Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Budynek coraz wyższy

(Zam: 08.04.2015 r., godz. 17.12)

Coraz wyższy jest obiekt budowany przez firmę Mleks przy ul. Dworcowej. W założeniu miał wyglądać tak jak na wizualizacji przygotowanej przez Urząd Miejski. Ogłaszając przetarg na dzierżawę działek na targowisku gmina zastrzegła, że budynki, które mają tam powstać, muszą być podobne do istniejącego sklepu ogrodniczego i mieć jedną kondygnację.

Foto
Budynek coraz wyższy
fot. Justyna Pochmara
Foto
Wizualizacja przygotowana przez Urząd Miejski

Załączyła do dokumentacji wizualizację. Tymczasem powstający obiekt jest coraz wyższy. Naczelnik nowo powstałego wydziału zagospodarowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami Urzędu Miejskiego Iwona Kozon zapewnia jednak, że zdaniem Urzędu, inwestycja odbywa się zgodnie z założeniami i nie ma mowy na tym etapie inwestycji o jakichkolwiek zastrzeżeniach.
Jak poinformowała, po 30 kwietnia ma być wyłożony do publicznego wglądu projekt nowego planu zagospodarowania przestrzennego, który umożliwi poprowadzenie budowy także na reszcie wydzierżawionych w ubiegłym roku działek przy ul. Dworcowej.
J.P.

Komentarze

Dodane przez czytelnik, w dniu 08.04.2015 r., godz. 17.57
Pani naczelnik może sobie zmieniać warunki przetargu po jego rozstrzygnięciu, jest to zgodne z założeniami i burmistrz nie ma zastrzeżeń. Przepraszam JAK SIĘ ZMIENIA WARUNKI PRZETARGU TO SIĘ GO POWTARZA. SPRAWA DLA CBA
Dodane przez Anonim, w dniu 08.04.2015 r., godz. 18.16
A kiedy to obecna władza powiedziała prawdę? Burmistrz tyle lat urzędowania to nauczył się kłamać i widać pojęty, bo bardzo dobrze mu to wychodzi.tyle że ja akurat znam się na ludziach i jego czarownie na mnie nie działa. Jak można potem ludziom patrzeć w oczy? wszedzie gdzie tylko kawalek placu to sprzedać, bo tak najłatwiej.no ale biznesmeni wazniejsi niż zwykli ludzie . zapomniał już Grześ co to ubóstwo i bieda
Kpina
Dodane przez ola, w dniu 08.04.2015 r., godz. 18.18
No nie, różnicy nie ma żadnej. A może Panią nową naczelnik Kozon trzeba wysłać na badania?
Dodane przez Listonosz, w dniu 08.04.2015 r., godz. 18.43
A te kolorowe, nic nie znaczące obrazki (wizualizacje) to ile kosztują, pan burmistrz płaci za to z własnej kieszeni?
Dodane przez aaa, w dniu 08.04.2015 r., godz. 18.56
Przy nastepnych wyborach głosujcie ciemnogrody na obecną władzę.....ciedzieć cicho tu rządzi pan N
atlas
Dodane przez Ania, w dniu 08.04.2015 r., godz. 21.32
o dobra fotka widzę auto z logo Atlas ciekawe kto nim śmiga :)
Dodane przez S., w dniu 08.04.2015 r., godz. 23.17
Zapytamy panią naczelnik o szczegóły.
Uczciwość wypowiedzi pani Kozon????
Dodane przez Antoni., w dniu 09.04.2015 r., godz. 07.23
Każdy kto miał sprawę do załatwienia z panią Kozon zdołał się przekonać że nie należy w wierzyć we wszystko co mówi. Zaś dla burmistrza jest to osoba ważna gdyż to ona zapewnia dochody dla gminy ze sprzedaży nieruchomości w których posiadanie weszła Gmina Wyszków i częstokroć odbywa się to z krzywdą dla obywateli. Bez tych dochodów byłaby bieda, oj bieda. Taka gmina.
Dodane przez Marko, w dniu 09.04.2015 r., godz. 08.45
Wizualizacje jednak sporo nas kosztują, urząd zaciska na wszystkim pasa, a na takie przedwyborcze pierdoły jak tzw. "koncepcje" wydaje sie tu sporo kasy. Taka jedna kosztowała 6 tys zł., zainkasował pan W. S. Bez sensu to wszystko skoro i tak robi się później, co się chce.
Dodane przez ..., w dniu 09.04.2015 r., godz. 10.09
Nawet baranom tła się w wizualizacji za 6 tysi zmienić nie chciało i na targu mamy las.
Proszę o pomoc
Dodane przez Klient, w dniu 09.04.2015 r., godz. 10.16
Gdzie mogę znaleźć informację o dochodach i przetargach wynikłych z gospodarki sprzedaży nieruchomości?
Dodane przez rozenek, w dniu 09.04.2015 r., godz. 10.43
do kliienta w osobistych archiwach p kozon,do antoni w rzeczt samej
Dodane przez Klient, w dniu 09.04.2015 r., godz. 11.44
Zaczyna się robić ciekawie. Ile w takim razie i po co wydano pieniędzy na mrzonki o ratuszu? To też finansowała pani świeżo upieczona naczelnik?
Dodane przez Inwest, w dniu 09.04.2015 r., godz. 16.15
Co mówi w takich przypadkach prawo, bo słowom pani Kozon nie potrafię do końca zaufać.
Dodane przez gs, w dniu 09.04.2015 r., godz. 20.10
Pamiętacie zamianę działek w Natalinie na działkę w centrum? Czuję powiązanie.
Dworcowa Budynek coraz wyższy
Dodane przez Wyszkowianka, w dniu 09.04.2015 r., godz. 21.18
Z niepokojem obserwuję budowę na targowicy. Budynek rośnie w górę. Tak myślę komu on będzie służył skoro i tak jest dużo wolnych pomieszczeń w pawilonach wcześniej wybudowanych. Może należałoby zamiast tego wybudować wiaty by drobni sprzedawcy mogli skryć się przed deszczem i żeby ich było stać zapłacić za to schronienie i by mogli sprzedawać w ludzkich warunkach bo przecież płaca za swoje stanowiska pod chmurką. Zastanawiam się jak to możliwe wydzierżawić plac na 30 lat i pozwolić postawić budynek. Co będzie dalej czy targowica upadnie. Chyba miał rację Pan Głowacki mówiąc ,że burmistrz Nowosielski chce zlikwidować targowisko. Szkoda że nikt nie myśli o drobnych kupcach , którzy zarabiają na życie. Druga sprawa to czy to dobry pomysł by budować Dom Dziecka przy targowicy.
Dodane przez Dogma, w dniu 09.04.2015 r., godz. 22.05
Zaczyna nam się czarowanie, a Nowos niech zmieni imię na Czaruś. Warto przyjrzeć się tej sprawie z bliska.
Dodane przez ja, w dniu 09.04.2015 r., godz. 22.53
Budynek postawiony niezgodnie z planem - gdzie jest wyszkowski PINB czyżby jedne ręce. W przypadku nieprawidłowości budowa powinna być natychmiast wstrzymana i nakaz przywrócenia stanu zgodnego ze złożonymi dokumentami. Znając Wyszkowski PINB nie ruszą się z Alei Róż bo mogliby się narazić ....
Dodane przez Aleksander, w dniu 10.04.2015 r., godz. 07.11
Do "gs"Takich działk co to sa zamieniane gorsze (prywatny właściciel) na lepsz np w centrum (Gmina Wyszków) jest coraz więcej. Swoje interesy robią również niektórzy geodeci zmieniając granice bez wiedzy właściciela ale tak aby ktoś na tym zarobił. Ludzie latami nie wiedzą, że ktoś ich przy pomocy geodety pozbawił części własności. Kto w tym procederze uczestniczy - no kto??????? Urzędniczy dziki zachód.
Dodane przez ~(), w dniu 10.04.2015 r., godz. 09.02
he he jaka dzierżawa? ciemny naród wszystko kupi
Dodane przez ;), w dniu 10.04.2015 r., godz. 09.13
Po prostu o wszystko pytajcie. Urzędniczy papier powie wszystko. Do skutku.
Dodane przez nn, w dniu 10.04.2015 r., godz. 09.25
Kozon to szara myszka z urzędu w Somiance. Ta szara myszka jest teraz najważniejszym urzędnikiem w urzędzie miejskim w Wyszkowie. Już w poprzedniej kadencji miała dużą władzę, większą niż wiceburmistrzowie Mróz czy Warpas. Dlaczego, bo realizowała w praktyce zadania wydawane jej przez gburmistrza. Gburmistrz, który zachowuje się głównie jak pośrednik w obrocie nieruchomościami i jego elyta określali co chcą a głównie Kozonowa, prowadziła zmiany w planach zagospodarowania na wsiach, cząstkowe plany miejscowe na terenie miasta, odlesianie, zamiany gruntów, wykupy dróg itp. Takich zmian na zamówienie jest wiele. Oczywiście dla swoich, popierającego biznesu. Radni to posłusznie przyklepują, bo dostają za to inwestycje na swoim terenie, aby później się pochwalić co tak zrobili dla danej społeczności. Później Fijałkowska realizuje inwestycje drogowe, kanalizacje itp. Jak ktoś jest nie w elycie to ma kłopot czego przykładem są długie oczekiwania na inwestycje w Sitnie, Rybienku Nowym czy gdzie indziej. Nasze miasto jest bylejakie bo główną rolę odgrywają takie szare myszki, które niektórych spraw nie ogarniają, jak np urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne. Tu panuje chaos, dostajemy niechlubne nagrody. Dopóki będzie ten gburmistrz czy główne urzędniczki to będą niekompetentne szare myszki jak Kozon, Fijałkowska czy Ryszawa to nie ma co liczyć na piękny i funkcjonalny Wyszków. Zgadzam się z czytelnikiem, to jest sprawa dla CBA, nie mamy omamów wzrokowych, pani redaktor krótko i zwięźle przedstawiła nam sprawę.
Widmo brzydoty krąży nad Wyszkowem
Dodane przez #NowoczesnyWyszków, w dniu 10.04.2015 r., godz. 10.15
Kolejny przykład ochydztwa w tym mieście. Czy nie mozna było rozpisać konkursu architektonicznego na zabudowę targowiska, żeby to miało ręce i nogi, żeby to miało jakiś walor estetyczny. Nie rozumiem. W innych miastach mozna a u nas nie. Wszyscy za przeproszeniem mają to w d... z władzami tego miasta na czele. Nie rozumiem ludzi, popleczników burmistrza, jego żony, którzy w wywiadach nie mogą się nachwalić jak to Wyszków pod rządami Nowosielskiego "wypiękniał". Widać to zwłasza na ul. Sowińskiego, teraz Dworcowej. Oczywiście odpowiedzialni za budowę na Dworcowej nie widzą problemu. Najgorsze w tym jest to, że nie zanosi się na to by było lepiej. Klątwa wisi nad tym miastem. Miejski syf, brzydota architektoniczna, wszechobecna miernota i bylejakość. Oto Nowoczesny Wyszków burmistrza Nowosielskiego.
Dodane przez ja, w dniu 10.04.2015 r., godz. 10.23
Aleksander mnie to spotkało - geodeta nic na ten temat ( na wniosek starosty zostały zmienione granice działki) nie wiedział bo on ma plany a na gruncie zupełnie coś innego
Dodane przez Anonim, w dniu 10.04.2015 r., godz. 10.35
Czy nie ma osób, ktore wzięły by się za ten bajzel i po kierowały odpowiednie służby, by zajęły się wyjasnieniem pewnych spraw?
nie mamy omamów wzrokowych, pani redaktor krótko i zwięźle przedstawiła nam sprawę.
Dodane przez Demokratyczny przy-wódce, w dniu 10.04.2015 r., godz. 11.23
Tak, Pani redaktor przedstawiła sprawę krótko i zwięźle, ale również obiektywnie. Przez to jest przez Nowosielskiego dykryminowana i dlatego czytelnicy "Wyszkowiaka" nie mogą zapoznać się z ogłoszeniami o przetargach. Demokratyczny Przywódca, jakim sam się nazwał Nowosielski, nie raczył nawet złożyć życzeń mieszkańcom z okazji świąt Bożego Narodzenia za pośrednictwem naszej gazety. Co innego pompowanie życiodajnej kroplówki w nowokomucha. Tam przecież nikt nie pisze o śmierdzących przetargach, dzierżawach itp. tam się burmistrzowi robi rowy.
Dodane przez kaczor, w dniu 10.04.2015 r., godz. 12.39
najbliższe wybory na sołtysa w Leszczydole Działki może p Kozon, w celu uzdrowienia miejscowych mieszkańców w zakresie gospodarki przestrzennej- dużo się buduje .
Dziwny proceder trwa w Wyszkowie
Dodane przez A.K., w dniu 10.04.2015 r., godz. 12.54
Osobiście radzę wszystkim sprawdzić czy jeszcze prawnie posiadają nieruchomości które uważają za swoje. Od jakiegoś czasu trwa przewłaszczanie ternów prywatnych. Nie wiem jak ten proceder funkcjonuje ale mnie to dotknęło. Dziwnym trafem nigdzie nie można dotrzeć do map z przed 1990 roku tak jakby wcześniej nic nie funkcjonowało i nic nie istniało. Rzekomo nowopowstała dokumentacja stworzono w wyniku inwentaryzacji terenów tylko, że przy tej inwentaryzacji nie było właścicieli. Mam przypuszczenia, że kilku geodetów i nie tylko geodetów dobrze na tym zarobiło. A mieszkańcy cóż nawet nie wiedzą, że ktoś ich pozbawił części lub całości dorobku życiowego.
Dodane przez G, w dniu 10.04.2015 r., godz. 13.13
Jeszcze większe kwiatki rosną na mapach z laty 60-70 gdzie wiele terenów stanowiło nieuregulowane mienie pożydowskie w Wyszkowie. Tam dopiero mamy niezłe bagno. Żydzi i z tym zrobią powoli poorządek.
Dodane przez Dlaczego Wyszków nie jest pięknym miastem?, w dniu 10.04.2015 r., godz. 13.18
Gdyby burmistrz pozyskiwał 3-4 miliony złotych rocznie więcej dofinansowania z UE to rozwiązano by sprawę dróg. Nie owijając w bawełnę, pieniądze zewnętrzne dysponowane są po linii partyjnej, czego najlepszym przykładem jest Struzik z PSL i kasa do gmin gdzie są Wójtowie z PSL. A w Wyszkowie przecież Mróz i Nowosielski są z PO, wystarczyło trochę się zakręcić, trochę pojeździć do Warszawy. Nawet tego im się nie chciało, to lenistwo jest porażające. Bez dofinansowania takie miasta jak Wyszków będą się rozwijać dużo wolniej. Dlaczego nie ma ratusza, który uporządkowałby centrum Wyszkowa, dlaczego nie ma obwodnicy śródmiejskiej, która rozładowałaby korki, dlaczego nie ma inwestycji w turystykę, zagospodarowania terenów przy rzece, przy których powstawałyby nowe miejsca pracy. Dużo pytań a dostajemy w odpowiedzi niestrawną papkę, która jest "posiłkiem z cateringu niż pełnowartościowym obiadkiem z wyszkowskiej stołówki szkolnej".
Do A.K.
Dodane przez Jan, w dniu 10.04.2015 r., godz. 16.21
Proszę coś więcej na ten temat napisać. Jakie jest w sprawie tych zarzutów stanowisko naszych władz?
Dodane przez Jątek, w dniu 11.04.2015 r., godz. 10.47
Zapłacili też pewnie sporo kasy na inną niepotrzebna wizualizację bulwaru i nadbużańskiej skarpy. Cyba tego samego autora co zawalić chciał wszystko betonem. Ile to kosztowało i kto płacił, po co to?
Dodane przez mieszkaniec/wyborca, w dniu 11.04.2015 r., godz. 13.34
To tylko kolejny przykład na arogancję władzy. Myśli, że plebs kupi wszystko co mu sie na kolorowym obrazku pokaże. Za sprawę opowiedzialny był chyba burmistrz Mróz. Może jego należy spytać.
Dodane przez A fee rra, w dniu 11.04.2015 r., godz. 16.26
Mało tego, że budynek rośnie w górę, to jeszcze parter różni się zupełnie od tego rysunku. Kto jet za to odpowiedzialny, bo przdałaby sie co najmniej reprymenda!!!
Dworcowa Budynek coraz wyższy
Dodane przez Wyszkowianka, w dniu 11.04.2015 r., godz. 20.06
Z niepokojem obserwuję budowę na targowicy. Budynek rośnie w górę. Tak myślę komu on będzie służył skoro i tak jest dużo wolnych pomieszczeń w pawilonach wcześniej wybudowanych. Może należałoby zamiast tego wybudować wiaty by drobni sprzedawcy mogli skryć się przed deszczem i żeby ich było stać zapłacić za to schronienie i by mogli sprzedawać w ludzkich warunkach bo przecież płaca za swoje stanowiska pod chmurką. Zastanawiam się jak to możliwe wydzierżawić plac na 30 lat i pozwolić postawić budynek. Co będzie dalej czy targowica upadnie. Chyba miał rację Pan Głowacki mówiąc ,że burmistrz Nowosielski chce zlikwidować targowisko. Szkoda że nikt nie myśli o drobnych kupcach , którzy zarabiają na życie. Druga sprawa to czy to dobry pomysł by budować Dom Dziecka przy targowicy.
Dodane przez Erik, w dniu 11.04.2015 r., godz. 21.01
Czas najwyzszy,aby tym sobiepanstwem,dranstwem,kretactwem zainteresowaly sie odpowiedniego organa. A co na to wyszkowska policja I jej komorka,ktora powinno zainteresowac ta dzialalnosc. Za pozwoleniem burmistrza dzieja sie nie ciekawe, a wrecz zatrwazajace rzeczy. Sprawy osob,ktore dokonaly nie zgodnych z prawem dzialalnosci sa w nieskonczonosc przeciagane,aby nastepnie przekretyzamiesc pod dywan. Pond rok temu, pewne osoby za zgoda Urzedu dokonaly drastycznej wycinki lasu na tylach ul Kolejowej w Rybienku Lesnym. Teren ten jest pod ochrona Natura 2000. Jednoczesnie Teren ten w okresie,kiedy wylewal Bug byl zbiornikiem wody I po czesci chronil posesje ulicy Kolejowej przed ogromnym zalaniem. Mimo protestow mieszkancow i bezprawia jakiego tam dokonano niszczac ogrom drzew,tym samym ptactwo,jeze i inna ciekawa faune i flore. Pani z urzedu zapewniala,ze nic tam nie bedzie sie robic. No I coz tych zapewnien,jezeli dzisiaj ponownie nawozony jest piasek,gdzie powinny byc zasadzone trzykrotnie wiecej drzew niz zostalo wycietych. Sprawa wyceny zniszczen tez duzo mowi. Powolano eksperta do wyceny,ktory stwierdzil,ze nie jest w stanie ocenic zniscczenia,ale byl w stanie policzyc nie malo dla siebie za ta usluge. Ciekawa jest sprawa,ze przed wycinka operat szacunkowy robil nadlesniczy z Nadlesnictwa Leszczydol I dokladnie wie jakiego zniszczenia dokonano. Czyz by temu panu z racje profesji byloby obojetna niszczenie pieknej przyrody,Bo to co wiem odmowil aktualnej ekspertyzy. Smutne,ze rzekomo szanowani notable wyszkowscy jak sie okazuje maja inne nie ciekawe oblicze. Zebrala sie spora miarka tych przekretow,zeby to zostawic w spokoju. Wyszkow ma przewage uczciwych,ceniacych prawo mieszkancow i nie pozwolimy dalej mataczyc.
Do Jana
Dodane przez A.K., w dniu 12.04.2015 r., godz. 07.48
Wszystko już chyba napisałem. Co urzędnicy na to - twierdzą, że nie ma innych do kumentów źródłowych zwlaszcza map - te przed 1990 roku podobno nie istnieją - w co nie wierzę. W mojej sytucji pozostała tylko batalia sądowa co już rozpocząłem. Będzie to trudne bo dokumenty żródłowe są gdzieś w urzędach (chyba ich nie zniszczono) a urzędnicy bronią swoich racji jak niepodległości.
Do A.K.
Dodane przez ja, w dniu 12.04.2015 r., godz. 14.44
uważaj na panią Jolantę S. - pracującą w wyszkowskiej kartografii - mówi co innego, pisze do sądu co innego a w dokumentach dla Ciebie przedstawia zupełnie inne swoje racje.
do wyjaśnienia
Dodane przez Anonim, w dniu 12.04.2015 r., godz. 23.31
I co z tego, że wylejemy swoje żale w zamieszczanych tu komentarzach? Czy znajdzie się ktoś, kto ogarnie to wszystko i doprowadzi do wyjaśnienia niektórych spraw powiadamiajac odpowiednie służby? Myślę , ze nie . niestety ja tego nie zrobię z powodu małej wiedzy i prostoty
Dodane przez ~(), w dniu 13.04.2015 r., godz. 09.23
no jak na dzierżawę terenu to kawał stodoły, a jak się dzierżawa skończy to będą wysadzać?
Dodane przez Samosąd, w dniu 13.04.2015 r., godz. 10.37
Muszą istnieć bo sam mam mapę z 86 r. robiliśmy podział majątku i obyło się bez problemów. Warto jednak zapamiętać, a nawet nagrywać urzędników, którzy mówią takie banialuki. Przyda się ich amnezja w sądzie. Prędzej czy później sprawą zajmą się jeśli nie sąsiedzi to potomkowie właścicieli, którzy już dopatrują się nieprawidłowości np. w przejęciu działek na ul. Łabędziej (Łączna II) w pobliżu dawnej rzeźni. Pani Kozon ma coś w tej sprawie do powiedzenia?
Dodane przez xyz., w dniu 13.04.2015 r., godz. 11.57
W obecnej sytuacji każde spotkanie w urzędzie, czy to z pracownikami, czy to z samą władzą należy nagrywać. Większość z nich czuje się bezkarnie kłamiąc i matacząc. Ci co są zatrudnieni po koneksjach wiedzą, ze przez najbliższe 4 lata nic im nikt nie zrobi. Są chronieni przez guru ( działają za jego akceptacją- naiwnie myślą, że za swoją pracę nie ponoszą odpowiedzialność). Myślę, że jak przyjdzie co do czego, to on wypnie na nich d...ę i całą winą obarczy urzędników odpowiedzialnych za swoje obowiązki. On studiował prawo, więc wie co może. Jeżeli nie ma dowodów, nie ma dla niego zagrożenia- każdy niech martwi się o siebie.
Paranoja
Dodane przez Pies, w dniu 13.04.2015 r., godz. 17.10
Ta wizualizacja kosztowała 6 tysięcy złotych??? Jak teraz pani Kowalewska spojrzy tym matkom, których dzieci dla oszczędności karmi się kitem, w oczy???
Dodane przez mieszkaniec/wyborca, w dniu 13.04.2015 r., godz. 18.58
Już teraz wiem dlaczego aroganccy burmistrzostwo dyskryminuja Wyszkowiaka. To jedyna gazeta, gdzie porusza się niewygodne dla nich tematy. Znów zostali złapani na gorącym uczynku, nazwijmy to po imieniu, przekręcie. Za kogo oni nas mają? Myslę też, że w końcu odpowiednie organy dobiorą się tej szajce do d...! Kwestja czasu jak ten bajzel się POsypie.
A gdzie miejsca na parkingi ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Jarek, w dniu 14.04.2015 r., godz. 00.17
A gdzie ma Mleks miejsca na parkingi ????????????!!!!!!!!!! Jak nie ma parkingów np. podziemnych, to niech buduje takie coś za miastem, a nie na targowisku miejskim !!!!!!!!!!!!! I WARA od STADIONU !!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Jarek, w dniu 14.04.2015 r., godz. 00.18
A na wizualizacji za budynkiem .....................drzewa, tak dużo jak w parku........... HAAAAAAAAAAAAAAAAAAA............
Dodane przez sprzedawca, w dniu 14.04.2015 r., godz. 09.03
a moze to pani Kozon powinna wyspowiadać się z projektu przebudowy targowicy od strony ul.Dworcowej.
Dodane przez Demos, w dniu 14.04.2015 r., godz. 09.30
Z lektury dzisiejszego Wyszkowiaka dowiedziałem się, że stawiany na targowicy budynek może mieć nawet 10 m. wysokości, ale tylko jedną kondygnację. (blok 4 piętrowy ma ok. 14 m. wysokości 4x2,5m + parter). Jak wszyscy widzimy kondygnacje będą co najmniej dwie. Co z tym fantem teraz zrobi PINB, pani Kozon i burmistrz Nowosielski. Na naszych oczach łamane jest prawo.
Podejrzany przetarg. Podejrzana realizacja przetargu.
Dodane przez Zenek, w dniu 14.04.2015 r., godz. 10.13
Zadaje publicznie pytanie do Pana Burmistrza Nowosielskiego i Pani Kozon. (I) Jak to się stało, że mimo zastrzeżenia przez gminę w ogłoszeniu o przetargu na dzierżawę działek na targowisku, że budynki, które mają tam powstać, muszą być podobne do istniejącego sklepu ogrodniczego i mieć jedną kondygnację (wg wizualizacji) mamy do czynienia z taką a nie inną inwestycją, tj. budową znacznie przekraczającą rozmiary i warunki przetargowe? (II) Czy Burmistrz wydając zezwolenie budowlane wiedział o rozmiarach inwestycji na ul. Dworcowej, że nie spoełnia ona warunków i zastrzeżeń przetargowych? (III) Jesli tak to dlaczego się zgodził mimo, że warunki przetargu nie przewidywały takich rozmiarów inwestycji? (IV) Czy Burmistrz Wyszkowa podjął działania mające na celu kontrole przestrzegania przez inwestora założeń przetargowych?
Dodane przez TD, w dniu 14.04.2015 r., godz. 10.51
Są prasowe wypowiedzi i cytaty, jest opublikowana w prasie wizualizacja i jest plac budowy. Wszystko co potrzeba do postawienia winnych do odpowiedzialności.
Dodane przez O co chodzi?, w dniu 14.04.2015 r., godz. 11.52
Z tego artykułu wynika, że naczelniczka Kozon bierze na siebie odpowiedzialność, że inwestycja jest budowana niezgodnie z planem. Jest prawą ręką Nowosielskiego, dużo wie i jest nietykalna. Liczyli, że nikt nie zauważy tej niezgodności, pewnie już zmieniają plan zagospodarowania aby wszystko pasowało . Księżak i Mleks wspierali obecnego burmistrza Nowosielskiego, więc jeśli nawet jest bezprawie to nie będzie rozbiórki. Nie ma co tu włączać PINBu bo pozwolenie na budowę wydaje wydział budownictwa, który kieruje Mięksiak, podległy człowiekowi Nowosielskiego czyli Mrozowi. Jeszcze niedawno rozchodziły się plotki, że Mróz chce wysłać Mięksiaka na emeryturę. Może to być pośrednia presja na urzędnika aby się nie wychylał i nie robił tym z góry problemów. Czekamy na dalsze fakty dotyczących tej inwestycji. Co tam właściwie będzie, restauracja, sprzedaż towarów spożywczych, mięsa, wędlin? Musiałby wykurzyć rolników sprzedających tanio artykuły spożywcze, z cenami dumbingowymi, albo nasyłać kontrole na sprzedających towary przetworzone.
czas rozliczeń nie nadejdzie
Dodane przez x, w dniu 14.04.2015 r., godz. 12.02
Takie pytania oraz o planowaną zmianę planu zagospodarowania tym samym plan przeniesienia stadionu i wystawienie tam bloku z parkingami , stołówki .... należy zadawać aby miały sęs bezpośrednio Gminie i burmistrzowi. Na pytania na łamach gazety nikt nie odpowie. Radni nie pytają wiedzą że to niewygodne , moze warto publikować komentarze z pod felietonów aby miały społeczny oddżwięk. Niedawno były wybory ...kolejne przed nami
x
Dodane przez x, w dniu 14.04.2015 r., godz. 12.10
Jeśli kolejny budynejk pod wynajem to równeiz paranoja , mniejsi najemcy nie mają szans zarobkowych ... wypierają ich najbogatsi z kolejnymi molochami pod wynejem . O tym też nasz demokratyczny...... zapomniał - kto płaci podatki w tym mieście . Pracownicy i drobni przedsiębiorcy . Jezeli tam będzie towar Mleksu co prawie wszytsko to co na targu i pozamiatane -mleks sprzedaje prawie wszystko a niedługo może i szmatki???? Może należałoby porównać podatki z targu i Mleksu.
Dodane przez mniej niż zero., w dniu 14.04.2015 r., godz. 12.45
Mleks, Ruciński czy inni jak nie będą produkować swoich wyrobów, nie będą budować nowych punktów sprzedaży aby się rozwijać i mieć koszty aby płacić mniejsze podatki to padną w konkurencji z biedronkami, lidlami, kauflandami czy innymi supermarketami i dyskontami. Inaczej polegną jak Chodkowski i jego Biały Dom. Ale dlaczego chcą wykończyć handlujących na targowicy wyszkowskich rolników?
Dodane przez Kolos, w dniu 14.04.2015 r., godz. 12.48
Podobno już się tam planuje chińskie centrum!
Dodane przez wolna opozycja, w dniu 14.04.2015 r., godz. 13.34
Tyle że sobie pogadamy, a Nowosielski i tak zrobi Swoje .Wszyscy siedzą mu w kieszeni, że nie ma odważnego pociągnąć go do odpowiedzialności? Aż taki ważny, ze nie można go ruszyć? Nie takim osobistościom dobierano się dupy i tu wcześniej, czy później beknie za wszystkie przekręty
Dodane przez Pies, w dniu 14.04.2015 r., godz. 14.46
Ziarnko do ziarnka i z garnituru zrobi się dres spacerowy.
Gmina Fair Play
Dodane przez GFP, w dniu 14.04.2015 r., godz. 15.51
Coraz więcej brudów panie Nowosielski, dywanu nie wystarczy żeby wszystko pod niego zamieść.
Dodane przez Klient, w dniu 14.04.2015 r., godz. 23.22
Pani naczelnik się wypowiedziała, teraz chciałbym usłyszeć to, co mają do powiedzenia w sprawie pan burmistrz Nowosielski i pan Abramczyk. A i pan Adam Szczerba, jakiś głos rozsądku też chciałbym usłyszeć.
Dodane przez xyz, w dniu 15.04.2015 r., godz. 06.15
Pocałujcie go w d...e. Wszystko popiera rada miasta, nawet na sesjach tłumaczy, ze tak rada zdecydowała, a.pani K. też składa stosowne podpisy jako osoba odpowiedzialna. Tyle, że sobie popiszecie. Szkoda waszych nerw. A stadion też rada przeniesie, jak sami mieszkańcy tego nie zablokują. Zamiast sprzedawać teren obok stadionu mogli zrobić tam parking. Kto na tym zyska?
Dodane przez xyz, w dniu 15.04.2015 r., godz. 06.30
A kto mu co zrobi jak góra jest jego. Dalej będzie się mógł ślizgać.
Dodane przez Iza, w dniu 15.04.2015 r., godz. 11.12
nowa władza zaczyna urzedowanie od smrodu, niech się więc w nim kisi przez całą kadencję.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl