Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 grudnia 2023 r., imieniny Daniela, WaldemaraNa gorąco

(Zam: 13.05.2015 r., godz. 17.33)

Czas na zmiany – powiedziała większość aktywnych Polaków w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Wygląda więc na to, że rodacy się wreszcie obudzili. Trochę szkoda, że o pół roku za późno, ale lepiej późno niż wcale. Władza w osobie urzędującego prezydenta dostała żółtą kartkę. Żeby prawdziwe zmiany mogły się rozpocząć, za dwa tygodnie potrzebna jest druga żółta kartka, a w jej efekcie czerwona...
Wbrew pozorom nie będzie to spacerek.

Instytucje władzy i powiązana z nimi większość mediów zrobią wszystko, aby nie dopuścić do zmiany. Będą atakować A. Dudę, a jednocześnie zniechęcać do głosowania w drugiej turze elektorat P. Kukiza. Już to zaczęły robić.
Weźmy sprawę sondaży. Czy możliwe jest, żeby na trzy dni przed wyborami pomyliły się o kilka, kilkanaście procent? Bo pokazywały, że B. Komorowski wygra z A. Dudą różnicą przynajmniej 12 proc... Główne media też przegięły zastanawiając się niemal do końca nad zwycięstwem B. Komorowskiego w pierwszej turze. Przypominało to wybory z 1989 r., gdy większość ówczesnej władzy zastanawiała się, czy aby nie za wysoko wygra z drużyną Solidarności. Na szczęście nadmiar nachalnej propagandy wywołuje w końcu skutek wymiotny.
Równie dobrze jednak wyborcy urzędującego prezydenta mogą zachować się jak członkowie jego sztabu i uczestnicy wieczoru wyborczego. Wkrótce po ogłoszeniu przegranej na sali zostały tylko sprzątaczki. Tak kończy każda władza zbyt pewna siebie...
Nie można jednak na to liczyć i demobilizować się. Wręcz przeciwnie, to dopiero początek. Jeśli chcemy prawdziwych zmian i liczyć na jeszcze poważniejsze jesienią, trzeba pójść na drugą turę i poprzeć Andrzeja Dudę. Ma zresztą wszystkie atrybuty najwyższego urzędnika w państwie. Wykształcony, doświadczony, a do tego jeszcze młody i potrafiący się zachować.
Swoistym chichotem historii jest fakt, że kandydat, którego próbowano lekceważyć, ośmieszać, a nawet niszczyć stał się nagle języczkiem u wagi, o którego gorąco zabiegają obie strony. Już nie jest grajkiem, tylko polskim patriotą i poważnym partnerem, który zwrócił uwagę na szereg problemów społecznych.
P. Kukiz ma olbrzymią szansę wpłynąć na losy państwa i polskiej demokracji – przywrócić jej autentyczność. Zrobił pierwszy krok. Niech z równym powodzeniem robi następne. Wykorzysta tych młodych i najlepiej wykształconych, bo głównie oni go poparli, stworzy na ich bazie silny ruch społeczny, a także ambitny i realny program ratowania Polski. Niech otworzy dyskusję na ten temat. Tak przygotowany jesienią może się upomnieć o realny wpływ na losy Polski.
Jerzy Osęka

Komentarze

Na szczęście nadmiar nachalnej propagandy wywołuje w końcu skutek wymiotny.
Dodane przez S., w dniu 13.05.2015 r., godz. 18.11
To zyupełnie jak z wyszkwskim pronowosielskim niebieskim "Nowokomuchem"
Dodane przez Jątek, w dniu 13.05.2015 r., godz. 18.19
Panie Jerzy, dziękuję za przytomnosc umysłu i ciepłe słowa nt. przyszłego prezydenta A. Dudy. Głosowałem na P. Kukiza, ale też wiem, że teraz należy z czystym sumieniem, ale także satysfakcją (dokopie się zgniłej PO) poprzeć kandydata PiS. Mam też nadzieję, że po wyborach prezydenckich powstanie polityczne ciało pod przewodnictwem P. Kukiza, które pójdzie jesienią do wyborów parlamentarnych.
Dodane przez Iza, w dniu 13.05.2015 r., godz. 21.16
Ma Pan rację, mobilizacja przed drugą tura musi być jeszcze większa. Ludzie, tak myślę, pójdą za ciosem i dokonają tego trzeba. Na jesieni powtórka z rozrywki i wspólnie odzyskamy Polskę z rąk kur... i złodziei, jak ich nazwał marszałek Piłsudski.
Dodane przez patrząc z boku., w dniu 14.05.2015 r., godz. 10.36
Popierał Kukiza teraz proponuje głosować na Dudę. Właściwy kierunek.
Dodane przez Sp., w dniu 15.05.2015 r., godz. 12.56
Na próżno krzyczy Adam Michnik: „nie oddamy władzy gówniarzom!”. Nie ma jednak innego wyjścia – o tym przesądza samo życie i wchodzenie w dorosłość nowych roczników. Pokrzykiwania staruszków nie są w stanie zatrzymać upływającego czasu.
Oto Polska właśnie.
Dodane przez Ech ..., w dniu 15.05.2015 r., godz. 17.36
Jak niewiele trzeba, żeby PiS-owską gawiedź skłonić w kierunku Kukiza, wystarczy napisać, żeby głosować na Populistę i Socjalistę. Zamiast pokazać program zmian, którego Kukiz i tak nie ma, wystarczy ludziom zagrać na emocjach. Obalmy system! Zmieńmy Polskę! Oddajmy państwo obywatelom! itd. itp. A gdzie konkrety???
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 15.05.2015 r., godz. 21.49
Konkrety są ale kto chce rozmawiać o konkretach. A Bronka to bardziej interesuje specjalista od kur, który coś wspomniał o jego Mazurach. Nie ma z kim rozmawiać. Pamiętacie ile felietonów napisał w Wyszkowiaku Siekierski ? Ta władza nie chce rozmawiać, bo po co.
Dodane przez POmiot, w dniu 16.05.2015 r., godz. 00.04
Konkrety u szajki Komoruskiego. 1) Ch...uj, dupa i kamieni kupa 2) Państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie...
Dodane przez Do wyszkowiaka, w dniu 16.05.2015 r., godz. 16.22
Zgadzam sie z Toba. A jezeli chodzi o Siekierskiego,to z niego felietonista pozal sie. Dobrze zeby wrocil do wyuczonego zawodu ogrodnictwa i moze by tam sie wykazal. Zalosne, kim obsadzone sa nasze urzedy. Wyszkow potrzebuje ludzi prawych nie uwiklanych w szalajde,a przede wszystkim fachowcow w konkretnej jezeli nie bedziemy przeciwstawiac sie tej patologii dojdzie do dramatu. Nie moze byc tak,ze rzadza PSL i PO i obsadzaja urzedy swoimi poplecznikami,krzykaczami bez odpowiednich kwalifikacji na dane stanowisko. Nie moze byc tak,ze ludzie bezpartyjni sa traktowani jak cos nie istniejacego, Bo tylko PO I PSL maja istniec w dobrobycie,nie wazne jak zdobytym. Przykladem jest ostatnia skandaliczna decyzja przyznajaca dyrektorce szpitala,ktory ledwie funkcjonuje nagrode w wysokosci 40000 zl. Prosze pomyslec jaki byl prawdziwy cel wydania tej decyzji. Jaki morale jest tych ludzi ktorzy wydaja tak skandaliczne decyzje. Sprawy nie powinno sie tak zostawic. Walczmy i naglasniajmy wszystkie machloiki. Wierze w skutecznosc i zaangazowanie w zlikwidowaniu tej zgnilizny.
Dodane przez No właśnie, w dniu 16.05.2015 r., godz. 16.29
Panie Osęka, właśnie te wybory powinny panu uzmysłowić, że takie leśne dziadki jak pan nie mają już czego szukać w polityce.
Dodane przez U,a!, w dniu 16.05.2015 r., godz. 19.19
52 procent dotychczasowych wyborców Pawła Kukiza chce głosować w drugiej turze na Andrzeja Dudę - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla „Super Expressu”. Bronisławowi Komorowskiemu kibicuje jedynie 26 proc. z nich. Również wyborcy Adama Jarubasa w większości deklarują zamiar poparcia Andrzeja Dudy (67 proc). Tylko 33 proc. zapowiada oddanie głosu na obecnego prezydenta. Z badań wynika, że Bronisław Komorowski nie ma szans na głosy wyborców Janusza Korwin-Mikkego. Nawet elektorat Magdaleny Ogórek woli kandydata PiS. Aż połowa z jej wyborców chce poprzeć Andrzeja Dudę. Reszta chce oddać głos nieważny. Prezydent może natomiast liczyć na 67 proc. zwolenników Janusza Palikota.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2015 r., godz. 22.07
To dobrze, że Dudę popiera Jerzy Osęka. Dobrze, że się to nagłaśnia.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta