Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraV rocznica tragedii smoleńskiej

(Zam: 15.04.2015 r., godz. 17.01)

Minęło 5 lat od tragicznego lotu rządowego Tupolewa Tu-154 do Smoleńska, w którym zginęła ogromna część polskiej elity politycznej wraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią Kaczyńską na czele. 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu zorganizowane zostały społeczne obchody tragedii smoleńskiej w celu przypomnienia o tamtym dramatycznym wydarzeniu.

Foto
.

Również jak co roku, Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie z dużym zaangażowaniem wziął udział w tych uroczystościach.
Autobus z klubowiczami oraz członkami ich rodzin wyjechał z Wyszkowa o godz. 16.00. W tym roku udało nam się dodatkowo porozumieć z sąsiednimi dla nas klubami: łochowskim, węgrowskim oraz z klubem z Sadownego, w rezultacie czego do Warszawy wyruszyła razem silna reprezentacja regionu – ponad 50 osób.
O godz. 18.30 członkowie wszystkich klubów zebrali się pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym, żeby zrobić sobie wspólne zdjęcie. Cały czas na Krakowskie Przedmieście, na Plac Zamkowy i do warszawskiej katedry przybywały zarówno zorganizowane grupy, rodziny, jak i pojedyncze osoby z flagami i transparentami, by wziąć udział we mszy i późniejszym Marszu Pamięci. O godz. 19.00 odbyła się uroczysta msza święta w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela, sprawowana w intencji wszystkich ofiar smoleńskiej tragedii. Mszy przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz.
Kard. Nycz „podkreślił, że dla Polaków ważne jest wyjaśnienie przyczyn katastrofy, a następnie właściwe upamiętnienie ofiar. Jednak – zastrzegł – także do najtrudniejszych zdarzeń w naszym życiu, jak śmierć i choroba, należy czasem nabrać dystansu. „Także do tych tak traumatycznych, jak katastrofa w Smoleńsku” – zaznaczył” (cyt. za wpolityce.pl).
Po skończonej homilii tłum zgromadzony w katedrze, przed nią oraz na Placu Zamkowym zaczął głośno skandować słowa „Chcemy prawdy!”. Niewątpliwie bowiem uroczystości na Krakowskim Przedmieściu są znakiem sprzeciwu wobec rządowych i medialnych kłamstw i manipulacji związanych z tragedią sprzed pięciu lat, co nie znalazło odzwierciedlenia w homilii.
Po mszy organizatorzy uformowali czoło marszu, za którym tłumy przemaszerowały pod Pałac Prezydencki.
Tam z przemówieniem wystąpił prezes PiS, były premier – Jarosław Kaczyński, który podziękował głównie wszystkim osobom i środowiskom, zaangażowanym w podtrzymywanie pamięci o ofiarach katastrofy, a także tym, który wkładają ogrom pracy w realne odkrywanie jej przyczyn.
Po Jarosławie Kaczyńskim, w imieniu rodzin smoleńskich głos zabrała Dorota Skrzypek, a po niej szefowa Warszawskiego Klubu Gazety Polskiej, Anita Czerwińska.
Potężne tłumy zgromadzone w pięć lat po tragedii smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu dają nadzieję na to, że kiedyś dowiemy się o niej prawdy.
org.

Komentarze

Dziękuję KGP Wyszków
Dodane przez Jan, w dniu 15.04.2015 r., godz. 23.53
Zmęczenie materiału widać zaś po wyszkowskim PiS. Oklepana msza za Ojczyznę...
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 16.04.2015 r., godz. 09.17
Spokojne uroczystości z okazji V rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Jarosław Kaczyński spodziewał się ataku mediów, szczególnie na kandydata PiS, Andrzeja Dudę i przyjął najlepszą formułę - podziękowanie za pięć lat wsparcia po Katastrofie Smoleńskiej. Podziękowanie dla kardynała Dziwisza za propozycję pochówku na Wawelu, dla Ojca Rydzyka,dla radia Maryja, telewizji TRWAM,duchowieństwa za modlitwę, za pamięć, za msze święte w imieniu tragicznie zmarłych. Podziękowania dla świeckich, dla komisji parlamentarnej pod kierownictwem A. Macierewicza za realne odkrywanie przyczyn katastrofy, za obronę generała Błasika, podziękowania różnym organizacjom, którzy przedstawiają dokonania prezydenta Lecha Kaczyńskiego i kontynuują jego myśli i wizję, telewizji Republika, Gazecie Polskiej, klubom Gazety Polskiej itp. Uczestnicy jak przedstawił Marek, wyrazili swój sprzeciw wobec rządowych i medialnych kłamstw i manipulacji, skandując słowa "Chcemy prawdy !!!" Coraz częściej powraca, z coraz bardziej zdwojoną siłą, sprawa pomnika na Krakowskim Przedmieściu. Po kompromitujących słowach prezydent Warszawy, wiceprzewodniczącej PO, Gronkiewicz-Waltz, że projekt pomnika światła przypomina jej te nazistowskie, wydaje się, że w niedługiej przyszłości powstanie. Ciekawy jestem jaką figurę zrobi konserwator zabytków, akceptując projekt pomnika.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 16.04.2015 r., godz. 09.21
Zapraszam do współpracy z klubem Gazety Polskiej w Wyszkowie. W najbliższej przyszłości organizujemy 4 maja, spotkanie z redaktorem Sumlińskim i promocję jego najnowszej książki o Bronisławie Komorowskim.
Dodane przez ola, w dniu 16.04.2015 r., godz. 09.35
Spotkanie z Sumlińskim to naprawdę zaskakująca wiadomość. Gratuluję, nie mogę się doczekać przedstawionej przez redaktora oceny najbardziej żałosnego z prezydentów Bronisława Komorowskiego.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 16.04.2015 r., godz. 09.38
Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie popiera kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta Polski. Należymy do "drużyny Dudy". Kampania wkracza w najważniejszy etap, coraz bliżej do dnia wyborów, 10 maja. Widać, że Andrzej Duda chce być prezydentem, ma pozytywny program i pokazuje na przykładzie obecnego prezydenta - co mu się nie podoba i jak to zmieni na lepsze, te zmiany nie są restrykcyjne dla społeczeństwa, porządkują prawo, ograniczają przepisy biurokratyczne, które ograniczają przedsiębiorczość i kreatywność Polaków. Stawia na uprzemysłowienie i dbałość o interesy Polski za granicą. Gdy na jesieni władzę przejmie Prawo i Sprawiedliwość obecny prezydent może "sypać piasek w szprychy" dla nowego rządu. Widać, że rząd PO-PSL, premier Kopacz, chce tylko przetrwać do wyborów parlamentarnych. Media głównego nurtu ciągną ten "rząd za uszy" ale nic z tego nie będzie.
Dodane przez Oburzony, w dniu 16.04.2015 r., godz. 10.30
Zgadzam sie z tym w pełni. Ale do wyszkowskiego PiS mnie pan nie przekona. Jest skompromitowany nepotyzmem.
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 16.04.2015 r., godz. 17.02
Żałosne jest odcinanie się klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie od PiSu i jednoczesne popieranie kandydata Andrzeja Dudy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.04.2015 r., godz. 18.35
Sny o potędze wg. Grzgorza Gajewskiego...
Dodane przez Jacek, w dniu 16.04.2015 r., godz. 21.00
Niby co jest w tym żałosnego prosze pana? KGP odcina się wyszkowskiego PiS, od którego odcięło się wiele środowisk w tym mieście i osób. Od pana też się odcięło wiele osób, co nieprzeszkadza być im nadal narodowcami. Są nimi nadal, tylko kim jest dzisiaj pan?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.04.2015 r., godz. 21.04
Panie Adamie, prosiłbym trochę więcej taktu. Nie chciałbym odpowiadać w tym samym tonie. A jeżeli chodzi o wyjaśnienie tej sytuacji - popieramy Andrzeja Dudę, ponieważ jest najlepszym kandydatem. Jeżeli chodzi o PiS to z pewnością ma wiele wad, jednak w tej chwili nie ma w Polsce innej organizacji, która miałaby szansę dokonać zasadniczych zmian w Polsce. A są one bardzo potrzebne.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 16.04.2015 r., godz. 21.16
Nie ma czegoś takiego jak żałosne odcinanie się od wyszkowskiego PiS - po prostu żyjemy obok. Sądzę, że w Wyszkowie przyjdzie także otrzeźwienie. Przytoczę słowa Bożeny Dykiel : "Nowoczesny patriotyzm prezydenta(Komorowskiego) polega na tym, że razem ze swoją formacją grabią nas, Polaków! — wypaliła Bożena Dykiel w programie „Świat się kręci” na antenie Telewizji Polskiej. Cios w Bronisława Komorowskiego przyszedł z zaskakującej strony - aktorka do tej pory nie dawała się poznać ze swoich politycznych poglądów, a jeśli już, to były to raczej wypowiedzi o lewicowo, a nawet lewackim charakterze. Tym razem Dykiel mocno atakowała prezydenta. Reforma OFE, wiek emerytalny, zabranie twórcom kultury 50% zysków, to takie drobiazgi. Policja, która nie strzeże nas, tylko na nas poluje, miasta, gdzie nie można zaparkować, bo to miasta „słupków”, które produkuje pewnie szwagier — wyliczała. Dykiel przedstawiała też swoje argumenty w sprawie sześciolatków. Sześciolatkom zmieniamy cały front nauki. Ostatnio swojemu wnukowi czytałam polecenie matematyczne, z drugiej klasy, i nie rozumiałam, o co chodzi. (…) To ludzie niekochający Polaków! To ludzie tacy jak premier Tusk, który siedem lat kombinował, jak czmychnąć z tego bałaganu..." Wyszłaby małostkowość, gdyby konflikt lokalny przysłonił sprawy ważne dla naszej Ojczyzny. Dlatego widząc jak prezydent Komorowski zachowywał się w Lublinie, gdzie starł się z zwolennikami KORWINa, szanse Dudy rosną. A czy wygra ? Gdyby nie stronnicze media to miałby bardzo duże szanse.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 16.04.2015 r., godz. 21.16
Nie ma czegoś takiego jak żałosne odcinanie się od wyszkowskiego PiS - po prostu żyjemy obok. Sądzę, że w Wyszkowie przyjdzie także otrzeźwienie. Przytoczę słowa Bożeny Dykiel : "Nowoczesny patriotyzm prezydenta(Komorowskiego) polega na tym, że razem ze swoją formacją grabią nas, Polaków! — wypaliła Bożena Dykiel w programie „Świat się kręci” na antenie Telewizji Polskiej. Cios w Bronisława Komorowskiego przyszedł z zaskakującej strony - aktorka do tej pory nie dawała się poznać ze swoich politycznych poglądów, a jeśli już, to były to raczej wypowiedzi o lewicowo, a nawet lewackim charakterze. Tym razem Dykiel mocno atakowała prezydenta. Reforma OFE, wiek emerytalny, zabranie twórcom kultury 50% zysków, to takie drobiazgi. Policja, która nie strzeże nas, tylko na nas poluje, miasta, gdzie nie można zaparkować, bo to miasta „słupków”, które produkuje pewnie szwagier — wyliczała. Dykiel przedstawiała też swoje argumenty w sprawie sześciolatków. Sześciolatkom zmieniamy cały front nauki. Ostatnio swojemu wnukowi czytałam polecenie matematyczne, z drugiej klasy, i nie rozumiałam, o co chodzi. (…) To ludzie niekochający Polaków! To ludzie tacy jak premier Tusk, który siedem lat kombinował, jak czmychnąć z tego bałaganu..." Wyszłaby małostkowość, gdyby konflikt lokalny przysłonił sprawy ważne dla naszej Ojczyzny. Dlatego widząc jak prezydent Komorowski zachowywał się w Lublinie, gdzie starł się z zwolennikami KORWINa, szanse Dudy rosną. A czy wygra ? Gdyby nie stronnicze media to miałby bardzo duże szanse.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.04.2015 r., godz. 22.16
Ach, te media...spiskują tylko
Dodane przez Anonim, w dniu 16.04.2015 r., godz. 23.17
Dykel bardzo dobrze przedstawiła działanie obecnego rządu. Oni nic nie robią dobrego dla przeciętnego Polaka. Wręcz przeciwnie, działają na jego szkodę. Jak zmienili kodeks pracy? Gdzie 8 godzinny dzień pracy, wolne soboty i niedziele, socjalny? Polacy muszą dłużej pracować, a tylko cząstka cwaniaków dzięki temu bogaci się. Nie ma nikogo, kto porwałby tłum poniewieranych, wykorzystywanych pracowników do walki o powrót godnych praw pracowniczych. Biznesmeni się cieszą, bo mają niewolnimów za nędzne grosze. Nadzieja w PiS-e, ale muszą powyrywać takie chwasty, jak sie rosprzestrzeniły w Wyszkowie- inaczej polegną.
PiS w Wyszkowie kojarzy się źle.
Dodane przez A.K., w dniu 17.04.2015 r., godz. 09.13
PiS w Wyszkowie zniszczyli lokalni działacze. Chyba największy udział w tworzeniu negatywnego odbioru PiS w Wyszkowie ma pan Sobczak. Nikt rozsądny nie będzie akceptował nepotyzmu, niszczenia innych i wsparcia dla negatywnych poczynań miejscowej władzy samorządowej. To wcale nie oznacza, że nie można akceptować poczynań PiS w Polsce. Dla mnie PiS w Polsce jest nadzieją na zmianę na lepsze w tym Kraju zaś wyszkowski PiS jest przykładem złych praktyk partyjnych minionej epoki.
Dodane przez Szałajda, w dniu 17.04.2015 r., godz. 09.41
Niech takie szlachetne roslinki jak Sobczak i Sobieski sami się wyrwą z POlityki. POtem przyjdzie POra na inne chwasty.
Co z tym PiSem
Dodane przez Anonim, w dniu 17.04.2015 r., godz. 09.41
Też tak uważam. Wyszkowski zarząd PiS to polityczne chwasty. Bez ich usunięcia obraz PiS staje się coraz bardziej mętny.
A wyszkowski Psis na to sorry taki mamy klimat.
Dodane przez Pamięć absolutna, w dniu 17.04.2015 r., godz. 10.47
No i niewybaczalna akcja pod sztandarem PiS zwana "racjonalizacją zatrudnienia". Sprzatneli kuchnie, kucharki sprzątaczki a nadal tuczą tłuste wieprze po wosirach, pwik, tbsach i innych.
Dodane przez Katarzyna, w dniu 17.04.2015 r., godz. 14.22
Jest jak jest, ale Duda jest człowiekiem na zdecydowanie wyższym poziomie od obecnego prezydenta Komorowskiego. Ja pomimo niecheci do PiS w Wyszkowie, zagłosuję na Dudę.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.04.2015 r., godz. 15.32
Słyszałem, że pani Ickiewisz z Sitna staruje w niedzielę na sołtysa tej miejscowości. Jeżeli wygra, to burmistrz i radni będą strasznie zawiedzeni. Oprócz tego doszły mnie słuchy, że w sobotę w Rybnie startuje jej siostra na sołtysa. Jeśli obie wygrałyby, to nasze władze nie będą tak bezkarnie działać.
Dodane przez do przedmowcy, w dniu 17.04.2015 r., godz. 21.07
Justyna GARBARCZYK?
Dodane przez ola, w dniu 17.04.2015 r., godz. 22.36
wybierzmy się na te wybory, weźcie aparaty zrobimy zdjęcia Abramczykowi i reszcie naganiaczy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.04.2015 r., godz. 07.37
Przeczytałem swoje felietony na temat tragedii smoleńskiej z internetowego archiwum Wyszkowiaka. Generalnie nic się nie zmieniło w moich ocenach. Ta tragedia i wszystko, co ją poprzedziło, a także co po niej nastapiło pokazuje ze straszliwą ostrością stan polskiego państwa. Pan minister Sienkiewicz określił to słowami, że "państwo polskie istnieje tylko teoretycznie". Ta sama uwaga dotyczy również urzędującego prezydenta. To prezydent jedynie teoretyczny, ponieważ zamiast zajmować się najważniejszymi dla Polski sprawami np. obronnością zajmował się przez 5 lat ogłupianiem Polaków twierdząc np. jeszcze nie tak dawno, że jesteśmy jako kraj bezpieczni " jak nigdy od wieków". Do dzisiaj trwa to ogłupianie i biorą w nim najpoteżniejsze i najbardziej wpływowe osrodki medialne - TVP, TVN i Polsat. Pytanie najważniejsze na dziś - jak wielu Polaków się na te oszustwa nabierze ?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.04.2015 r., godz. 08.25
Ci co nie wierzą w tą propagangę najczęściej nie wierzą już w dobre intencje żadnego kandydata i głosowanie będzie dla nich stratą czasu. Już tyle lat jesteśmy oszukiwani. Przed wyboramy tyle obietnic a po wyborach jedno bagno do którego wybrani pchają się.
Dodane przez do oli, w dniu 18.04.2015 r., godz. 08.27
Lepiej filmiki i na fejsbuk
Smoleńska wrzutka PO
Dodane przez paszczur, w dniu 18.04.2015 r., godz. 10.06
Nikt nie porusza tematu wyborczej wrzutki o nowych odczytach, zdyskredytowanych przez naukowców? To odpowiedź na książkę Rotha. porównanie do badania zestrzelonego samolotu na Ukrainie i nasze " śledztwo" jest zatrważające.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.04.2015 r., godz. 10.49
Przez wiele lat będą walczyć tą tragedią, wypuszczać nowe rewelacyjne fakty niczym nie potwierdzone. To odnosi odwrotne skutki. Naród nie wierzy Rosji, a tym samym rządowi, który przekazuje ich propagandę. Rosja musi mieć coś na sumieniu jeżeli do tej pory wraku i czarnych skrzynek nie oddała Polsce.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.04.2015 r., godz. 17.56
Niektórzy forumowicze cytują słowa znanej aktorki i jej negatywną ocenę rządów PO i pana Bronisława Komorowskiego. Pani ta ponoć ma generalnie poglądy lewicowe. Oznaczałoby to, że kuszenie lewicy in vitro, związkami partnerskimi i gender nie zawsze odnosi pozytywny skutek. Pierwsze objawy myślenia w sprawie tragedii smoleńskiej przejawił natomiast dziennikarz sportowy Stanowski. Jego tekst wzbudza spore zainteresowanie w internecie. Gość generalnie raczej należy do środowiska "młodych, wykształconych, z dużych miast", ale jednak zrozumiał, że jest robiony przez jaśnie nam panującą Platformę Obywatelską oraz różnych funkcjonariuszy poprzebieranych za dziennikarzy w balona. Warto znaleźć tekst i zapoznać się. Panu Stanowskiemu zajęło to co prawda 5 lat, co nie świadczy zbyt dobrze o jego intelekcie, ale lepiej późno, niż wcale.
Dodane przez Potrowo, w dniu 20.04.2015 r., godz. 08.20
Gratulacje dla Pani Jadwigi Ickiewicz z Sitna. Wbrew knuciom szałajdy została wybrana na sołtysa tej wsi. Dziekuję za postawę i decyzję ponownego startu. Jest Pani po prostu potrzebna.
Dodane przez Panbrat, w dniu 20.04.2015 r., godz. 20.46
Lepiej późno niż wcale... W Sitnie bardzo wiele znacząca wizerunkowo porażka demokratycznego przy-wódce burmistrza! Vivat, w sobote otwieram szampana!
Dodane przez zyx, w dniu 20.04.2015 r., godz. 22.15
Nie jestem z Sitna, ale też ciesze się, że burmistrz dostał bęcki od mieszkańców Sitna. Nie zaprzedali swojej godności za drogę, zawalczyli o swojego kandydata i wygrali. Wygrała demokracja, przegrała buta i przebiegłość.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl