Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 grudnia 2020 r., imieniny Franciszka, Ksawerego

Z czym do burmistrza

(Zam: 01.02.2011 r., godz. 12.48)

Niemal sześciuset interesantów przyjął burmistrz w ubiegłym roku. Z jakimi sprawami najczęściej do niego przychodzili? Od podatków i mieszkań komunalnych po skargi na uciążliwych sąsiadów.

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w każdy wtorek. Najczęściej chodzi o przyznanie mieszkania komunalnego lub przyspieszenie decyzji o jego przydziale. Na lokum od gminy czeka prawie dwieście osób. Interesanci poruszali też sprawy podziału, sprzedaży, zmiany przeznaczenia i przekształcenia działek, umorzenia bądź odroczenia podatków, prosili o interwencje związane z budową lub utrzymaniem dróg. Często pojawiały się też prośby o pomoc w znalezieniu pracy, naprawienie ulicznych lamp, wymeldowanie osoby, która nie chciała się dobrowolnie wyprowadzić, wyłapanie bezdomnych zwierząt, ustawienie słupków uniemożliwiających parkowanie na drogach osiedlowych czy wewnętrznych, wsparcie finansowe klubów sportowych, imprez, objęcie ich patronatem. Często jednak mieszkańcy proszą burmistrza o coś, co nie leży w jego kompetencjach.
- Wiele osób uważa, że to my odpowiadamy za stan dróg powiatowych, wojewódzkich, krajowych – mówi zastępca burmistrza Adam Mróz, który również wysłuchuje interesantów.

Zwraca uwagę na różnorodność spraw, z którymi zwracają się do nich odwiedzający urząd.
- Przychodzą osoby w sytuacjach zagrożenia powodziowego albo żeby poskarżyć się na sąsiada, który źle się zachowuje – mówi. – Jesteśmy po to, żeby interesantów wysłuchać, udzielić pomocy. Kiedy coś wykracza poza nasze kompetencje, staramy się ich kierować do właściwych służb, instytucji.
W 2010 r. burmistrz przyjął 583 osoby, w 2009 r. – 560. Na spotkanie z burmistrzem można się umówić w każdy wtorek. Tego dnia urząd pracuje o dwie godziny dłużej – od godz. 8.00 do 18.00.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl