Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaNowa sołtys w Leszczydole Starym

(Zam: 29.04.2015 r., godz. 18.48)

Monika Bieżuńska została wybrana sołtysem Leszczydołu Starego podczas zebrania, które odbyło się 26 kwietnia w miejscowej szkole podstawowej. Wszystkich zebranych mieszkańców oraz przedstawicieli gminy Wyszków i starostwa powiatowego powitał dotychczas urzędujący sołtys Krzysztof Kuchta.

Foto
Nowa sołtys w Leszczydole Starym

Na spotkaniu obecni byli radni: radni miejscy Jan Abramczyk oraz Adam Szczerba, burmistrz Grzegorz Nowosielski oraz zastępca Aneta Kowalewska, wicestarosta Adam Mróz oraz zajmująca się w Urzędzie Miejskim obsługą Rady Miejskiej Bożena Czerwińska. Sołtys Krzysztof Kuchta podsumował ostatnie cztery lata kadencji, w której jak twierdzi, najważniejszym punktem pracy była poprawa bezpieczeństwa. Podsumował zrealizowane inwestycje, wśród których znajduje się budowa chodnika, spowalniaczy przy szkole, doświetlenie dróg oraz montaż lustra na głównym skrzyżowaniu. Przypomniał również, iż prowadził z urzędem Miejskim rozmowy w sprawie budowy sali gimnastycznej oraz siłowni zewnętrznej. Przedstawił własne plany w przypadku reelekcji – kontynuacja rozmów oraz finalizacja inwestycji dotyczącej sali gimnastycznej, stworzenie ście żki rowerowej oraz realizowanie dalszych działań kulturalno-społecznych. Kolejnym punktem spotkania był wybór komisji skrutacyjnej, która miała za zadanie policzyć zebrane głosy. Na spotkaniu pojawiło się 187 osób. Zgłoszonych zostało dwóch kandydatów na sołtysa – dotychczas urzędujący Krzysztof Kuchta oraz Monika Bieżuńska. Ostatecznie, po dokładnym przeliczeniu głosów okazało się, iż nowym sołtysem została Monika Bieżuńska, która otrzymała 96 głosów. Kontrkandydat zwyciężczyni uzyskał tylko sześć głosów mniej. Niestety, po ogłoszeniu wyników kilkadziesiąt osób zrezygnowało z dalszego udziału w spotkaniu i towarzystwie wysnuwanych oskarżeń opuściło świetlicę szkoły podstawowej. Kolejnym punktem spotkania był wybór rady sołeckiej. Zgłoszonych zostało pięciu kandydatów, wśród których wybrano trzy osoby, które będą wspomagać działania nowej sołtys. Rada Sołecka na obecną kadencję składa się z Arkadiusza Jaworskiego, Teresy Rogólskiej oraz Mariusza Rogulskiego. W głosowaniu wzięło udział 81 osób. Odchodzący ze stanowiska Krzysztof Kuchta podziękował burmistrzowi za współpracę oraz pogratulował Monice Bieżuńskiej. Nowo wybrana sołtys podziękowała za zaufanie, a współpracę z Urzędzie Miejskim rozpoczęła od pytań odnośnie melioracji w Leszczydole Starym.
P.T.
Foto
Nowa sołtys w Leszczydole Starym
Foto
Nowa sołtys w Leszczydole Starym
Foto
Nowa sołtys w Leszczydole Starym
Foto
Nowa sołtys w Leszczydole Starym

Komentarze

Dodane przez mieszkaniec Leszczydolu, w dniu 29.04.2015 r., godz. 20.30
Gratuluję nowej pani sołtys . początki są trudne, ale da Pani radę. Młodzi są za Panią. uczciwość przede wszystkim i w Pani przypadku przyniosła zwycięstwo.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 29.04.2015 r., godz. 21.02
Gratuluję Pani Moniko.
Dodane przez czytelnik, w dniu 29.04.2015 r., godz. 21.11
A co to za wyróżnienie, że aż tylu przedstawicieli gminy? No chyba tylko Komorowskiego zabrakło? :-).bali się czegoś?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.04.2015 r., godz. 21.47
Serdeczne gratulacje, pani Moniko. Frekwencja świadczy o tym, że zainteresowanie było duże. To oznacza, że ma pani solidne zaplecze.
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 29.04.2015 r., godz. 21.55
Personalnie to bardzo dobry wybór, serdeczne gratulacje.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.04.2015 r., godz. 22.08
Kaszanka z tymi wyborami w Leszczydole. Monopol na wygrywanie wyborów nie jest już domeną nieuczciwych. "Uczciwość przede wszystkim", z tym hasłem i tą metodą Komitet "Masz Wybór" może wziąć w następnych wyborach całą pulę, łącznie z burmistrzem.
Dodane przez Kamila, w dniu 30.04.2015 r., godz. 09.02
Tak będzie, bo przyjdzie czas na to, że złodziejstwo i kombinatorstwo będą obciachem. Póki co, w naszej gminie te sprawy wydają sie być modne. Do czasu, kiedy pierwszy umoczy d... kryminałem. To tylko kwestia czasu.
Dodane przez Monika Bieżuńska, w dniu 30.04.2015 r., godz. 17.18
Dziękuję wszystkim za gratulacje i słowa uznania ☺.Mogę powiedzieć z czystym sumieniem,że wygrałam uczciwie.Miałam duże poparcie a miałabym jeszcze większe,gdyby to nie była niedziela.Mam nadzieję,że moi przeciwnicy przekonają się do mnie(nie wiedziałam,że tylu ich mam) i dla dobra wioski będą dla mnie wsparciem.Na pewno nie będzie łatwo,bo na razie niektórzy mają mi za złe mój start w wyborach.Po ogłoszeniu wyników jedna z pań powiedziała,ze "to już koniec swiata,bo Bieżuńska wygrała"😉.Mam nadzieję,że jednak do tego nie dojdzie,a przynajmniej nie za mojej kadencji☺..Jeszcze raz wszystkim dziękuję. Postaram się jak najlepiej wywiązać z obowiązków i działać uczciwie
Dodane przez do przedmowcy, w dniu 30.04.2015 r., godz. 18.40
a co ktos dzialal nie uczciwie prosze pani
koniec świata
Dodane przez Pani Popiołkowa, w dniu 30.04.2015 r., godz. 19.13
Jeśli dobrze zrozumiałam anonima z 22.08 to kaszanka i monopol są kluczem do wygrywania wyborów. Były sołtys jest sam sobie winien. W czasie Postu miałby większe szanse, a tak co, mieli ludzie sobie odmawiać?
Dodane przez Jacek, w dniu 30.04.2015 r., godz. 19.22
Za tren udział za stołem to chyba musieli płacić, bo inaczej skąd by się tam wziął A. Mróz?
Dodane przez Monika Biezunska, w dniu 01.05.2015 r., godz. 10.08
Pisząc, że będę działać uczciwie mialam na myśli współpracę z ludźmi.nikogo w swojej poprzedniej wypowiedzi nie oskarzylam o nieuczciwosc i proszę również ,by i mi jej nie przypisywano.Mam nadzieję, ze osoby (albo osoba)ktore próbują mnie oczernic mają trochę sumienia i zrozumieją, że takim paplaniem robia więcej złego niż dobrego ,podcinajac mi tym"skrzydla" do działania. Wiedziałam, że bez tego się nie obędzie, bo "życzliwych"nie brakuje i będę musiała się z nimi zmierzyć, ale dla dobra wioski proszę Was o zaniechanie wszelkich sporów.
Dodane przez ..., w dniu 01.05.2015 r., godz. 11.51
Co do monopolu to Abramczyk wie najlepiej.
do Pani Popiolkowa
Dodane przez Anonim, w dniu 01.05.2015 r., godz. 16.31
źle Pani zrozumiała.gdyby monopol był domeną,to nie byłoby tej wygranej.trzeba umiec to zrozumieć.w tym przypadku uczciwość zwyciężyła
Dodane przez Pani Popiołkowa, w dniu 01.05.2015 r., godz. 16.53
monopol Abramczyka zamknięty dawno przed wyborami, pal licho! Ale jakiej krwi użyto do kaszanki, świeżej czy mrożonej?
Dodane przez Anonim, w dniu 01.05.2015 r., godz. 17.41
A czemu nic o tym nie napisano w nowym wyszkowiaku? Temu, że nie poszlo po myśli wladz?byli pewni innego przebiegu zdarzeń, a tu niespodzianka
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 01.05.2015 r., godz. 20.39
W Wyszkowie kobiety wzięły sprawy w swoje ręce. W Leszczydole Kuchta pajacował, agitował, ściągnął pijaczków to i tak wygrała widać przyzwoita kobieta. Niektórzy zwolennicy to nawet nie wytrzymali do końca. Po wyborach czas wziąć się na poważnie za obecnego burmistrza, bo dobitnie widzimy kto za nim stoi.
Dodane przez morfologia, w dniu 01.05.2015 r., godz. 21.09
Pani Popiolkowa niech zadba o swoją krew, bo widać że zepsuta i zburzona,a do tego kipi nienawiścią.
Dodane przez zyx, w dniu 01.05.2015 r., godz. 21.53
Pani Popiołkowej najbardziej szkodą tej darmowej kaszanki. Niech no pani poczeka do następnych wyborów, z pewnością na jakąś się pani załapie. A do komitetów wyborczych prośba, nie zapominajcie o tej głodnej Popiołkowej!!! Niech już kobiecina się też naje darmowego i nie płacze w następnych komentarzach. Pani Moniko gratulacje i tak bardzo Pani się nie przejmuje. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Grunt to mieć satysfakcję z tego, że w życiu nikomu nie zrobiło się krzywdy i postępuje się zgodnie ze swoim sumieniem.
Dodane przez POpiołek, w dniu 01.05.2015 r., godz. 22.55
Na przedostatnim zdjęciu to radny Sobieski?
Dodane przez xyz, w dniu 01.05.2015 r., godz. 23.25
A po co aż tyle ludzi Burmistrza przybyło na te wybory.A Pan Mróz to dalej pracuje w gminie Wyszków,przecież wiemy że jest z-cą Starosty wyszkowskiego, po kigo h....pojawił się na tych wyborach sołtysa. Wspomóc personalnie Pana Kuchtę i Swięto Leszczyny organizowane przez niego.Niech pilnuje starostwa powiatowego,bo z tego co obserwuję wybory sołeckie to ewenement na całą Gminę Wyszkow,nigdzie się nie pojawił ,w żadnej wiosce.Tylko Leszczydół Stary jrst dla niego najważniejszy.Coś tu się kryje ??????Obecność P.Adama Mroza śmierdzi,ale czym//?????. Jedyne pozytywnie odebralem obecność P.Adama Szczerby.
więcej skórek, niż okrawków?
Dodane przez technolożka masarstwa, w dniu 02.05.2015 r., godz. 10.55
I o to chodziło. Frakcja nowej sołtys pokazuje prawdziwe oblicze. Ledwie uszczypani delikatną aluzją do kaszanki, którą nowa sołtys uczyniłam hitem swojej kampanii. Komentarz xyz wystawia też świadectwo zwalczającej od lat byłego sołtysa Dyrektor miejscowej szkoły za poziom nauki i kultury. "Grunt to mieć satysfakcję z tego, że w życiu nikomu nie zrobiło się krzywdy i postępuje się zgodnie ze swoim sumieniem." Z satysfakcją, jak z gustem, o nich się nie dyskutuje. Jednak "swoje sumienie" bardzo często znaczy tyle, co jego brak.
Dodane przez ja, w dniu 02.05.2015 r., godz. 11.49
władza przyjechała wesprzeć starego sołtysa.myśleli ,że tym mu pomogą a tu klapa.Na ostatnim zdjęciu Panie POpiolek to Abramczyk.juz jedną na Pustkach wypromował,ale na Leszczydole Starym poległ
Dodane przez gmina, w dniu 02.05.2015 r., godz. 17.24
myślę że przegrana Kuchty jest mu należna z uwagi na lizanie d...y obecnej władzy i to nie dla dobra wsi Leszczydół Stary
wybory
Dodane przez Ryszard, w dniu 03.05.2015 r., godz. 14.27
Wygrała, bo rodzina głosowała i popitka była gratis. Do rządzenia powinien być chłop z głową. Taka kandydatka tylko moze się uśmiechać i to jej pozostało z tym akcentem i myśleniem. Zobaczymy po jedej kandencji co sie zmieni w tej wiosce, czy ludzie dobrze oddali swój głos
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2015 r., godz. 03.03
Pana Kuchtę całkowicie wyautowali, widać za mało stawiał przed wyboramy. Aż dziwne tyle lat przy " korytku". a jeszcze nie pojął sztuki "uwodzenia" wyborców?
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2015 r., godz. 04.03
Najważniejsze jest to, że ludzie ze wsi zaczeli chdzić na wybory. Już nie wystarczy kilka osób przekupionych wódą i trochę rodziny. Teraz kandydaci muszą mieć uznanie w swojej miejscowości.. Stawiać przed wyboramy, to przekupstwo, a zorganizować poczęstunek po, to dowód podziękowania. W mojej miejscowości stary sołtys miesiąc przed wybormy już stawiał, no i niestety za dużo u nas pijaków, którzy mogliby nawet własne dusze sprzedać a co dopiero oddać głos na darczyńcę. U nas to ostro stawiał i przed i po. Ja nie rozumię jaki miał w tym interes tyle się wykosztować.
Dodane przez Jacek, w dniu 04.05.2015 r., godz. 07.57
Lepsza kobitka z "jajami" niż chłop bez głowy, a zamiast niej jajem na szyi. Gratulacje i na pohybel zaprzaństwu.
do Ryszarda
Dodane przez zadowolony, w dniu 04.05.2015 r., godz. 08.00
Ja z rodziny nie jestem a głosowałem i nikt mnie do tego nie zmuszał w przeciwieństwie do drugiego kandydata, który do tego namawiał. Jesteś w tej grupie przegranej i próbujesz oczernic.A uśmiechać też się musi umieć w końcu nas reprezentuje. Twoje myślenie jak i wielu z Twojegu okręgu jest mało poważne.Zrobi tyle ile burmistrz będzie chciał, bo to on ma władzę. Zresztą za bardzo przezywacie.
Dodane przez dalszy sasiad, w dniu 04.05.2015 r., godz. 08.12
Gdyby Kuchta nie pajacowal to może by wygrał, a tak wladza uderzyła mu do głowy i wyszło jak wyszło
do zadowolonego
Dodane przez Ryszard, w dniu 04.05.2015 r., godz. 13.43
Słuchaj zadowolony, każdy ma prawo wypowiedzieć się na tym forum i nic Ci do tego kto jak uważa a jak Cię to tak bardzo wkurza to już nic na Twoją psychikę nie poradzę, komentując moją wypowiedź dajesz świadectwo jak sam przeżywasz
Dodane przez mieszkanka LN, w dniu 04.05.2015 r., godz. 15.37
A do nas, do Leszczydołu Nowin burmistrz ani jego zastępca na wybory sołtysa się nie pofatygowali. Zlewka totalna. A radny Nasiadka zapomniał, że jest przedstawicielem wybroców i mieszkańców okręgu z którego został wybrany niż reprezentantem i pełnomocnikiem burmistrza. A Rojek to już nie wiem po co wogóle przylazł tym bardziej, że nie jest to jego okręg wyborczy. Chyba tylko po to by tabliczke z nazwiskami trzymać. Może do tego tylko się nadaje? Ciekawe kto mu kazał?
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2015 r., godz. 15.57
Wygrała, bo rodzina głosowała i popitka była gratis... A u tamtego kazał popitke przynieść z domu. Cały zaściankowy Leszczy - dół.
do anonim z godz. 15.57
Dodane przez mieszkanka wsi, w dniu 04.05.2015 r., godz. 16.36
Masz rację, że głosowała rodzina ale to była rodzina Kuchty to o czym to świadczy? kto uczciwy w swoich wypowiedziach to wie jak było. Przypisujesz "popitke" nie tej osobie co trzeba.przegrana boli ale trzeba się z nią pogodzić.na Monikę nie zagłosował żaden pijak tylko na konkurenta,a byli chyba wszyscy.zdrowo myślący ludzie wiedzą jak to zinterpretować. uderz się w pierś, bo dobrze wiesz że to co piszesz ,to oszczerstwo.Monika będziemy Ci pomagać, a te zlosliwe komentarze to pisza te same osoby, może i jedna tylko pod innymi pseudonimami.
sołtys
Dodane przez Benio po jednym głębszym, w dniu 04.05.2015 r., godz. 17.37
No to "zadowolony" wypaplał całą prawdę czyli zrobi tyle ile burmistrz jej pozwoli czyli będzie ciężko bo wcześniej ta Pani działa w opozycji, zdaje się że w poprzednich wyborach należała do grupy masz wybór czy głos jakoś tak, a burmistrz w innej partii więc ciężko to widzę, no chyba że będzie miała w oczach coś takiego takiego jak Renata Beger i pokona go, uda się jej, no musi pójśc po całości
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2015 r., godz. 17.55
Ladny uśmiech, to się Pani uśmiecha. Lepiej niż mina buldoga, tak jak u wielu radnych i sołtysow. Uśmiecha się Pani przy każdej sposobności. Nie wiem tylko, czy będzie pani do śmiechu współpracując z taką swarą wilków.
syn Pani Popiołkowej
Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2015 r., godz. 10.27
Mamo pal licho czy krew mrożona czy świeża, ważne by mięso było badane bo włosień kręty czai się za rogiem
Dodane przez Ogrodnik, w dniu 06.05.2015 r., godz. 07.30
A co doktór Paprotka szukała na Leszczydole? Jej korzenie są w Rząśniku.
Dodane przez do syna Popiołkowej, w dniu 06.05.2015 r., godz. 08.02
Najpewniej kupić u Rucińskiego, nie liczyć na darmowe. Tam mięso pewnie badają.
zainteresowanie to podstawa
Dodane przez Gośka, w dniu 06.05.2015 r., godz. 11.29
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2015 r., godz. 15.57 "Wygrała, bo rodzina głosowała i popitka była gratis... A u tamtego kazał popitke przynieść z domu. Cały zaściankowy Leszczy - dół." Pasowało by najpierw mieć pewne info a nie pisać pierdoły, sołtys stawiał to ona dała popitkę :P hahaha, ważne kto wygrał? dla mnie tak, bo Kuchta mi nie przeszkadzał, ale za machlojki za plecami mieszkańców poleciał, czemu wyborcy Pana Kuchty wyszli po ogłoszeniu wyników? tak im zależy na wiosce? skoro tak nie ufają nowej Pani sołtys to powinni byli walczyć o miejsca w radzie sołeckiej, żeby kontrolować ją bardziej, żeby ze sprawami wsi być na bierząco, ale po co? lepiej ponażekać pooczerniać i mieć wszystko w głębokim poważaniu, taka nasza społecznosć jest, aby się nie narobić, co do władzy, władza to my!!!! wieś, jak się na coś uprzemy to osiągniemy pytanie czy są chęci? pozdrawiam wszystkich zawiedzionych
gratulacje
Dodane przez miroslawa, w dniu 15.04.2017 r., godz. 17.38
Dobry wybor wspaniala pani Soltys sympatyczna mila i zawsze usmiecznieta pozdrawiam zycze wszystkiego dobrego

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl