Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 grudnia 2023 r., imieniny Daniela, WaldemaraPorozumienie z Politechniką Warszawską

(Zam: 20.05.2015 r., godz. 16.31)

To kolejna uczelnia wyższa, z którą burmistrz podpisał umowę o współpracy. Dotyczy ona popularyzacji nauk, promocji edukacji i innowacyjności oraz wspólnych projektów społecznych i podnoszących jakość kształcenia.

Podczas uroczystości, która odbyła się 7 maja w Gimnazjum nr 2 porozumienie podpisali burmistrz Grzegorz Nowosielski i prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek. W spotkaniu uczestniczyli też zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, wicestarosta Adam Mróz, dyrektorzy gminny szkół, uczniowie, dla których Politechnika Warszawska przygotowała tego dnia wykłady.
Uczelnia w ramach współpracy z gminą Wyszków obejmie patronatem merytorycznym jedną z klas pierwszych Gimnazjum nr 2 oraz wsparciem stypendialno-naukowym dwóch wyróżniających się w dziedzinie nauk ścisłych uczniów. Jak co roku współuczestniczyć będzie w Wyszkowskim Dniu Nauki. Pomoże także w wyposażaniu i uatrakcyjnianiu oferty naukowej pracowni fizycznej w Gimnazjum nr 2.
Politechnika jest zainteresowana popularyzacją nauk ścisłych wśród młodzieży.
– Mam nadzieję, że dzisiejsze wykłady udowodnią, że przedmioty ścisłe nie są tak trudne jak może się wydawać – podkreślił.
Przypomniał, że I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie już teraz korzysta z możliwości, jaką daje współpraca z Politechniką. Np. marcu w tej szkole gościł przedstawiciel wydziału poligrafii PW prezentując możliwe specjalizacje, warunki studiowania.
– Mam nadzieję, że dzięki temu porozumieniu powstaną kolejne projekty, które będą służyły naszemu miastu – podkreślił G. Nowosielski. – Z nastaniem okresu transformacji potrzebni byli w Polsce prawnicy, ekonomiści. Dziś, kiedy jesteśmy w Unii Europejskiej, potrzebni są najbardziej inżynierowie. Od jakiegoś czasu w wyszkowskiej oświacie stawiamy na nauki ścisłe – dodał.
Przykładem może być tu chociażby Gimnazjum nr 2 – w placówce działa pracownia fizyczna, z której korzysta młodzież z całej gminy, odbywają się warsztaty. Szkoła prowadzi też eksperymenty pedagogiczne w dziedzinie matematyki i fizyki.
– Gminie Wyszków gratuluję tego porozumienia. Każdy z nas w swoim otoczeniu na pewno może się poszczycić absolwentem Politechniki Warszawskiej – oznajmił wicestarosta A. Mróz. – Wierzę, że dzisiejszy piknik naukowy i współpraca z uczelnią przyniosą efekt w postaci wyedukowanej młodzieży, która w perspektywie będzie dobrze wykształcona trafiając na rynek pracy.
Gimnazjum nr 2 pochwaliło się swoimi osiągnięciem podczas prezentacji multimedialnych przygotowanych i prowadzonych przez uczniów. Naukowcy z Politechniki wygłosili wykłady. Zarówno młodzież, jak i jej rodzice mieli też okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki. Przedstawiciele uczelni zaprezentowali wyniki ankiety „Badanie losów absolwenta PW” wskazując m.in. jak na rynku pracy absolwenci radzą sobie, ile zarabiają itp.
3 czerwca w Zespole Szkół w Rybnie odbędzie się Wyszkowski Dzień Nauki poświęcony głównie sportowi, bowiem kilka tygodni temu burmistrz podpisał umowę o współpracy z warszawską Akademią Wychowania Fizycznego. Gmina ma podobne porozumienia także ze Szkołą Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku, Akademią Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta