Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaKu pamięci ks. Henryka Nowackiego

(Zam: 06.05.2015 r., godz. 17.17)

Pięknie pieśni, wyjątkowa muzyka oraz wiersze stanowiły główne elementy wieczoru muzyczno-poetyckiego poświęconego postaci ks. Henryka Nowackiego. Spotkanie odbyło się tuż po wieczornej mszy 26 kwietnia w kościele pw. Trójcy Świętej w Niegowie.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Bractwo Zabrodzkie przy udziale niegowskiej parafii. Głównymi bohaterami wydarzenia były dzieci, które reprezentowały chór Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu. Przygotowały one dla uczestników wieczoru muzyczno-poetyckiego piękne wiersze oraz nastrojowe pieśni. Podczas spotkania nie zabrakło utworów prezentowanych przez chór Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego w Niegowie. Na organach grał Paweł Getka oraz uczeń Daniel Banasiak, natomiast na trąbce Dominik Getka. W przerwach członek zarządu Stowarzyszenia Bractwo Zabrodzkie Arkadiusz Redlicki prezentował życiorys ks. Henryka Nowackiego, którego pamięci został poświęcony niedzielny wieczór. Przypominamy, iż urodzony w 1891 r. Henryk Nowacki był proboszczem parafii w Niegowie w latach 1939-1956. Po wojnie założył w Niegowie Szkołę Muzyki Kościelnej, w której kształcił przyszłych organistów. Został pochowany w Niegowie w 1968 r. (jego historię autorstwa dra Pawła Getki prezentowaliśmy w poprzednich numerach „Wyszkowiaka”)
P.T.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl