez fundację, której można przekazać 1% podatku. W środku komitetu Kukiza znajdziemy skarbnika, Piotra Midziaka, prezesa miejskiej spółki "Regionalne Centrum Sportowe" w Lubinie. Do tego zastawu dołączył prawnik starostwa lubińskiego Tomasz Ochocki i burmistrz Milcza Paweł Wybierała. W uzupełnieniu antsytemowych działaczy zobaczymy twarze byłych esbeków i TW z Samoobrony, jak również komuchów-aferałów z SLD, którzy budują regionalne struktury nieistniejącego Ruchu Kukiza. I tak z systemowych partyjniaków, kasy publicznej i medialnego pompowania narodziło się 20% zbuntowanego elektoratu, któremu Pawełek Kukiz, jakżeby inaczej, zaśpiewał „Polska budzi się”. Rozumiem, że tylko krowa nie zmienia poglądów, sam przeszedłem drogę do Damaszku, ale taki rozrzut poglądów, ocen, gustów muzycznych i zespołów politycznych robi kolosalne wrażenie. Najwięksi czarusie w mojej wsi nie potrafiliby się przypodobać księdzu proboszczowi i I sekretarzowi PZPR, leśniczemu i kłusownikowi, szefowej kółka różańcowego i przewodniczącej ZMW. Kukiz każdemu wyśpiewa wszystko. TVN24 to dno, ale Monika Olejnik profesjonalna i szanowana dziennikarka. Polityka i politycy to syf, ale Schetyna, Dutkiewicz i szemrane typy z Samoobrony to fajni kumple. Sony to poprawna politycznie komercja, zabijająca wolność słowa, ale chodząca reklama Playa i polityczna cichodajka „Kuba” Wojewódzki to „fajny chłopak”. Kasa ze spółek skarbu państwa i budżetu to złodziejstwo i „partiokracja”, ale hala KGHM i skarbnik ze starostwa lubińskiego to walka o lepszą przyszłość. Pawełek Kukiz nie buduje żadnego Ruchu, ma w najgłębszym poważaniu JOW-y, system, antysystem i wszystkie inne bzdety. Jego celem jest jedno, z partią PO lub Solidarnością, z pedałami, czy młodzieżą wszechpolską, na Majdanie, czy w studio TVN, być na topie i robić za gwiazdę. Teraz dostał szansę od systemu, żeby było śmieszniej, i robi za małpę „młodzieżowego buntu”." (fragment tekstu: "Paweł= Szaweł czyli Matka Kurka o Kukizie")
wole młodych
Dodane przez Wyszkowianin, w dniu 05.06.2015 r., godz. 07.08
nie znam ani Bujaka ani Kępki i nie wiem czy zmieniali poglądy. Tak twierdzi Osęka, ale on wyzywa wszystkich, którzy nie słuchają się go jak pieski. Ten artykuł świadczy o tym, że Bujak ma własne poglądy, a szczekanie Osęki? Dajmy młodemu odpowiedzieć
Dodane przez Przelotem, w dniu 05.06.2015 r., godz. 07.38
Doświadczenie pana Jerzego jest bezcenne. A co do wyborów, to niech ludzie sami zadecydują kogo poprą. Trzeba im jedynie pomóc. Przełom nastąpił.
tylko zostawie
Dodane przez Doświadczony, w dniu 05.06.2015 r., godz. 09.28
ja Wam tutaj tylko zostawię doświadczenie Osęki: W latach 1973 – 1976 byłem radnym powiatowym w Wyszkowie, a od 1976 r. radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej. Stara komunistyczna szkoła, widzę że niektórzy zapomnieli już jak nam "dobrze" w tamtym ustroju było. Wynoszenie z powrotem na piedestał starych komunistów, tylko dlatego że ładnie piszą? Ludzie ogarnijcie się...
Dodane przez Stary Wyszkowianin, w dniu 05.06.2015 r., godz. 11.33
Panie Jerzy, opowiedz Pan lepiej jak tam Panu było na placówce w NRD? Znałeś Pan niejakiego Putina?
Dodane przez Pamiętam, w dniu 05.06.2015 r., godz. 12.29
albo "najmłodszy" dyrektor departamentu w kraju w RSW „Prasa – Książka – Ruch”, które za Twoich czasów Jurku należało do PZPR (Polska Zjednoczona Partia Robotnicza) czyli partii komunistycznej. Koledzy na stołeczek posadzili, a teraz nikt nic dać nie chce to się rzucasz na młodych? Wstyd!
Dodane przez Minka, w dniu 05.06.2015 r., godz. 13.27
Ciekawe, który z młodych ma taką szczegółową kartotekię na temat pana Osęki?
Dodane przez internet, w dniu 05.06.2015 r., godz. 14.14
ten młody nazywa sie internet: kwwczasnazmiany.blog.pl/category/sylwetka-burmistrza/
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2015 r., godz. 18.09
I ta karawana odchodzi bez pana
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 06.06.2015 r., godz. 08.31
Z tego wynika, że Osęka nie kandyduje ale chce pomóc. Można mieć o nim różne zdanie ale jak trzeba było coś zrobić przy ZENie to wykorzystał swoje kontakty aby pomóc. Młodzi jak to młodzi są niestabilni pod względem swych przekonań. Mogę się zgodzić z arkiem, bogaty przedsiębiorca nie kojarzony z polityką mógłby być dobrym kandydatem na posła i mógłby pociągnąć listę. Czas na zmiany w podejściu do polityki i naszego reprezentanta w Sejmie. Felietony Jerzego Osęki są ciekawe, bo jest prosta myśl, prosty tekst i dotyczy władzy, przy której pan Jerzy się obracał.Napisane z zwadą, są oczekiwane także przez władzunię, która ma wiele na sumieniu.
Dodane przez Kaliope, w dniu 06.06.2015 r., godz. 09.40
Weźcie się w garść, a panu od elektrycznych pudeł na I AWP podziękujmy. Niech może POszuka szczęścia w... Samoobronie Rolników Indywidualnych? ;)
Dodane przez ola, w dniu 06.06.2015 r., godz. 11.20
Ja tez czekam, aż pan "młody" Bujak wyklaruje sie politycznie. Narazie tworzy jeden wielki ferment. 4 opcje w 3 lata... Smacznego, ale ja zacieru nie piję.
znam Rafała
Dodane przez Cezary, w dniu 06.06.2015 r., godz. 15.19
od 15 lat znam Rafała. Jest to człowiek, który ma bardzo stałe poglądy, odkąd pamiętam jest wolnościowcem i katolikiem. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Może Ci przypomnę: Kto odbierał Twoją córkę ze szkoły jak Ty nie mogłeś? Rafał Kto nalewał Ci baniaki wody jak nie miałeś w domu co pić? Rafał Kto pomagał Tobie i Twojej żonie w biznesach i nie dostał za to ani grosza? Rafał Kto w zimę chodził z Twoim pasierbem na treningi, mierzył mu czas i dopingował? Rafał
Dodane przez wybieramy kandydata na posła, w dniu 06.06.2015 r., godz. 16.40
Nie mam żadnego kandydata na posła i to forum jest bardzo przydatne dla takich jak ja. Osobiście nie znam nikodo na kogo warto by było oddać swój głos. Chciałabym, żeby to był "niesprzedawczyk"( takch już mamy zbyt wielu w samorządzie), tylko uczciwy, porządny człowiek, który będzie chciał zrobić coś dla innych, a nie tylko "był aby był", lub dzięki objętej funkcji załatwiał swoje interesy.
Dodane przez Jątek, w dniu 06.06.2015 r., godz. 23.12
Dobrze, że ktoś zajął sie organizacją. Ale kiedy słyszę, że czarnym koniem ma być Bocian, to wolę wycieczkę do zoo. Nie mam nic przeciwko temu panu, ale mółby darować sobie kandydowanie, przewodzenie ludziom. Jak chce pomóc niech pomaga.
więcej czytać niż pisać
Dodane przez Jerzy Osęka, w dniu 07.06.2015 r., godz. 12.04
W dziennikarstwie ludzie nie są święci , ale jak jeden drugiego krytykuje , to daje swoje nazwisko . Pisanie anonimowe kojarzy mi się jak najgorzej , to świadczy o zwykłym tchórzostwie . Co gorsza człowiek , który w internecie bezkarnie leje pomyje na drugiego w życiu realnym też będzie fałszywy , choćiaż raczej będzie podlizuchem niż krytykiem . Jeśli tak ma wyglądać ,, odnowa internetowego pokolenia , to dziękuję , beze mnie . Krytykujecie3 Nowosielskiego , a czym wy się od niego różnicie ? Tylko tym , że on ma władzę , a wy jeszcze nie . Jakie wy macie ideały , jaką wiedzę i osiągnięcia ? Mam wrażenie , że wielu internautów to rzeczywiście jak mówił Rafał / ten pod nazwiskiem a nie ten w internecie / grupka sfrustrowanych ludzi pełnych żółci , którzy zamiast poczytać parę książek siedzą dzień i noc w internecie / stąd wpisy w środku nocy / . Czepiacie się mojego życiorysu . Daj Boże każdemu . Nie muszę ukrywać jak niektórzy tego co robiłem czy mówiłem lub pisałem przez całe życie . Bo nie tylko pełniłem szereg funkcji i za tzw komuny i za tzw demokracji , ale mam realne osiągnięcia w kilku dziedzinach . Także na placówce w NRD , także jako przewodnixczący ZMS w Wyszkowie . Także jako blisko wsapółpracujący z prof. Andrzejem Stelmachowskim . Chętnie o tym porozmawiam . Piszecie , że jestem ze starej komunistycznej szkoły . Pewnie tak . O ile wiem wszyscy Wasi rodzice są z tej samej szkoły , bo takie są prawa biologii . Więc wiedzcie , że II Rzeczpospolitą tworzyli urzędnicy zaborców , wojsko oficerowie zaczynający karierę u zaborców . PRL wycięło resztki ocalałej inteligencji i dało swoich . Podobnie zrobiono po 1989 r . I m.inn. dlatego mamy takie mizerne efekty . Teraz Wasze pokolenie znowu chce wyrzucić wszystkich starych i zająć ich miejsce . Zyczę powodzenia , chociaż mnie uczono / jednak starzy przedwojenni nauczyciele - bo to Wy jesteście z komunistycznej szkoły / że lepiej się uczyć na uniwersytetach niż na\ błędach .
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 07.06.2015 r., godz. 14.17
Zwolennikiem ruchu Kukiza nie jestem i nie będę. Natomiast jeśli ma odbyć się referendum w sprawie trzech spraw, które zostawił prezydent Komorowski to jestem za dyskusją w tych tematach i pójściem na referendum w dniu 6 września. Nie chciałbym by PiS nawoływał o bojkotu tego referendum tylko zaangażował się w przekonywanie, że pewne zasady można zmienić ale wybory do Sejmu w formule JOW czy nie finansowanie partii z budżetu państwa to nie są najlepsze rozwiązania.Pozytywne odpowiedzi w referendum nie pociąga jeszcze za nowym systemem wyborczym bo trzeba zmienić konstytucję a to nie będzie proste. Oczywiście nie ma co mówić o złym systemie partyjnym powołując się na sytuację partii w Wyszkowie bo wyszkowskie partie polityczne są karłowate i żadnego sukcesu na arenie krajowej nie odnoszą. Nie chcę także powiedzieć, że PO wybory parlamentarne już przegrała, trzeba przekonywać do głosowania na swoich i na zmianę na lepsze. Liczę, że poprzez media prezydent Duda i zjednoczona prawica z PiS na czele jasno przedstawią na czym ta dobra zmiana będzie polegała i nie ma co się bać zmian bo nie uderzą one w normalnych ludzi a jedynie naprawią naszą Ojczyznę. Mniej będzie partyjniactwa a więcej działań obywatelskich.
Beznadziejne to
Dodane przez anonimowo, w dniu 08.06.2015 r., godz. 06.45
Po co używasz pan określenia tzw. komuny i tzw. demokracji? Dla mnie możesz sie pan podpisuywać 6 nikami, jak będziesz miał coś do powiedzenia. Ja też powiem coś o różnicach, a może zadam pytanie - czym różni się Osęka od Nowosielskiego? I dopowiem od siebie anonimowo - tym, że Nowosielski jest, a Osęka by chciał... A na przyszłość proszę się tak nie wczuwać, jest pan tym kim jest i nic tego nie zmieni. I zapytam - jakie znaczenie ma to, że ktoś coś napisze w środku nocy? To coś złego? a o 06.4... jak ja teraz pasuje panu, czy za późno, czy za wcześnie. Śmieszy mnie to i daje do myślenia. Co jeszcze by komuna chciała tu zrewolucjonizować? A może karać? I jescze jedno. Ja się na Kukiza nie dałem nabrać, a pan stary cwaniak tak. I ja się teraz z tego smieję. Wyluzuj dziadku.
więcej czytać niż pisać
Dodane przez ela, w dniu 08.06.2015 r., godz. 09.43
Oczywiście więcej czytać Pana Osęki :)
do anonima
Dodane przez też anonimowo, w dniu 08.06.2015 r., godz. 11.13
wielbiciela "Nowosielskiego co jest!", na nic twoje ujadanie na Kukiza, ale zapytam o co chodzi z tym: "ja nie dałem się nabrać, a pan stary cwaniak tak" ? Za to ja mogę powiedzieć, że ja nie dałem nabrać się na Nowosa, a ty tak!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.06.2015 r., godz. 12.26
Polityka to najgorsza k...wa, stare mądre powiedzenie. Dla koryta poświęcą wszystko. Kiedy to się zmieni? Czy już nie ma polskich patriotów? Myślałam, że to czasopismo pozwoli takim jak ja poznać kogoś odpowiedniego, na kogo warto by było zagłosować. Powinniście nie krytykować, tylko obiektywnie przedstawiać godnych kandydatów na posła, żeby znowu nas nie ogłupili jakimś swoim pseudogodnym kandydatem. Co jest z wyszkowską opozycją, czy nie może się zjednoczyć do wspólnego działania. W jedności siła. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Na co liczycie, że sukces sam "przyjdzie"? Na takim forum nie sprawdzają autętyczności podpisu, dlatego lepiej wcale się nie podpisywać, niż łgać.
Dodane przez roms, w dniu 08.06.2015 r., godz. 14.09
Odwieczny problem: gdyby młodość wiedziała a starość mogła ...
Dodane przez anonim, w dniu 08.06.2015 r., godz. 15.42
ktoś tu się chyba zdenerwował, bo widzę straszny chaos i brak składni w komentarzu Osęki ;) jaka szkoda, że nikt już pana nigdzie nie chce - brawo dla tego młodego człowieka, że się na panu poznał, będą z niego ludzie. A co do anonimowości, to takie są prawa internetu, te czasy już dawno pana wyprzedziły i nie ma pan szans ich dogonić.
Dodane przez młody, w dniu 08.06.2015 r., godz. 16.43
Spokojnie anonimie wyluzuj. Będą wakacje, urlopy, dopiero w lipcu, sierpniu będą listy kandydatów. Nie licz na jednego kandydata opozycji, bo część będzie za Kukizem, część za PiS i zjednoczoną prawicą a część za NowoczesnąPL. Nie sądzę aby wyszkowski PiS i klub GP w Wyszkowie popierali tą samą osobę. Wszyscy w/g zasady razem ale osobno. Chciałbym aby zniknęły z parlamentu PSL i PO. Takiego psucia państwa jak obecnie jeszcze nie było. To wygląda jak parodia lub groteska. Już Bronek leczy depresję, pogońmy na jesieni tych z PO i PSL, Kopacz, Sikorskiego, Piechocińskiego, Burego. Zasłużyli za te ostatnie 8 lat.
Wyszków na odwrót...
Dodane przez O.N.A., w dniu 08.06.2015 r., godz. 18.12
Widzę zjednoczenie wyszkowskiej prawicy, ale nie pod sztandarem Mamhaka. Ten pan uznawany jest za grabarza wyszkowskiego PiS. I to w czasie kiedy sondaże pną się do góry, mamy pisowskiego prezydenta...
do anonimów
Dodane przez Jerzy Osęka, w dniu 08.06.2015 r., godz. 18.29
Długo nie mogłem się zmusić , żeby zaglądać do internetu . I chyba miałem rację . Da się to naprawić . Zamiast bowiem konkretnej merytorycznej dyskusji nad tekstami , zamiast pomysłów , także w sferze oceny ludzi , czytam wielu zakompleksionych i tchórzliwych ludzików odważnych jak pies na łańcuchu . Tylko ten pies zazwyczaj ma jednak jakieś imię ...
do Sam
Dodane przez Katarzyna, w dniu 08.06.2015 r., godz. 22.21
No cóż Panie " znawco" ciężko jest przebić mur cwaniactwa, układów, powiązań, wielkiej kasy, rozpoznawalności...... uczciwością.
Dodane przez Cieć, w dniu 09.06.2015 r., godz. 01.22
Panie Jerzy odkompleksiony Osęka, trochę więcej wyrozumiałości i luzu. Był pan przecież kandydatem na burmistrza i jak wyszedł na tym obrażaniu? Psu na budę to. P.S. wyborcy też oceniają anonimowo, przy urnach.
Dodane przez ..., w dniu 09.06.2015 r., godz. 09.39
Ciekawe wydanie świeżego Wyszkowiaka. Można dowiedzieć sie czegoś o Panu Rafale Bujaku od niego samego.
Dodane przez do młodego, w dniu 09.06.2015 r., godz. 10.31
Nie liczę na jednego kandydata, bo powinna być konkurencja, ale nie aż taka jak przy wyborze do rad. Powystawiali" zająców" i wyszło to co wyszło. Liczę na to, że wcześniej zapoznamy się z proponowanymi kandydatamy od osób kompetętnych. Zapoznamy się z jego działalnością społeczną, a nie tylko z plakatów i reklam wykupionych w gazetach. W internecie poznajemy prawdziwe oblicze danej osoby. Ja osobiście wierzę w opinie wystawiane przez osoby podpisujące się imieniem i nazwiskiem, bo wiem, że konkurencja będzie szkalowała kontrkandydatów, a osoby zainteresowane wygraną będą się wychwalały. Życzę opozycji udanej kampanii i sukcesów. To nie czas na pretensje i zwady.
Dodane przez Pies (bez imienia), w dniu 09.06.2015 r., godz. 11.01
Panowie, zakopcie swoje plastikowe toporki i wziąć się do roboty. Nikt nie ma monopolu na wiedzę. Jak można coś wspólnie dla sprawy zrobić, to nie ma sensu się teraz róźnić. Wasza postawa w wyborach samorządowych niczego właściwie nie wniosła, a tylko rozbiła i tak rozbitą jaśniejszą stronę wyszkowskiej polityki.
do anonima, z godz. 11.01
Dodane przez Pies, w dniu 09.06.2015 r., godz. 11.06
...Ja osobiście wierzę w opinie wystawiane przez osoby podpisujące się imieniem i nazwiskiem... To głosuj na kandydata zaproponowanego przez trolla podpisującego się imieniem i nazwiskiem Marka Eychlera.
za merytoryką
Dodane przez An....., w dniu 09.06.2015 r., godz. 14.17
Trudno mówić o polityce w całej polsce . W tym padole wyszkowskim dzieje się to samo co w całym kraju......Politycznie i pracowicie zadziałał moim zdaniem Duda - osiągnął cel . Dlatego macie się już na czym oprzeć Liczę na Wyszkowską Prawicę - Zjednoczoną . Przez rzarcie się nie macie ani jednej sensownej osoby w gminie . Skoncentrujmy się na konkretnych nazwiskach . Prześlećmy ich przeszłość , poglądy plany. O tym pisze tu wiele osób . NAjpierw zastanómy co jest ważne czy brak przeszłości politycznej : ale w tedy i brak doświadczenia , czy i jaką przeszłość : stałą , krótką z jdnym ugrupowaniem czy kilkoma? Wybory za chwilę a nadal nie ma kandydatów aby spokojnie podjąć decyzję ....... Sami wchodzimy w manipulaję i matriks jaki jest nam spzredawany również w tym forum. Chcemy zmian zacznijmy od siebie.... ps. podpisując się panie Jerzy nie mam pewności czy ktoś nie będzie pisał postów pod moim nazwiskiem , nie mam czasu na śledzenie forum bez przerwy, chociaż jestem jak najbardziej za oficjalnymi wpisami. Czy to twiter czy forum znamy już takie sytuacje. Na sądy czasu również nie mam .
do An...
Dodane przez Pitu pitu, w dniu 09.06.2015 r., godz. 15.56
Jeśli Pan Adam Szczerba nie jest dla ciebie sensowny, to sie wyprowadź, bo już nie znajdziesz nic sensownego. Jak na sądy nie masz czasu, to poproś kolegę Warpasa albo Sobczaka, a możesz i Sobieskiego. Oni są w te klocki dobrzy. I jeszcze jedno - w Polsce piszemy z dużej litery!!!
Dodane przez ..., w dniu 09.06.2015 r., godz. 16.15
Pewnie prokuratura zamknięta, bo już by poleciały te małe szczekacze z donosem. A tak swoją drogą, to chyba te niskie chłopki mają syndrom Napoleona.
Dodane przez Znalazłem ciekawy artykuł z przeszłości., w dniu 09.06.2015 r., godz. 23.56
Były prezes PEC gdzieś zniknął, choć interesuje się nim prokuratura. Burmistrz podobno wyjechał w góry dla ukojenia nerwów. Wyszków aż huczy od plotek na temat PEC-u i stanu miejskiej władzy. Tymczasem ci włodarze, którzy zostali w Wyszkowie, zgodnie nabrali wody w usta. Osoba Krzysztofa Bączyka i Andrzeja Osęki wciągnęła dawnych politycznych przyjaciół w wir kłótni. Plotka pierwsza i najważniejsza brzmi: z powodu afery w PEC-u Ziemia Wyszkowska (komitet wyborczy popierający burmistrza) chce wykluczyć Grzegorza Nowosielskiego ze swoich szeregów. Na środę 5 stycznia stowarzyszenie Ziemia Wyszkowska zaplanowało swoje spotkanie. Oficjalnie liderzy ZW mówią, że będzie to podsumowanie dwuletniej działalności. Ale po cichu wszyscy zainteresowani przyznają, że będą rozliczać Grzegorza Nowosielskiego z tego, że jako burmistrz dał się omotać swojemu byłemu szefowi Krzysztofowi Bączykowi i tym samym dopuścił do poważnych nadużyć w PEC-u. Na wszelki jednak wypadek członkowie Ziemi Wyszkowskiej nie upubliczniają zanadto swoich żalów. - Postanowiliśmy zorganizować spotkanie, aby podsumować dwa lata działalności - mówi niegdysiejszy lider Ziemi Wyszkowskiej Cezary Pilarski. - Chcemy zastanowić się, co dalej, oczywiście także w kontekście sprawy PEC-u, ale nie chcemy, aby był to sąd kapturowy nad burmistrzem, ale spokojna i merytoryczna dyskusja. Niedobrze byłoby podgrzewać jej atmosferę jakimiś prasowymi deklaracjami i ustawiać w określony sposób. To słowa Cezarego Pilarskiego, który w tym przypadku zachowuje się jak zawodowy dyplomata. Ale to jego kompetencje w bezpardonowy sposób podważył niedawno burmistrz, gdy otrzymał raport pokontrolny rady nadzorczej PEC, której Pilarski był szefem. Rada Nadzorcza, której przewodniczył Pilarski, stwierdziła w działalności PEC-u kierowanego przez Bączyka, poważne nieprawidłowości. Na tyle poważne, że zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Tymczasem burmistrz odwołał swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej. Oficjalną przyczyną były zbyt niskie kwalifikacje Pilarskiego, w stosunku do tego, czego wymaga prawo. Ale burmistrz odwołał, także Waldemara Sobczaka, który posiadał wszystkie wymagane kwalifikacje. Sobczak przyznaje w rozmowie z "Głosem", że wiele zamierza wygarnąć burmistrzowi, ale nic więcej na ten temat nie chce powiedzieć. Nawet Wojciech Chodkowski, który jeszcze niedawno otwarcie krytykował niektóre działania burmistrza, teraz prosi, żeby z publikacją w "Głosie" zaczekać do zaplanowanego spotkania Ziemi Wyszkowskiej. - Wierzę, że zbiorowa mądrość zwycięży i uda się nam podjąć spokojną i rzeczową dyskusję, której potrzeba nam od miesięcy. Tu nie chodzi tylko o polityczną przyszłość burmistrza, ale także całego stowarzyszenia i wielu bardzo wartościowych, tworzących je ludzi, którym naprawdę zależy, żeby zrobić coś dobrego dla Wyszkowa - mówi. Także członek rady ZM Marek Siekierski unika wprost odpowiedzi na nasze pytania. - Mogę tylko potwierdzić, że czeka nas męska rozmowa na forum naszego stowarzyszenia i, by użyć obrazowego języka, mogą tam kości trzeszczeć. A to ma cudowną moc oczyszczającą i tego nam dziś trzeba - mówi Marek Siekierski. Czy nie boi się, że sprawa PEC-u mocno zachwieje stowarzyszeniem? - Przecież to ludzie z Ziemi Wyszkowskiej ujawnili i zapobiegli patologii - uważa Siekierski. - Energia i radykalizm w działaniach powinien charakteryzować wymiar sprawiedliwości i organa ścigania, a nie stowarzyszenie społeczne, jakim jest Ziemia Wyszkowska - dodaje Siekierski. Zdaniem członka rady Ziemi Wyszkowskiej Edwarda Piaseckiego dyskusja na temat wykluczenia burmistrza ze stowarzyszenia jest niepotrzebna. - Oczywiście, biorę pod uwagę, że problemy pomiędzy poszczególnymi członkami stowarzyszenia i spory burmistrza z Cezarym Pilarskim czy Waldemarem Sobczakiem nie będą nam służyć i mogą zachwiać stabilnością stowarzyszenia, ale wydaje mi się, że są w nim także inni członkowie, nie tylko ci bezpośrednio zaangażowani i będą oni stabilizować sytuację w stowarzyszeniu - mówi Piasecki. Bardzo jasno natomiast wypowiada swoje oczekiwania wobec burmistrza Marek Giziński, miejski radny. Mówi, że jeżeli burmistrz pozbędzie się p.o. prezesa PEC Jerzego Karmańskiego i nowej rady nadzorczej tej miejskiej spółki oraz skończy ze sprowadzeniem, do Wyszkowa "spadochroniarzy" (czyli ludzi z zewnątrz - przyp. red.), wówczas może liczyć na poparcie Marka Gizińskiego - w innym wypadku tego poparcia nie będzie. Sęk w Osęce Największą i najtwardszą kością niezgody pomiędzy politycznym zapleczem burmistrza, a nim samym jest szef społecznych doradców, o którego wpływach krążą już w Wyszkowie legendy. To Jerzy Osęka. Złośliwi mówią, że Grzegorz Nowosielski nie podejmie żadnej poważniejszej decyzji bez opinii Osęki. W kuluarowych rozmowach działacze ZW wprost mówią o braku spotkań, konsultacji, wpływu na strategiczne decyzje. A przecież to na radnych, i na burmistrza głosowali mieszkańcy, nie na szefa jego doradców. - Burmistrz ma kłopoty, bo chyba trochę zapomniał, że zwycięskiej drużyny się nie zmienia - mówi jeden z jego dawnych współpracowników. Alen dodaje, że wcale nie byłoby dobrze w tej sytuacji burmistrza odwoływać z funkcji przewodniczącego czy wykluczać ze stowarzyszenia - Ziemi Wyszkowskiej potrzeba raczej rozsądnej i otwartym tekstem rozmowy, a nie wewnętrznych konfliktów, bo to nie wyjdzie na dobre żadnej ze stron - ani stowarzyszeniu, ani burmistrzowi, który przecież ma przed sobą jeszcze dwa lata rządzenia, a bez politycznego zaplecza byłoby to, co najmniej skomplikowane. - Problem w tym, że drogi nasze i burmistrza w pewnym momencie zaczęły się rozchodzić. Burmistrz przestał właściwie korzystać ze swojego zaplecza politycznego. Tymczasem musimy pamiętać, że Ziemia Wyszkowska i obecnie rządząca ekipa to my wszyscy i błędy każdego z nas cieniem położą się na wszystkich - dodaje inny działacz stowarzyszenia. Drugą osobą, która podzieliła burmistrza i jego polityczne zaplecze to Krzysztof Bączyk. Jak mówił o nim Grzegorz Nowosielski, człowiek do zadań specjalnych. Bączyk jednak górował nad Nowosielskim i wiekiem, i doświadczeniem, a przede wszystkim był dawnym przełożonym Nowosielskiego, jeszcze z czasów pracy na poczcie. Marek Giziński przypomina, że od początku przeciwny był kandydaturze Bączyka na szefa spółki grzewczej. Bączyk jednak szefem PEC-u został ale burmistrzowi raczej się nie przysłużył. PEC-em zajmuje się prokuratura i kto wie, co z tego postępowania może wyniknąć. Atmosferę wokół prokuratorskich czynności w sprawie PEC-u podgrzewają również pogłoski, jakie tuż przed sylwestrem rozeszły się po mieście. Według nich Krzysztof Bączyk po przesłuchaniu przez prokuraturę w Wigilię nieoczekiwanie wyjechał za granicę. - W śledztwach dotyczących PEC-u występuje on dziś w roli świadka. Nie ma przedstawionych zarzutów i orzeczonego zakazu opuszczania kraju. Może sobie podróżować gdzie chce i kiedy chce - wyjaśnił nam prokurator rejonowy Robert Strzemiński. Prokurator potwierdził wigilijne przesłuchanie Bączyka, nie zdradził jednak - dla dobra śledztwa - jakie są zeznania byłego prezesa. Zapowiedział jednak, że Bączyk będzie musiał jeszcze składać wyjaśnienia w prokuraturze. Kiedy konkretnie - będzie zależało od przebiegu postępowania.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.06.2015 r., godz. 07.40
Ja wierzę w opinie wystawiane przez osoby podpisujące się. Ich opinie dla mnie się liczą. Pies przy budzie głośno szczeka, często bezcelowo nawet nie wie sam na kogo.
Dodane przez Stonoga, w dniu 10.06.2015 r., godz. 10.32
Coraz ciekawiej. fajny cytat.
Ja wierzę w opinie wystawiane przez osoby podpisujące się.
Dodane przez Kaliope, w dniu 10.06.2015 r., godz. 18.07
Napisał niepodpisany...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl