Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 października 2020 r., imieniny Donaty, Remigiusza

Radni i sołtysi odwiedzili ministerstwo oraz parlament

(Zam: 03.06.2015 r., godz. 17.44)

Kilkadziesiąt osób z powiatu wyszkowskiego 19 maja uczestniczyło w wyjeździe do Sejmu oraz Ministerstwa Rolnictwa na zaproszenie posła Bartłomieja Bodio. Byli to radni oraz sołtysi z gmin Brańszczyk i Rząśnik.

Goście Posła Bodio wysłuchali w Ministerstwie Rolnictwa informacji na temat środków finansowych przeznaczonych na rozwój obszarów wiejskich w najbliższych latach.
– Jestem przekonany, że uzyskane dziś informacje przyczynią się do rozwoju naszego regionu – oznajmił poseł Bodio. – Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest adresowany dla takich regionów jak nasz. Niezwykle istotne jest zapoznanie się z założeniami programu przez jak najwięcej osób. Grupa sołtysów i radnych, która dziś uczestniczyła w szkoleniu przekaże zebrane informacje innym mieszkańcom z ich regionów. Są pieniądze dla takich powiatów jak wyszkowski i dla takich gmin jak Brańszczyk, Rząśnik, Somianka, Długosiodło i Zabrodzie. Dziś zapoznaliśmy się z założeniami programu na kolejne lata. Pieniądze są. Trzeba tylko wiedzieć jak po nie sięgnąć, jak przygotować wniosek aplikacyjny. Mam nadzieję, że wiele z tych środków trafi do mieszkańców powiatu wyszkowskiego.
W latach 2007-2013 z PROW wsparcie otrzymało ponad milion czterysta tysięcy beneficjentów. Wyniosło ono siedemnaście miliardów euro.
Po obiedzie w ministerstwie odbyło się zwiedzanie gmachów Sejmu i Senatu. Poseł krótko przedstawił proces legislacyjny oraz pracę parlamentu. Na zakończenie podziękował wszystkim uczestnikom oraz wręczył uroczyste podziękowania w imieniu ministra rolnictwa.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez rolnik, w dniu 06.06.2015 r., godz. 18.45
Nawet palcem nie kiwną, chyba, że sobie coś załatwią.
hahhahaha
Dodane przez jajco, w dniu 12.06.2015 r., godz. 21.50
a w zoo i mc donaldzie byli?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl