Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha



Pobiegli po raz jedenasty

(Zam: 27.05.2015 r., godz. 17.09)

1 436 biegaczy uczestniczyło w zawodach w ramach akcji „Polska biega” na wyszkowskim stadionie. Bieg odbył się w duchu zdrowej rywalizacji, w atmosferze radości i w poczuciu misji, którą jest popularyzacja sportu. 22 maja pobiegły przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, dorośli, a nawet seniorzy.



Jak zwykle pogoda dopisała, choć przeddzień imprezy wcale na to nie wskazywał. Było ciepło, słonecznie i wesoło. 1 436 biegaczy, w tym 543 dzieci z przedszkoli – to kolejny rekord, w ubiegłym roku uczestników było 1 222.
Ogólnopolska akcja „Polska biega” odbyła się w kraju po raz 12., a w Wyszkowie po raz 11. Organizatorami w naszym mieście byli: Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Urzędem Miejskim w Wyszkowie, zaś inicjatorem na skalę ogólnopolską jest wydawca „Gazety Wyborczej” – Agora SA. Celem wydarzenia jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej. Wyszków corocznie zaskakuje pod względem frekwencji. Wielu chętnych chce uczestniczyć w tej wesołej zabawie, bo nie o wygraną tu chodzi, lecz o promocję zdrowych nawyków wśród wszystkich osób bez względu na wiek czy płeć.
– Mamy tradycję biegania, ale dzisiaj jest szczególny dzień, bo dotychczas biegali młodzi wyszkowianie, a dzisiaj mamy wielopokoleniowy bieg. Bardzo serdecznie witamy seniorów – mówiła zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. – My w Wyszkowie staramy się, aby ta dbałość o kondycję fizyczną była od maleńkiego zucha, przedszkolaka do seniora. Wszystkich państwa serdecznie witam, wszystkim życzę powodzenia.
Chętni do uczestnictwa w biegach zebrali się na płycie boiska wyszkowskiego stadionu o godz. 10.00. Organizatorzy przygotowali dziewięć dystansów, dostosowanych do kondycji i możliwości biegaczy z różnych grup wiekowych. Najkrótszy 200-metrowy dystans był przeznaczony dla najmłodszych – „krasnali”, a także dla seniorów. Kolejne to 300 m (dziewczęta i chłopcy z klas I), 400 m (klasy II), 600 m (klasy III oraz IV), 800 m (klasy V i VI), 1 000 m (dziewczęta z gimnazjum), 1 500 m (chłopcy z gimnazjum), 3 000 m (uczniowie klas ponadgimnazjalnych) i najdłuższy bieg główny o dystansie 6 000 m dla chętnych. Poszczególne grupy biegały na wyznaczonych trasach. Pierwszeństwo miały przedszkolaki. Sygnał do startu dał prowadzący imprezę, dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wiśniewski. W następnej kolejności biegały dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a na końcu wszyscy chętni. Pomimo wysokiej temperatury wyszkowianom nie brakowało energii, wiele osób biegło nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale zdecydowali się także wziąć udział w biegu głównym, na dystansie 6 km. Zdarzyły się drobne stłuczki czy otarcia, spowodowane potknięciami na trasie, ale na miejscu była opieka medyczna, czuwająca nad zdrowiem wszystkich uczestników imprezy. Każdy zawodnik po ukończonym biegu otrzymał dyplom, batonik i napój, wszyscy mieli szansę na otrzymanie nagród w postaci sprzętu sportowego oraz różnych gadżetów, które zostały rozlosowane po biegu danej grupy.
– Sport to zdrowie, jak się biega, to się człowiek lepiej czuje – mówili seniorzy podczas imprezy.
Czesława Dziarkowska to najstarsza uczestniczka biegu, podopieczna Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie. Ma 80 lat, ale nie można jej odmówić wigoru, kondycji, a przy tym promienistego wyglądu.
– Czuje się pełna radości. Mam trzynaścioro wnucząt, siedmioro prawnucząt, a pięcioro swoich dzieci. Śpiewam, tańczę, biegam, czuję, że żyję! – powiedziała C. Dziarkowska.
Kolejna edycja akcji „Polska biega” za rok.
P.D.





Komentarze

Represyjne Państwo, więc czego komendant żebrał w Rząśniku?
Dodane przez Cieć, w dniu 03.06.2015 r., godz. 01.36
Możemy się czuć bezpieczni Dodane przez POlicyjne państwo PO = MO, w dniu 30.05.2015 r., godz. 16.05 Najpierw rząd PO zaostrzył przepisy o ruchu drogowym, teraz wyznaczył ile mandatów na wlepić policja kierowcom do końca 20015 roku. Jak wynika z dokumentów podpisanych przez minister transportu Marię Wasiak, w tym roku policja ma wykonać założony plan, czyli nałożyć mandaty na nie mniej niż 1,7 mln kierowców za przekroczenie prędkości. Zaplanowano także 420 tys. mandatów dla pieszych. Z dokumentów podpisanych przez minister Marię Wasiak wynika też, że policja dostała rozkaz ukarania większej liczby kierowców niż rok wcześniej. Co to oznacza? 1,7 mln kierowców ma zostać ukaranych za przekroczenie prędkości, a 420 tys. pieszych powinno otrzymać mandat za takie wykroczenia jak na przykład przejście na czerwonym świetle. **Policjanci mają też ujawnić co najmniej 38 tys. przestępstw kierowców wobec pieszych i wylegitymować 6,3 mln kierowców i 685 tys. pieszych.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.06.2015 r., godz. 12.48
Jakoś muszą zdobyć kasę na nagrody dla szefostwa.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta