Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaZagrali na bis z okazji Dnia Tańca

(Zam: 06.05.2015 r., godz. 17.11)

„Cyfrowa rewia” to muzyczno-taneczny spektakl Dziecięcej Rewii „Sylaba”, który swoją premierę miał 7 marca tego roku i przedstawiany był przez następne dwa tygodnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca grupa przypomniała wyszkowianom swoje widowisko. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny.

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony z inicjatywy UNESCO w 1982 r. przez Międzynarodowy Instytut Teatralny – ITI. Co roku świętuje się z tej okazji 29 kwietnia. Dzień ten wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana Georges’a Noverre’a.
Jak podają różne źródła, taniec pomaga odreagować stres, zapobiega szkodliwym skutkom chorób cywilizacyjnych jak otyłość, nerwica, czy choroby układu krążenia. Jest jedną z najstarszych sztuk pięknych i form kulturowej działalności człowieka. Taniec stanowi formę komunikacji i sposób wyrażania emocji. Na te emocje mogli liczyć wyszkowianie, którzy 24 kwietnia o godz. 17.00 zjawili się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, by obejrzeć show pt. „Cyfrowa rewia na bis” w wykonaniu „Sylaby”. Była radość, wzruszenie, nostalgia, zaduma, a nawet groza – te uczucia wzbudzały poszczególne występy wyszkowskich tancerek. Przez godzinę widownia podziwiała niezwykłe choreografie, zdobione elementami akrobatycznymi. Kolorowe, błyszczące stroje dopełniały całość spektaklu, a wizuale wyświetlające się za tancerkami, niejednokrotnie zapierały dech w piersiach. Przed publicznością wystąpili także wokaliści. Były dziecięce przeboje, ballady, ale również polskie przeróbki największych zagranicznych hitów. Zespół zaprezentował układy związane z hasłami: brak piątej klepki, kto pierwszy ten..., cztery żywioły, ósmy cud świata, jak dwie krople wody, dwie lewe ręce, pierwsza miłość, nie w pięć, ni w dziewięć, jednym głosem, trzy włosy na krzyż, szósty zmysł, dziewięć muz, dwoić się i troić, twoje pięć minut, jak w siódmym niebie. Na koniec w nawiązaniu do tematyki spektaklu, czyli cyfr, członkinie „Sylaby” w odtwarzanym nagraniu powiedziały: „Okazuje się, że to co najważniejsze jest nieskończone i wymyka się wszelkim matematycznym regułom, bo dzielić się radością to dwa razy tyle radości, a dzielić się smutkiem to połowa smutku”.
Godzinne show zachwyciło publiczność po raz kolejny. Licznie zgromadzona widownia nagrodziła spektakl gromkimi brawami.
Za scenariusz, reżyserię i choreografię spektaklu odpowiadały: Irena Zdunek, Katarzyna Błaszczak i Nina Wilczyńska. Kierownictwo artystyczne: Irena Zdunek. Scenografia: Rewia Dziecięca „Sylaba” oraz Rada Rodziców. Kostiumy: Nina Wilczyńska, Katarzyna Błaszczak, Bożena Michalak, Irena Zdunek i Barbara Deptuła. P.D.

Komentarze

Dodane przez Kaśka, w dniu 11.05.2015 r., godz. 11.54
Sylabie brakuje już własnych pomysłów. Ta choreografia, charakteryzacja to pomysł Teatru tańca sprzed chyba dwóch lat.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl