Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 października 2020 r., imieniny Iwony, Sabiny

Marsz dla życia ulicami Wyszkowa

(Zam: 08.04.2015 r., godz. 16.41)

Wszyscy ci, którym bliska jest tematyka życia, małżeństwa i rodziny 25 marca w skupieniu, z religijną pieśnią na ustach, z lampionami i transparentami w dłoniach, przeszli ulicami Wyszkowa w Marszu dla Życia i Rodziny.

Była to manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsz dla Życia i Rodziny organizowany w ramach Dnia Świętości Życia, obchodzony jest co roku 25 marca w święto Zwiastowania Pańskiego. Podobne marsze w diecezji łomżyńskiej przeszły w dwunastu miastach i miasteczkach pod hasłem: „Piąte: nie zabijaj!” oraz „Wszystko coście uczynili jednemu z tych moich braci najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40). Posiadanie rodziny jest dla organizatorów i uczestników wydarzenia, źródłem dumy i radości, którymi chcą się dzielić i zarażać innych. Marsze to wielkie święto rodzin, mają być przypomnieniem o cnotach, które wykuwa się, nabywa i praktykuje w rodzinie – wzajemny szacunek, zaufanie, rzetelność oraz gospodarność. W całej Polsce organizuje się je w ponad 120 miastach, liczba ta systematycznie rośnie.
W Wyszkowie Marsz rozpoczął się uroczystą eucharystią o godz. 17.00 w parafii pw. Świętej Rodziny, której przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski. Kapłan apelował o przebudzenie sumień i wrażliwości. Zaznaczył, że ludzkie życie zaczyna się od chwili poczęcia, a człowiek nie jest Bogiem i nie powinien decydować o czyjejś śmierci.
– Nasze modlitwy, nasze świadectwo jest potrzebne każdego dnia, w każdej sytuacji życia. Kościół zaprasza nas, abyśmy podjęli deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, jest ona odpowiedzią na potrzebę ratowania dzieci poczętych, których życie jest zagrożone. Przez modlitwę i wyrzeczenia w intencji dziecka można wyprosić u Pana Boga łaskę przyjęcia niechcianego i nieplanowanego macierzyństwa i ojcostwa, aby wsparł mocami życie dziecka poczętego. Przy naszych wspólnych działaniach możemy dokonać tak wielu wspaniałych rzeczy. Bóg zauważy naszą miłość i zaangażowanie i to wszystko przyniesie stokrotny owoc. Z radością przyjmijmy tę rolę narzędzi w rękach Pana Boga – powiedział biskup Tadeusz Bronakowski. – Pamiętajmy, że na tym wspaniałym marszu nie kończy się nasz misja. Niech na stałe w naszych sercach czujna będzie troska o ludzkie życie, każde ludzkie życie.
Po mszy o godz. 18.30 uczestnicy przeszli ulicami Wyszkowa z parafii pw. Św. Rodziny – ulicą Sikorskiego, Pułtuską, 11 Listopada, Kościuszki, skwerem Jana Pawła II do Sanktuarium Św. Idziego, gdzie wierni złożyli deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i modlili się.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl