Podium nie dla Campera

(Zam: 27.05.2015 r., godz. 16.27)

Niestety, Camper Wyszków nie zdołał pokonać Ślepska Suwałki, w rewanżowym meczu o trzecie miejsce rozgrywek Krispol I Ligi. Wyszkowianie ulegli 1:3 i tym samym to siatkarze Ślepska kończą rozgrywki z brązowymi medalami.

W pierwszym spotkaniu dwumeczu ze Ślepskiem, Camper triumfował 3:2. Drugi mecz został rozegrany w sobotę 16 maja w hali WOSiR w Wyszkowie. Był to jednocześnie ostatni mecz trenera Jana Sucha jako szkoleniowca wyszkowskiego Campera, o czym piszemy w sąsiednim artykule.
Wyszkowianie rozpoczęli spotkanie w składzie: Bartosz Zrajkowski, Tobiasz Wojtkowski, Jakub Peszko, Sebastian Wójcik, Jakub Kowalczyk, Maciej Główczyński, Damian Sobczak (libero). Początek premierowej odsłony był bardzo wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej Camper przegrywał 7:8. Po wznowieniu gry na boisku trwała nadal wyrównana batalia. Przerwała ją kontuzja, której nabawił się Bartosz Zrajkowski. Rozgrywający Campera źle wylądował po bloku i skręcił kostkę. Na boisku zmienił go Konrad Woroniecki. Po tym zajściu inicjatywa przeszła w ręce gości, którzy zapisali pierwszą partię na swoją korzyść, wygrywając 25:22.
Bardzo mocno drugą odsłonę rozpoczęli wyszkowianie. Po atakach Tobiasza Wojtkowskiego, gospodarze prowadzili już 5:1. Goście jednak byli bardzo konsekwentni w swoich poczynaniach. Siatkarze Ślepska cyklicznie odrabiali straty, a następnie sami przeszli do ofensywy. W drugiej fazie seta goście prowadzili już 18:14. Wyszkowianie w samej końcówce zdołali odrobić straty i doprowadzić do walki na przewagi. W tej lepsi okazali się jednak goście z polskiego bieguna zimna, którzy wygrali 29:27, podwyższając tym samym swoje prowadzenie w meczu na 2:0.
W trzeciej partii, znajdujący się „pod ścianą” Camper, prowadził grę. Bardzo skuteczny był często uruchamiany w ataku przez rozgrywającego Wojtkowski. Wyszkowianie w połowie seta osiągnęli kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do końca wygranej 25:20 partii.
W czwartej i jak się później okazało, niestety ostatniej odsłonie, oba zespoły ponownie stoczyły wyrównaną bitwę. Walka punkt za punkt trwała praktycznie przez całą partię. Po stronie Campera najlepiej punktowali Wójcik i Wojtkowski, po stronie Ślepska prym wiódł były zawodnik Campera, Jakub Urbanowicz. Ostatecznie o wyniku zadecydowała rywalizacja na przewagi. Po asie serwisowym Tobiasza Wojtkowskiego wyszkowianie mieli piłkę setową (27:26). Niestety, gospodarze nie wykorzystali sytuacji i ostatecznie ulegli 28:30, a tym samym 1:3 w całym meczu. Brązowe medale trafiły do zawodników Ślepska. Tym samym Camper podzielił los MKS-u Będzin, który w ubiegłym sezonie wygrał rundę zasadniczą rozgrywek, by ostatecznie zająć czwarte miejsce po fazie play-off.
Camper Wyszków – Ślespk Suwałki 1:3 (22:25, 27:29, 25:20, 28:30)
Camper: Bartosz Zrajkowski, Tobiasz Wojtkowski, Jakub Peszko, Sebastian Wójcik, Jakub Kowalczyk, Maciej Główczyński, Damian Sobczak (libero), a także: Konrad Woroniecki, Dariusz Szulik, Tomasz Rutecki, Rafał Faryna.
W rywalizacji o pierwsze miejsce w lidze Victoria Wałbrzych wygrała ze Stalą Nysa 3:0.