Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

Pamiętają o Janie Pawle II

(Zam: 15.04.2015 r., godz. 16.43)

Minęło dziesięć lat od śmierci świętego Jana Pawła II. Tradycyjnie, 2 kwietnia wierni parafii Brańszczyk spotkali się w kościele, aby wspólnie uczcić pamięć o wielkim papieżu- Polaku.

Św. Jan Paweł II powiedział: „Jeśli czujesz akurat, że zbliża się zima, chciałbym abyś wiedział, że nie jest to pora ostatnia. Bo ostatnią twoją porą, twojego życia będzie wiosna. Wiosna zmartwychwstania. Całość twojego życia sięga nieskończenie dalej”. Tymi słowami, na powiatowej uroczystości ku czci św. Jana Pawła II w imieniu organizatorów, wiernych witała Maria Gajewska. Uroczystość zorganizowali: starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski, wójt gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul oraz proboszcz parafii Brańszczyk ks. kan. Paweł Stachecki. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem. Po mszy św. organizatorzy zaprosili zebranych do obejrzenia spektaklu muzycznego w wykonaniu Teatru Prowincja. Widowisko „Santo Subito” przypomniało ważne momenty w drodze do świętości z życia Karola Wojtyły, a później już św. Jana Pawła II. Narratorami w spektaklu są trzy anioły: Rafał, Michalina i Gabriela. W obsadzie wystąpili: Sylwia Bocian, Martyna Kalus-Cholewa i Sebastian Dylnicki. Spektakl odbył się pod patronatem Śląskiego Instytutu Kultury i Sztuki. Następnie uczestnicy mszy św. udali się na Skwer św. Jana Pawła II, gdzie złożyli kwiaty, zapalili znicze i odśpiewali „Barkę”. M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl