Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 lipca 2022 r., imieniny Marii, UrbanaZwierzęta bohaterami książek

(Zam: 06.05.2015 r., godz. 17.06)

W Szkole Podstawowej nr 5 odbył się XIII Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny dla klas drugich. Jego hasło przewodnie brzmiało „Zwierzęta bohaterami książek”.

W etapie gminnym uczestniczyło 29 najlepszych uczniów z dziesięciu szkół, których witali: naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego Sławomir Cieślak i dyrektor szkoły Zbigniew Szczerba. W części literackiej uczniowie uzupełniali test dotyczący lektur, natomiast w części plastycznej wykonali ilustrację bohaterki „Czarnej owieczki”.
Prace oceniały: Wiesława Witkowska (SP nr 5), Katarzyna Zacharska (SP nr 2), Monika Dryja (SP w Skuszewie) oraz Małgorzata Wiśniewska (SP nr 5). Zgodnie z ich decyzją w konkursie literackim pierwsze miejsce zajęła Olga Zdrojewska ze SP nr 2, drugie – Jakub Torebko z SP nr 5, trzecie – Agata Nieciecka z SP nr 5 i Karolina Szymańska SP nr 1. Wyróżnienie otrzymał Szymon Ambroziak z SP w Leszczydole Starym.
W konkursie plastycznym najwyżej jurorki oceniły pracę Julii Stadnik z SP w Rybienku Leśnym, drugie miejsce przyznały Wiktorii Aksamitowskiej z SP w Leszczydole Nowinach, trzecie – Jowicie Szymańczuk ze SP nr 2 i Milenie Kozon z SP w Łosinnie.
Nagrody książkowe laureatom i wszystkim uczestnikom ufundował burmistrz Grzegorz Nowosielski, a wręczyli je Sławomir Cieślak i Zbigniew Szczerba. Opiekunki otrzymały imienne podziękowania z symbolicznym kwiatkiem. W oczekiwaniu na werdykt uczestnicy mieli słodki poczęstunek oraz obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów klas II naszej szkoły.
Konkurs przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej SP nr 5 w Wyszkowie. Odbył się on pod patronatem burmistrza.
Katarzyna Baranowska,
oprac. J.P.
***
Organizatorki bardzo dziękują burmistrzowi Wyszkowa Grzegorzowi Nowosielskiemu, dyrektorowi Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej nr 5 Zbigniewowi Szczerbie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl