Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 października 2020 r., imieniny Dionizego, Teofila

Bug lepszy od Huraganu

(Zam: 08.04.2015 r., godz. 16.29)

Bug Wyszków pokonał po emocjonującym meczu Huragan Wołomin, w spotkaniu 21. kolejki rozgrywek grupy północnej, mazowieckiej IV ligi. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Paweł Nowacki.

Spotkanie Bug-Huragan zostało rozegrane w sobotę 28 marca na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Pierwsze pół godziny meczu przebiegało pod dyktando dobrze zorganizowanych rywali. Dużo kłopotów sprawiał wyszkowskiej defensywie w szczególności 23-letni Rafał Wielądek, który raz za razem „szarpał” na lewym skrzydle. Obrona Bugu, dyrygowana przez dobrze dysponowanego Pawła Błesznowskiego, wychodziła jednak ze wszystkich starć obronną ręką. Widać było, że przestawienie na środek obrony Bartosza Szydłowskiego i przesunięcie Mateusza Maciaka na skrzydło daje dobre efekty. W 30. minucie spotkania, po jednej z kontr Bugu, piłki w polu karnym ręką dotknął jeden z piłkarzy z Wołomina. Sędzia bez zastanowienia podyktował rzut karny dla Bugu, który na bramkę zamienił pięknym strzałem Paweł Nowacki. Niepodziewanie zdobyta bramka dodała wyszkowianom skrzydeł. Gospodarze przejęli inicjatywę i raz za razem podchodzili pod bramkę Huraganu. Niestety, ataki te nie przynosiły efektów, brakowało ostatniego podania. W końcówce pierwszej połowy przebudzili się goście, jednak w kilku trudnych sytuacjach, świetnymi interwencjami popisywał się Paweł Błesznowski.
W drugiej odsłonie zawodnicy Huraganu próbowali za wszelką cenę wyrównać. W rezultacie goście „otworzyli się”, co z kolei skrupulatnie wykorzystywali wyszkowianie. Podopieczni trenera Artura Salamona stworzyli sobie szereg dobrych sytuacji podbramkowych. Goście blokowali strzały Pawła Nowackiego, Roberta Nogaja i Łukasza Kowalczyka. Parę razy świetnymi podaniami popisał się Łukasz Barankiewicz. Nowy nabytek Bugu pokazał w końcu swoją wartość w meczu ligowym. Rywale kilkukrotnie „odgryzali się”, jednak z ich akcji nic nie wynikało. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużoną wygraną gospodarzy 1:0, którzy dzięki temu awansowali na ósme miejsce w tabeli.
Bug Wyszków – Huragan Wołomin 1:0 (1:0)
Bramka dla Bugu: P. Nowacki 30. (k).
Bug: P. Błesznowski – M. Maciak, A. Wróbel, B. Szydłowski, R. Nogaj – Ł. Damętko, J. Rejnuś (78. – Sz. Salwin), P. Nowacki (85. – R. Linka), K. Kaput – Ł. Kowalczyk (88. – E. Dobkowski), Ł. Barankiewicz.
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Błękitni Gąbin – Wisła II Płock 0:3
Narew Ostrołęka – Wkra Żuromin 5:2
MKS Ciechanów – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 5:0
Mazovia Mińsk Mazowiecki – KS Łomianki 3:0
Mławianka Mława – Bzura Chodaków 1:1
Nadnarwianka Pułtusk – Błękitni Raciąż 1:3
MKS Przasnysz – Olimpia Warszawa 2:1
Skra Drobin – Korona Szydłowo 0:1
W najbliższy czwartek (tj. 4 kwietnia) Bug będzie podejmowany w Warszawie przez zespół KS-u Łomianki. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl