Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 lipca 2022 r., imieniny Marii, UrbanaKronika policyjna

(Zam: 06.05.2015 r., godz. 16.57)

Kradzież roweru
22 kwietnia przed godz. 20.00 policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży roweru, który bez zabezpieczenia był pozostawiony przed sklepem na ul. I AWP. Poszkodowany właściciel oszacował straty na około 700 zł.

Zatrzymani w związku z kłusownictwem
Policjanci wydziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo na rzece Bug. Dwóch mieszkańców Wyszkowa w wieku 61 i 57 lat zatrzymali na gorącym uczynku nielegalnego połowu ryb. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli sieci rybackie oraz worek w którym znajdowało się około 16 kg ryb.
Za tego typu przestępstwo grozi kara do lat 2 pozbawienia wolności.

Kierował mimo zakazu
Policjanci z drogówki 23 kwietnia na ul. Kościuszki w Wyszkowie zatrzymali do kontroli kierującego fordem transitem. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec Wyszkowa prowadził auto, pomimo czynnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi wydanego przez sąd. W najbliższym czasie mężczyzna ponownie stanie przed sądem.

Uprawiał konopie
Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie 29-letniego mieszkańca gminy Zabrodzie. Na jego posesji na poddaszu budynku znaleźli donice z pięcioma krzewami konopi. Funkcjonariusze przechwycili też lampy grzewcze oraz inne urządzenia przystosowane do uprawy konopi. Mężczyzna odpowie z art.63.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który brzmi „Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, lub konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Pijany na motorowerze
W Dąbrowie (gmina Rząśnik) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila.

Zginęło mitsubishi
Najprawdopodobniej w nocy nieznani sprawcy z działki letniskowej w Kamieńczyku ukradli mitsubishi outlandera (kol. czerwony, rok produkcji 2013). Straty poszkodowany właściciel oszacował na około 80 tys. zł.

Miał pół promila
53-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany do kontroli drogowej w Hucie Podgórnej. W jej trakcie okazało się, że kierowca opla był nietrzeźwy. W jego organizmie było ponad 0,5 promila alkoholu.
Czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Somiance.
J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl