Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Nadal są miejsca w gminnych przedszkolach

(Zam: 08.04.2015 r., godz. 16.39)

Do placówek, które prowadzi samorząd, można jeszcze zapisać 193 dzieci. Rekrutacja nadal trwa.

Niepubliczne przedszkola, które przyłączyły się do centralnego naboru organizowanego przez Urząd Miejski, są w stanie przyjąć jeszcze 294 dzieci.
Rekrutacja rozpoczęła się 9 marca. Udział w niej wzięły wszystkie przedszkola publiczne, oddziały przedszkolne w miejskich szkołach podstawowych oraz przedszkola niepubliczne: Katolickie Przedszkole, „Kubuś i Przyjaciele”, Przedszkole „Nasze Bambino”, „Bambino”, „Bezpieczny Przedszkolak”, „Kajtek” w Leszczydole Starym, Przedszkole Twórcze „Akademia Krasnoludków” w Łosinnie, Przedszkole Twórcze „Domisiowe Przedszkole” w Olszance.
Gmina przygotowała e procesie rekrutacji 1 434 miejsca. Naukę kontynuuje 578 dzieci. 856 wolnych miejsc było dostępnych dla pozostałych dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę za przedszkolem. W pierwszym etapie rekrutacji zakwalifikowanych zostało w tej puli 369 kandydatów. W związku z tym, że liczba chętnych nie przewyższyła liczby dostępnych miejsc w przedszkolach, najprawdopodobniej nie we wszystkich gminnych podstawówkach będą uruchomione oddziały przedszkolne (np. w Zespole Szkół). Jak informuje zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, nie wszyscy rodzice zgłosili też do placówek swoje pięcioletnie pociechy, które są objęte obowiązkiem przedszkolnym.
– Poprosiliśmy parafie o to, by przypominały rodzicom o obowiązku zapisania dzieci. Według nas, ok. 50 pięciolatków jest niezakwalifikowanych – podaje.
W związku z wciąż wolnymi miejscami pozostającymi do wykorzystania, przedszkola będą także oferować miejsca dla najmłodszych dzieci – 2,5-, 3-letnich. Według Anety Kowalewskiej, placówki mają być bardziej elastyczne w stosunku do potrzeb rodziców – w grę wchodzi wydłużenie czasu pracy przedszkoli, zorganizowanie grup popołudniowych. Dyrektorzy mają przekonsultować tę kwestię z rodzicami.
Urząd Miejski przypomina też, że w związku z zakończeniem pierwszego etapu rekrutacji rodzice muszą potwierdzić wolę posyłania dziecka do wybranego przedszkola. Mają na to czas do 1 kwietnia. Jeśli tego nie zrobią, dziecko zostanie usunięte z listy zakwalifikowanych.
Od 8 kwietnia do dnia 31 sierpnia trwać będzie rekrutacja uzupełniająca. Jeżeli dziecko nie zostało zakwalifikowane w pierwszej turze rekrutacji, na etapie naboru uzupełniającego jest możliwość sprawdzenia w przedszkolach wolnych miejsc i ubiegania się o przyjęcie bezpośrednio w wybranej jednostce. W trakcie rekrutacji dodatkowej przyjęcie odbywa się poza drogą elektroniczną.
Urząd Miejski namawia do skorzystania ze swojej oferty „Zachęcamy wszystkich rodziców dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat do zrekrutowania się w naszych placówkach. Dla wszystkich 4-latków, które w wyniku zmiany przepisów oświatowych od września 2015 r. nabywają prawo do edukacji przedszkolnej, mamy zapewnione miejsca w gminnych placówkach. Jednocześnie pragniemy przypomnieć o obowiązku przedszkolnym dla dzieci w wieku 5 lat. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 5 lat. Dopełnienie obowiązku odbycia przez dziecko rocznego przygotowania przedszkolnego spoczywa na rodzicach (opiekunach). Dla wszystkich pięciolatków zapewnione są miejsca w gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych”.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl