Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2020 r., imieniny Krystyny, Sabiny

Zmagania z ortografią pod patronatem burmistrza

(Zam: 15.04.2015 r., godz. 16.39)

Po raz dziesiąty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III, organizowany w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie. Jak co roku patronuje mu burmistrz Grzegorz Nowosielski. Mistrzem Ortografii klas III w roku szkolnym 2014/2015 została Aleksandra Kwiatkowska z SP nr 5.

Celem konkursu jest rozwijanie u uczniów zainteresowań ortograficznych, doskonalenie umiejętności poprawnego pisania, rozbudzenie ciekawości poznawczych i chęci rywalizacji. W etapie gminnym uczestniczyło 18 najlepszych uczniów z ośmiu szkół, których przywitali: wiceburmistrz Aneta Kowalewska i dyrektor szkoły Zbigniew Szczerba. Uczniowie uzupełniali tekst z lukami, rozwiązywali zagadki, przysłowia oraz wyjaśniali pisownię wyrazów z trudnościami ortograficznymi.
Mistrzem Ortografii klas III w roku szkolnym 2014/2015 została Aleksandra Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 5, natomiast tytuł wicemistrza wywalczyła Izabela Gruchalska z tej samej szkoły, III miejsce w konkursie zajęli: Natalia Kamieniecka ze Szkoły Podstawowej w Olszance i Kornelia Chalska ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wyróżnienie otrzymała Maja Falba ze Szkoły Podstawowej nr 1.
Laureaci i wszyscy uczestnicy otrzymali książki, drobne upominki, zaś opiekunki imienne podziękowania z rąk dyrektora szkoły.
Konkurs przygotowały: Małgorzata Gierek, Elżbieta Kwiatkowska, Katarzyna Baranowska.
Katarzyna Baranowska,
oprac. J.P.

Organizatorki serdecznie dziękują burmistrzowi Wyszkowa panu Grzegorzowi Nowosielskiemu za ufundowanie nagród książkowych oraz dyrektorowi Zespołu Szkół Zbigniewowi Szczerbie.

Komentarze

Dodane przez Sąsiad, w dniu 20.04.2015 r., godz. 18.23
Organizatorki serdecznie dziękują... Za co niby, jest to jego jego psi obowiązek, albo niech nie pcha się z facjatą na afisz.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl