Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2020 r., imieniny Adeli, Klemensa

Radny wytyka braki na stronie

(Zam: 08.04.2015 r., godz. 17.10)

Nieaktualne informacje znajdujące się na stronie internetowej gminy wytykał urzędnikom radny Adam Szczerba. Do niedawna można było na niej wyczytać, że wiceburmistrzami są Adam Mróz i Adam Warpas. Głos w tej sprawie zabrał podczas sesji, która odbyła się 26 marca. Według niego, na stronie turystycznej widniała informacja o klubie Odysey, który nie istnieje.

W chwili, kiedy zabierał głos, w zakładce „kontakty” w wykazie kierownictwa Urzędu byli nadal Adam Warpas i Adam Mróz. A. Szczerba zwrócił także uwagę, że w tej samej zakładce Agnieszki Ołdak nie było na liście osób zatrudnionych w wydziale edukacji.
Przy okazji radny zawnioskował o dodanie przy nazwiskach radnych adresów e-mailowych, którymi się posługują.
– Na stronie internetowej gminy jest kalendarz imprez, które gmina organizuje lub w których uczestniczy. Nie ma w nim znaczącej ogólnopolskiej imprezy Grand Prix Mazowsza na Orientację Sportową, a na stronie Polskiego Związku Orientacji Sportowej gmina jest wymieniana jako patron honorowy. To spore przeoczenie, bo zainteresowanych tego rodzaju rozrywką jest bardzo dużo – zauważył A. Szczerba.
Radnemu nie podobało się, że nie o wszystkich terminach wyborów sołtysów gmina informowała na swojej stronie internetowej. Według niego, 19 marca po raz pierwszy poinformowała o wyborach, na liście których znalazło się zebranie sołeckie odbywające się tego samego dnia co publikacja komunikatu.
– Dla kogoś, kto nie czyta tablicy ogłoszeń, ma mniejszy kontakt z ludźmi, a odwiedza stronę internetową, ta informacja była za późno podana – podkreślił. – Patrząc tylko pobieżnie na stronę internetową wyłapałem tyle elementów – podsumował.
– Proszę nie być takim skromnym, myślę, że parę godzin poświęcił pan na tę analizę – odpowiedział burmistrz Grzegorz Nowosielski dziękując za uwagi. – Jak pan wie, przechodzimy zmiany organizacyjne, personalne w obszarze komunikacji społecznej i promocji. Poprawimy te kwestie. Jeśli chodzi o wybory sołeckie, to sołtys informuje mieszkańców o wyborach w sposób zwyczajowo przyjęty. Najczęściej to tzw. kula, czyli kartka przekazywana od sąsiada do sąsiada. Frekwencja na zebraniach sołeckich jest duża, i nie miałem informacji, że ktoś zainteresowany o nich nie wiedział.
Po interwencji radnego, urzędnicy uzupełnili stronę internetową o brakujące informacje. A Szczerba podczas debaty zwracał też uwagę na nieaktualizowany w pełni Biuletyn Informacji Publicznej m.in. o informacje dotyczące zmian w budżecie. W tej kwestii Urząd ma nadal sporo do nadrobienia choćby w zakładce dotyczącej zarządzeń burmistrza – przy wielu wprowadzonych do BIP-u numeracjach brakuje odpowiednich plików.
J.P.

Komentarze

Dodane przez ktoś, w dniu 08.04.2015 r., godz. 18.05
I dobrze, że wytyka.chociaz jeden odważny, bo reszta to na usługach przecież. No to się doczekaliśmy wladzy-pantoflarzy burmistrza. a Grzesiu jak urósł w piorka i mocny w gębie się zrobił, pan i wladca.
Dodane przez ..., w dniu 08.04.2015 r., godz. 18.39
A ta reorganizacja urzędu to nie trwa już 12 lat?
Dodane przez >, w dniu 08.04.2015 r., godz. 18.47
Naiwne to tłumaczenie burmistrza. A miało być tak śmietankowo.
Dodane przez Pitu Pitu, w dniu 08.04.2015 r., godz. 19.12
Nowosielski zakaził Wyszków bylejakością.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.04.2015 r., godz. 14.22
Gdzie burmistrzów sześć tam nie ma co jeść. Nic nie jest dopilnowane, ile jeszcze lat potrzeba, bo 12 to było za mało
Witam
Dodane przez Jątek, w dniu 09.04.2015 r., godz. 19.38
Wyszkowska informacja internetowa jest jak wydziłał promocji. Dużo żre, tylko mało mleka daje. To chyba efekt wieloletniej praktyki zatrudniania miernych, biernych, ale soich na urzędowych stanowiskach.
Dodane przez ola, w dniu 09.04.2015 r., godz. 19.44
urzędujący mają przekonanie, że ilością można zastapić jakość, i jakoś to będzie - no, nie da się...
- odpowiedział burmistrz Grzegorz Nowosielski dziękując za uwagi.
Dodane przez Kaliope, w dniu 09.04.2015 r., godz. 20.45
Oj, znając burmistrza, to chyba ciężko te podziękowania przeszły mu przez gardło. Takie uwagi z ust pana Szczerby, to kolejny policzek wymierzony, zazwyczaj aroganckiemu, przywódcy. Tak trzymać panie Adamie!
Dodane przez nn, w dniu 10.04.2015 r., godz. 09.39
Chciałbym aby opozycja rosła w siłę bo mają zdrowe zasady. Gburmistrz i jego ekipa nie zdała egzaminu, co było widać już podczas sprawy diet. Nie zdziwię się , jak jeszcze przed końcem kadencji nastąpi zmiana tej ekipy. Rojek, Abramczyk, Wróbel, Hryniewicz czy Piórkowska przynoszą wstyd.
Dodane przez Zdumiewająca sprawa., w dniu 10.04.2015 r., godz. 13.29
Taki radny Rojek. Pracuje w PWiK, wynagrodzenie ma z naszych opłat za wodę i ścieki. I ten człowiek tak agresywnie walczy o jak największą dietę radnego. Przecież jest pewnie zwalniany na sesje i z tego powodu nie obniżają mu wynagrodzenia. Z tego co pisali komentatorzy jego córka zatrudniona jest w urzędzie, a żonę nie zwolniono jak inne sprzątaczki. Czyli utrzymujemy tą rodzinę z podatków. A on żądał wysokich diet, mimo, że radni wiejscy największą dietę mają 262,50 złotych. To przykre jaka zachłanność.
Dodane przez Gumowiec, w dniu 10.04.2015 r., godz. 14.09
Czy PWiK zwalniając Rojka na różne POsiedzenia związane z POpłatnym POpiardywaniem odlicza mu ten czas z pensji. A czym w tym PWiK on się zajmuje. Jest ktoś kto może to sprawdzić?
Dodane przez A fee rra, w dniu 11.04.2015 r., godz. 16.32
Ta strona to jeden wielki koncert życzeń. To następna porażka super Wyszkowa - lidera.
Dodane przez Plebs, w dniu 12.04.2015 r., godz. 10.43
POwiedział Nowos dziękuję? A to nowość, do tej POry jego ulubioną demokratyczną odpowiedzią było - nie miałem obowiązku. Dodać należy, że Nowos w ogóle nie ma obowiazku być nawet burmistrzem.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.04.2015 r., godz. 12.28
Czy radna i sołtys Lucynowa bierze podwójną dietę za posiedzenie rady jako radna i sołtys?
Dodane przez xyz, w dniu 13.04.2015 r., godz. 12.08
Było słychać, że przez pół roku burmistrz i jego klika nie będą nic robić, tylko będą świętować wygrane wybory. W mediach tylko o balach, nagrodach, i wyróżnieniach, no i wspaniały wynik poparcia dla władz w pożal się Boże sondażu. Panie Adamie dobrze, że ich poganiasz do roboty. W Tobie nadzieja dla Wyszkowa.
dieta
Dodane przez do anonim, w dniu 13.04.2015 r., godz. 14.16
nie ma drugiej diety.a co przegralas w wyborach ,i to cie tak interesuje/
Dodane przez Wiesia, w dniu 13.04.2015 r., godz. 16.04
Ostatni wpis z14.16.....wiadomo kto napisal , o poziomie tej osoby szkoda rozpisywac sie, buractwo,prostactwa,a do tego jak znam to i.akcent mowy szczegolny. A gdzie mialo sie to nauczyc.
do dieta
Dodane przez obiektywna, w dniu 13.04.2015 r., godz. 16.22
A Ty co się tak unosisz? Ktoś grzecznie pyta, to się grzecznie odpowiada.to interesujące pytanie i sama nie wiedzialam jak to właśnie z tym jest?.po co żyć w przekonaniu, ze bierze pani sołtys dwie diety i ją za to krytykować? A tak jest jasna sytuacja.kto pyta nie błądzi. Może to Ciebie jakoś bezpośrednio tyczy, że takie oburzenie? Wystarczy poruszyć temat pieniądza i wychodzi prawdziwe oblicze.
do dieta
Dodane przez widzący, w dniu 14.04.2015 r., godz. 08.30
A według mnie jednak pobiera co miesiąc dietę radnej i przy każdej sesji dietę sołtysa. Ale będzie można to sprawdzić dopiero w oświadczeniu majątkowym. I też bym się tak nie unosił bo powina być to informacja publiczna.
prawdomówna
Dodane przez do anonim, w dniu 14.04.2015 r., godz. 10.10
Jeśli chodzi o naszą sołtysową P.Białek to nieotrzymuje dodatkowej diety ale otrzymuje pieniążki z podatków od mieszkańców Lucynowa którzy jej wplacają osobiście jako sołtysowej.Druga sprawa to nie chciala aby ktoś inny został soltysem,bo oczywiście 4 lata organizowała festyny i boi się ,żeby sprawy związane z tymi organizowanymi imprezami nie ujrzały swiatła dziennego,bo większość mieszkańców nie da się omamić tak jak do tej pory ona czyniła,a niektórzy wiedzą ,że jeśli nie zarobiła na którymś festynie,to i napewno nie dołożyła nawet wdowiego grosza.Dlatego na wszystkich festynach na koniec jest zbiórka do kapelusza.To jest ewenement w naszej gminie,gdzie dzieją się takie rzeczy i wladza milczy.
Dodane przez TD, w dniu 14.04.2015 r., godz. 10.47
Wszelkie zbiórki do kapelusza bez odpowiedniej rejestracji są niezgodne z prawem. Taka informacja jest podstawą do wszczęcia postępowania wyjaśniającego z urzędu.
Dodane przez O co chodzi?, w dniu 14.04.2015 r., godz. 12.08
Ciekawe, jak Nowosielski, Abramczyk, Rojek, Piórkowska i Wróbel chcą zamknąć usta radnemu opozycji Szczerbie. Przecież co sesja to wyciąga im lenistwo, kompromitujący skok na kasę publiczną, nietrafione albo źle wykonane inwestycje i ciemne machinacje. Wiadomo, że odzywki koalicji będą coraz bardziej chamskie, więc może zorganizować drużyny obywatelskie, które będą chodzić na sesje i wspierać radnych opozycyjnych aby nie zostali np pobici albo musieli słuchać wyzwisk. Widziałem jak sołtys Curuł był nabuzowany, gdy koalicja mu nagadała, że Szczerba chce mu zabrać dietę. 16:5 to duża różnica ale opozycja ma swoją rolę do spełnienia. Prasa niezbyt ochoczo garnie się do kontroli władzy. Dobrze wybuczeć takiego chamskiego radnego albo nagrać i puścić na facebooku lub youtube.
do radnego P.Adama Szczerby
Dodane przez mieszkaniec Lucynowa, w dniu 14.04.2015 r., godz. 15.39
Prośba moja do Pana jeśli to jest możłiwe niech Pan da porządnie popalić naszej radnej,bo jak ja ją widzę oraz jej wypowiedzi nie trzymające się kupy.Pan o dietach radnych o zmniejszeniu a ona wyskakuje z dietami sołtysow i broni tych diet.Z tego co zauważyłem jest Pan jedyną osobą na któtym można polegać,czlowiek wykształcony,świadomy tego co mówi.Nasza radna P.Kazimiera Bialek wie ze gdzieś dzwonią tylko nie wie w ktorym kościele,osoba bez żadnego obycia kulturalnego .A jak chciało sie do koryta,to i trzeba się od czasu do czasu odezwać,tylko wstyd jest mi i naszym mieszkańcom,ze taka osoba jest radną.
Brawo Panie Adamie, prosimy o więcej.
Dodane przez ROY - Rojek, w dniu 14.04.2015 r., godz. 16.18
Brawo Panie Adamie, Pan jeden pokazuje całemu Wyszkowowi jaki poziom reprezentuje cała reszta. Wyborne widzieć i czytać o tym rozwścieczonym, prymitywnym towarzystwie. Sarkazm burmistrza, to nic innego jak nerwoklik, nic nie ukryje faktu, że takie mądre i proste punktowanie przysparza mu siwizny. Na zatrudniał tylu kompetentnych ludzi, niech teraz spija za leni zważone piwo. Tak trzymać panie Adamie, mamy dzięki panu świetną pożywkę do drwin z tego przereklamowanego urzędu!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 15.04.2015 r., godz. 07.55
Na infowyszkow są filmiki z obrad rady, gdzie możemy zobaczyć jak mataczą nasi wybrani w demokratycznych wyborach. Szkoda, że nie ma nagrań ze spotkań przed sesyjnych. Z nich byśmy się więcej dzowiedzieli o poczynaniach naszych władz.
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 15.04.2015 r., godz. 08.55
Widzę, że pan Szczerba i komitet Masz Wybór,jako jedyni reprezentują interesy nas, mieszkańców Wyszkowa, proszę zainteresować się segregacją śmieci w naszej Gminie bo urzędnicy tego wcale nie nadzorują. Segregowane śmieci miały być w kolorowych workach w zależności jakie odpady, są tylko worki szare i nadrukiem jednolitym tj. pracownicy z rolki dają worki szare np z napisem papier kilka sztuk. Dziś widziałem, że przyjmują nawet śmieci w workach koloru czarnego, nieprześwitującego, co w ogóle jest zaprzeczenie idei segregacji odpadów. Druga sprawa to nadal są dzikie wysypiska a miało być tak pięknie. Jest także brak wystarczającej liczby koszy na śmieci. Leniwy urząd mimo, że zatrudnili tyle ludzi nie wychodzi w teren i tego nie widzą. Niech pan im to przypomni, wolą tylko naskakiwać na pana, to skandaliczne zachowanie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl