Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Teodora



Pierwszy etap rekrutacji za nimi

(Zam: 03.06.2015 r., godz. 17.43)

Do 22 maja szkoły ponadgimnazjalne przyjmowały dokumenty od kandydatów chętnych rozpocząć naukę. W placówkach podległych powiatowi wyszkowskiemu najmniejsze zainteresowanie jest kształceniem w Zespole Szkół w Zabrodziu – zgłosiła się jedna osoba.

Kandydaci typowali tzw. szkołę pierwszego wyboru, czyli placówkę, w której w pierwszej kolejności chcą się kształcić. Swoją decyzję mogą jeszcze zmienić, dlatego to ile osób rozpocznie naukę w szkołach, jakie klasy nie zostaną uruchomione, zostanie potwierdzone po ostatecznym zakończeniu naborów.
Póki co, Zespół Szkół w Zabrodziu, który powiat przekazuje gminie Zabrodzie z powodu niskiego zainteresowania nauką wśród młodzieży, wybrała jedna osoba (zgłosiła się do technikum żywienia i usług gastronomicznych). Jeśli nie uda się w placówce przeprowadzić naboru, by uruchomić klasę, tylko dotychczasowe roczniki mają dokończyć naukę w ZS w Zabrodziu.
Do klasy wielozawodowej w Zespole Szkół w Długosiodle zgłosiło się 18 osób. Na brak zainteresowania na pewno nie może narzekać Zespół Szkół nr 1 – do trzech klas działającego w nim liceum zapisało się 103 chętnych (są to lingwistyczno-europejska, prawno-administracyjna, społeczno-przyrodnicza). Nauką w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zainteresowanych jest 76 osób, technik budownictwa – 34, technik cyfrowych procesów graficznych – 31, technik hotelarstwa – 37, Zasadniczą Szkołę Zawodową wytypowało jako placówkę pierwszego wyboru 46 absolwentów gimnazjów.
Zespół Szkół nr 2, który po połączeniu z Centrum Kształcenia Praktycznego ma działać jako Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, również zachęcił wielu młodych ludzi. W liceum ogólnokształcącym (do wyboru są klasy bezpieczeństwo publiczne – pożarnictwo oraz bezpieczeństwo publiczne – ratownictwo medyczne chce się kształcić łącznie 34 osoby, w technikum elektrycznym – 28, handlowym – 8, logistycznym – 18, spedycyjnym – 18, informatycznym – 27, pojazdów samochodowych – 38, mechanicznym – 8, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – 8, w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych – 14.
W I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie 59 planuje naukę w klasie matematyczno-przyrodniczej, 22 w klasie matematyczno-geograficznej, 18 – językowej. Do pozostałych klas liczba chętnych waha się od 26 do 36 osób.
Jeśli po ogłoszeniu wyników egzaminu gimnazjalnego kandydat zechce zmienić listę preferencji, musi pójść do szkoły pierwszego wyboru i anulować swoje podanie. Potem trzeba zalogować się w systemie elektronicznym i wprowadzić zmianę, po czym wydrukować ją i zanieść do szkoły pierwszego wyboru. Można to zrobić od 19 czerwca od godz. 10.00 do 23 czerwca do godz. 16.00.
Po otrzymaniu świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu należy w systemie wypełnić formularz osiągnięć. Od 26 czerwca od godz. 11.00 do 29 czerwca do godz. 16.00 jest czas na złożenie w szkołach kopii świadectwa o ukończeniu gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu.
Szkoły od 30 czerwca do 2 lipca będą weryfikować wprowadzone przez kandydatów dane. Po sprawdzeniu na koncie kandydata pojawi się komunikat o akceptacji lub odrzuceniu podania (w przypadku odrzucenia należy wyjaśnić ze szkoła niezgodności). 2 lipca do godz. 17.00 na koncie internetowym oraz na listach wywieszonych w szkołach pierwszego kontaktu będzie informacja o zakwalifikowaniu kandydatów. 7 lipca do godz. 16.00 szkoły ogłoszą listy przyjętych uczniów. Nabór uzupełniający w szkołach, gdzie pozostaną jeszcze wolne miejsca, będzie trwał do końca. J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta