Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

Powiat planuje klasę sportową

(Zam: 01.02.2011 r., godz. 12.45)

Samorząd powiatowy zamierza utworzyć pierwszą w szkolnictwie mu podległym klasę o profilu sportowym. W Zespole Szkół nr 1 będą mogli się kształcić pływacy, siatkarze, piłkarze lekkoatleci.

Obecnie klasy sportowe funkcjonują w szkołach podległych gminie, a więc w podstawówkach i gimnazjach. Natomiast w szkołach średnich, które podlegają powiatowi, nie funkcjonowały dotąd klasy sportowe. Jeśli rodzic chciał do takiej posłać dziecko, musiał wybrać placówkę np. w Warszawie. Miejscy radni wielokrotnie zwracali uwagę na tę lukę i apelowali do burmistrza o podjęcie rozmów z władzami powiatu na ten temat. Starostwo kilka lat temu próbowało utworzyć klasę sportową, jednak oferta nie spotkała się z zainteresowaniem – było zbyt mało chętnych. Teraz ponownie przymierza się do jej uruchomienia. W minionym tygodniu w Zespole Szkół nr 5 (działają tu klasy sportowe) odbyło się spotkanie z rodzicami w sprawie powołania klasy sportowej w szkole średniej. Uczestniczył w nim wicestarosta Zdzisław Damian Bocian, naczelnik wydziału edukacji Starostwa Krzysztof Arbaszewski i około dwustu rodziców. Klasa o profilu sportowym miałaby powstać w Zespole Szkół nr 1. By powiat ją uruchomił, musi się do niej zgłosić minimum dwudziestu chętnych. W tej chwili Starostwo przeprowadza symulację kosztów jej prowadzenia. Władze liczą, że w kolejnych latach do nauki w klasie uda się zachęcić młodych ludzi spoza powiatu wyszkowskiego, którzy mogliby korzystać z bursy, czy internatu.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl